۹۱۳۸۴۲ ۱۵۶ نظر
۵۰۴۳

ماجرای ازدواج پسر ایرانی و پرنسس قبیله‌ی آفریقایی!

سرنوشت همیشه آن‌طور که فکرش را می‌کنیم، برای زندگی‌مان تصمیم نمی‌گیرد. یک نفر مثل «فرشاد خوانساری» که در اراک به دنیا آمده، هرگز تصورش را نمی‌کرد دست تقدیر او را به دختری برساند که مادرش ملکه یکی از قبایل بزرگ آفریقایی است!

روزنامه خراسان - الهام حبشی: سرنوشت همیشه آن‌طور که فکرش را می‌کنیم، برای زندگی‌مان تصمیم نمی‌گیرد. یک نفر مثل «فرشاد خوانساری» که در اراک به دنیا آمده، هرگز تصورش را نمی‌کرد دست تقدیر او را به دختری برساند که مادرش ملکه یکی از قبایل بزرگ آفریقایی است! در روز‌هایی که فرشاد در تهران مشغول زندگی و کار است، دختری ازکشور مالی چمدان می‌بندد و راهی ایران می‌شود. آمد و نمی‌دانست که قرار است قلبش را در هوای ایران جا بگذارد. فرسنگ‌ها دورتر از یکدیگر متولد شده‌اند و هزار هزار تفاوت دارند.

تفاوت‌هایی که حضورشان را در کنار یکدیگر در ذهن آدمی، نشدنی می‌کند، اما خبر ازدواج‌شان در یک روز تابستانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و خیلی‌ها مشتاق دانستن چگونگی ازدواج پسر ایرانی با یک پرنسس آفریقایی هستند، ازدواجی که قواعد اسلامی در آن رعایت شده است بعد از مدت کوتاهی از شروع زندگی‌شان، ویدئویی از آن‌ها پخش می‌شود که چیز زیادی از لوکیشن ماجرا در آن مشخص نیست. شاید کافه‌ای کوچک یا حجره‌ای نقلی باشد. مرد جوان در حالی که لبخند از صورتش حذف نمی‌شود، با مردمی که از سر کنجکاوی دورش حلقه زده‌اند، اختلاط می‌کند.

پوشش این خانم هم با دیگر سیاهپوستانی که تا به امروز در ایران دیده‌ایم، فرق دارد. شالی حجیم که دور سرش گره زده است، مرا به یاد نقاشی‌های کوبیسم و مجسمه‎های انتزاعی و کشیده زنان آفریقایی می‌اندازد. بعد از کمی جست‌وجو، صفحه اینستاگرام داماد را پیدا می‌کنم. تصاویر را تک تک تماشا می‌کنم و از کنار هم قرار گرفتن دو چهره‌ای که در ظاهر اندک شباهتی با یکدیگر ندارند و در دو فرهنگ متفاوت بزرگ شده‌اند، غرق در شگفتی می‌شوم که زاییده، پرتره‌ای جدید از چهره عشق در من است. دیگر صبر را جایز نمی‌دانم و گفت‌و‌گویم را با فرشاد درباره عشق‌شان که به ظاهر رنگ و بوی دیگری دارد، شروع می‌کنم.

بانوی آفریقایی و آقای مترجم

فرشاد اصالتا اراکی و در رشته عمران درس خوانده است. ۲۹ سال سن دارد و خانمش «فَتی بوکوم» با او همسن و سال است. از کارش که سوال می‌کنیم این‌طور توضیح می‌دهد که در کنار انجام پروژه‌های عمرانی، پاره‌وقت به کار مترجمی زبان فرانسه مشغول است. فرشاد می‌گوید که آن‌ها در همین ایران خودمان با هم آشنا شده‌اند. شاید برایتان عجیب باشد و بپرسید بانوی آفریقایی در ایران چه می‌کرده است؟ فرشاد در این باره می‌گوید: «دو سال پیش «بوکوم» برای تجدید دیدار با دوستی پارسی زبان به ایران سفر می‌کند. درست در همین ایام است که من برای مترجمی به هتل اقامت او رفتم و حکایت عاشقی ما آغاز شد.»

ماجرای ازدواج پسر ایرانی و پرنسس قبیله‌ی آفریقایی!

«بوکوم» اصلاتا اهل کشور مالی است و مادرش ملکه یکی از قبایل بوده، پدرش هم یک دیپلمات است و هرازچندگاهی برای دیدار با دیپلماتی ایرانی که از دوستان قدیمی‌شان است، به ایران سفر می‌کند. فرشاد با خانواده بوکوم همراه و آهسته آهسته رشته‌هایی از اشتراک در میان آن‌ها درخشان می‌شود. به همین سبب است که تصمیم می‌گیرند بیشتر با یکدیگر در ارتباط باشند. اندک زمانی نگذشته است که «بوکوم» بی‌خبر و غافل گیر کننده در روز تولد فرشاد به ایران باز می‌گردد. فرشاد در این باره می‌گوید: «فتی‌جان، خوشحال کردن مرا بلد است. دغدغه‌هایم را می‌داند و خواسته‌هایم با اهداف او در یک مسیر مشترک قرار گرفته است. محبت بین ما عشق در یک نگاه نیست. ما از روی یک علاقه زودگذر تصمیم به ازدواج نگرفتیم و مدت زمانی حدود یک سال را صرف شناخت یکدیگر کردیم.»

خانمم شیفته ایران و ایرانی است

مسائل زیادی وجود دارد که فرشاد و همسرش باید بر سر آن‌ها توافق کنند، از کشور محل زندگی‌شان بگیرید تا رسم و رسوم متفاوت درباره جهیزیه و .... فرشاد در این باره می‌گوید: «خانم من در لندن زندگی می‌کند و مشغول به کار است. به همین علت توافق کرده‌ایم تا پنج سال ابتدایی زندگی مشترک‌مان را در لندن بگذرانیم و بعد از آن راهی ایران شویم. او مشکلی با زندگی در ایران ندارد و آن‌قدر در این مدت بازخورد‌های مثبت از سمت ایرانی‌ها دریافت کرده که شیفته ایران شده است.

درباره رسم مهریه که با او صحبت کردم، کمی فکر کرد و گفت: ۱۰ شتر سفید می‌خواهد، بعد خندید و ادامه داد که شوخی کرده است. در نهایت چیزی از من نخواست. مراسم عروسی‌مان را هم خودمان مدیریت کردیم و با پس‌اندازی که داشتیم، جشن گرفتیم. نیازی به جهیزیه و وسایل جدید هم نمی‌بینیم، چرا که هر دوی مان تا حدودی وسایل اولیه و ضروری شروع یک زندگی دو نفره را داریم. از نظر قواعد پوشش در ایران هم خانمم مشکلی ندارد.

فَتی جان پوششی به عنوان حجاب استفاده می‌کند که در زادگاهش وجود داشته و با آن بزرگ شده است. او موهایش را با همان پوشش مخصوص می‌پوشاند و حجابش از بعضی دختران ایرانی کامل‌تر هم هست. این در حالی است که او در لندن زندگی کرده و هیچ اجباری برای انتخاب حجاب نداشته است. او معتقد است حجاب باعث می‌شود تا حریم زندگی آدم‌ها بیشتر حفظ شود. تمام این موارد باعث شده است که خانم من احساس نزدیک تری به ایران و ایرانی داشته باشد.»

ماجرای ازدواج پسر ایرانی و پرنسس قبیله‌ی آفریقایی!

تنها داماد ایرانی‌ام که رنگ ماشین عروس را ندیده!

تصور می‌کنید که مراسم ازدواج چنین زوجی، چطور برگزار خواهد شد؟ یک دختر آفریقایی که مادرش ملکه بوده است از شوهرش چه توقعاتی برای برگزاری چنین مراسم مهمی خواهد داشت؟ فرشاد که توقع پرسیدن چنین سوالی را داشت، می‌گوید: «حدس می‌زدم که این سوال را بکنید چراکه مردم زیادی درباره اش کنجکاو هستند! البته مراسم ازدواج‌مان از نظر نحوه برگزاری تفاوت چندانی با بقیه عروسی‌های ایرانی نداشت، اما شاید من تنها داماد ایرانی باشم که رنگ ماشین عروس را ندیده است! در عروسی‌های ایرانی معمول است که داماد دنبال عروس خانم به آرایشگاه می‌رود، اما من عروس را تا اواسط مجلس ندیدم!

او به همراه پدرش و به سبک عروس‌های اروپایی از آرایشگاه با ماشین عروس به تالار آمدند. بزرگ‌ترین تفاوت جشن ما در مهمان‌های رنگارنش بود. ما از تمام نقاط دنیا مهمان داشتیم. روسیه، کانادا، مالی، فرانسه و .... می‌دانید که در دنیا پشت سر کشور ما حرف‌ها و دروغ‌های ترسناک زیادی وجود دارد. به همین دلیل ایران در اولویت مناطق گردشگری افراد قرار نمی‌گیرد. رسانه‌ها و پروپاگاندا‌ها مردم اروپا و دیگر کشور‌ها را می‌ترسانند که ایران کشور ناامنی است. حرف‌هایی که قصد دارند ارتباط دنیا را با ما قطع کنند. با وجود این مهمان‌های مان اعتماد کردند و آمدند. می‌توانم بگویم صددرصدشان عاشق ایران شدند و تصمیم دارند باز هم به ایران سفر کنند. افزون بر لباس معمولی عروس و داماد، مادرخانمم برایمان یک دست لباس سنتی آفریقایی طراحی کرده بود. غذا‌های متفاوت، پوشش و آرایش‌های متفاوت، همه این تفاوت‌ها جشن ما را شگفت انگیز و منحصر به فرد کرده بود.

تفاوت‌هایی وجود دارد، اما ...

ممکن است از نظر بعضی افراد، متفاوت بودن یک دختر و پسر برای ازدواج هم حدی داشته باشد و ازدواج فرشاد و همسر آفریقایی‌اش که به ظاهر هیچ شباهتی ندارند، باورکردنی نباشد.

فرشاد در این باره می‌گوید: «جوانانی را سراغ دارم که تفاوت‌های کوچک را بزرگ می‌کنند. نگاهتان را منعطف کنید تا کیفیت زندگی‌تان بیشتر شود. تفاوت همیشه وجود دارد، شما ویژگی‌های اصلی خودتان را در نظر بگیرید و روی دیگر تفاوت‌ها تمرکز نکنید. من خودم چند ویژگی در نظرداشتم که همان‌ها اهمیت داشت.

ماجرای ازدواج پسر ایرانی و پرنسس قبیله‌ی آفریقایی!

می‌خواستم شخص مقابلم یک انسان با اخلاق باشد، صداقت داشته باشد و مرا درک کند. همسرم هم اولویت‌هایش همین بود. این‌که همسرمان فرهنگ، قومیت و نژاد دیگری داشته باشد، سن و سالش پسند جامعه نباشد یا رنگش متفاوت باشد، چه اهمیتی دارد؟ برخی تمام تمرکزشان روی گذشته آدم‌ها ست. آدمیزاد موجود ثابتی نیست، تغییر می‌کند. روی مسائل غیر اساسی برچسب «باید» نچسبانید. پس اگر فردی که مقابل شماست، به شما احساس آرامش می‌دهد، تنها به دلیل چند تفاوت بی‌ارزش از کنار خوشبختی‌تان عبور نکنید. اگر روی تفاوت‌ها پا فشاری کردید، مطمئن باشید در آینده تفاوت‌هایی پیش خواهد آمد که توانایی هضم و گذر از آن‌ها را نخواهید داشت.»

هرجا می‌رویم، از ما عکس می‌گیرند!

«ما خوش شانس بودیم که یکدیگر را از دو نقطه دور دنیا پیدا کردیم. خوش شانس بودیم که در خانواده‌ای به دنیا آمدیم که به دنبال یافتن ایراد و برهم ریختن احساسات عاطفی یکدیگر نیستند. تا به امروز چیزی به جز برخورد‌های محبت آمیز از مردم و اطرافیان ندیده‌ایم، با وجود این توجه بیش از حد گاهی اذیت‌مان می‌کند.» فرشاد با این مقدمه می‌گوید: «هرجا که می‌رویم عده‌ای دورمان جمع می‌شوند و عکس می‌گیرند. در خیابان، در بازار و حتی در سفری که به ماسوله داشتیم.

یک دقیقه نتوانستیم به تنهایی کنار یکدیگر بنشینیم و از تنهایی و سکوت طبیعت استفاده کنیم. با این حال ممنون مردمان شریف‌مان هستم که باعث شدند خانمم از تصمیم اش برای زندگی در ایران خشنود باشد. خانمم زبان فارسی را اندک و در حد چند جمله محاوره می‌داند. به همین دلیل کلاس زبان فارسی ثبت نام کرده است. زبان ما به قدری زیبا و آهنگین است که گاهی وقتی با دیگران صحبت می‌کنم، فتی جان تصور می‌کند شعر رد و بدل می‌کنیم.»

فرهنگ مردم مالی شبیه به ایران است!

مشتاقم تا بدانم فرشاد چطور توانسته است از پس راضی کردن خانواده‌اش بربیاید. با خنده جواب می‌دهد: «خدا را شکر خانواده فهمیده‌ای دارم. خانواده همسرم هم کوچک‌ترین مانعی برای ازدواج ما ایجاد نکردند. آن‌ها به انتخاب ما احترام گذاشتند». او اولین دیدار فَتی با خانواده‌اش را چنین شرح می‌دهد: «من برای کار در تهران ساکن شده‌ام و خانواده‌ام هنوز در اراک زندگی می‌کنند. روزی که نامزدم را برای دیدار با خانواده به اراک بردم، مادرم به گرمی از ما استقبال کرد. مگر نشنیده‌اید که ما ایرانی‌ها در مهمان نوازی شهره عام و خاص هستیم و اجازه نمی‌دهیم تازه وارد احساس غربت کند؟».

ماجرای ازدواج پسر ایرانی و پرنسس قبیله‌ی آفریقایی!

«من و فتی جان به مدت یک سال و چهار ماه نامزد بودیم. من در این مدت متوجه شدم که فرهنگ آن‌ها با فرهنگ ما شباهت‌های بسیاری دارد. همان‌طور که در کشور ما احترام به بزرگ‌تر‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، آن‌ها هم همین دیدگاه را دارند. ایران در ایام قدیم و امپراتوری با کشور مالی روابط بسیار داشته است. جامعه سنتی و گرم باعث حفظ روابط می‌شود. اگر یک انسان به درجه بالایی از اخلاق رسیده باشد، دیگر خودش را درگیر حواشی ساخت ذهن بشر نمی‌کند. مهم این است که من با همسرم اهداف و آرزو‌های مشترک داشته باشیم و در پی آزار یکدیگر و دیگران نباشیم. ما از نظر جغرافیایی فرسنگ‌ها با هم فاصله داشتیم، اما از نظر فکری به قدری به هم شباهت داریم که هنوز برایم معجزه به نظر می‌رسد و جذاب است. فکرش را بکنید یک نفر در این کره خاکی وجود دارد که درست مشابه شما فکر می‌کند و اعتقاد و آرزوهایش شبیه شماست؛ این خیلی هیجان انگیز است.»

گرانی هست، اما چرا خوبی‌های ایران را نمی‌بینیم؟

فرشاد در پایان می‌گوید: «به عنوان آخرین صحبتم، دوست دارم به کسانی که حرف‌هایم را می‌خوانند بگویم دست از منفی‌بافی بردارید. مدام به این فکر نکنید که چه چیزی گران شده است. ما هنوز آن قدر در کشورمان چیز‌های خوب داریم که خارجی‌ها با یک سفر به ایران، تصمیم به سفری دوباره می‌گیرند. مشکلات همیشه هست، اما این ما هستیم که مشخص می‌کنیم با تمرکز کردن روی چه چیزی، زندگی‌مان را بسازیم. خیلی‌ها را سراغ دارم که با درآمدی اندک هنوز به شیرینی‌های زندگی ایمان دارند. زندگی کوتاه است، قدرش را بدانید.

برای من اهمیتی نداشت که همسرم متعلق به کدام نقطه دنیاست. تنها به دنبال شخصی شبیه به خودم، با دغدغه‌هایی مشترک بودم. نگویید همسر آینده من باید شغل و درآمدش و ... چنین باشد تا ظرفیت همسر خوب بودن را داشته باشد. سوال پیچ کردن نه تنها راه درستی برای یافتن اعتماد نیست که اتفاقا آن را تخریب می‌کند. اگر هنوز درگیر این گونه از حواشی هستید به طور قطع هنوز متوجه عمق معنای دوست داشتن نشده‌اید، انتخاب‌تان را با جان و دل دوست ندارید یا هنوز توان درک آدم‌ها را پیدا نکرده‌اید. همه ما انسان هستیم، پس با انسان‌ها، انسان گونه رفتار کنیم.»

اگر در فکر ازدواج با فردی متفاوت از خود و خانواده‌تان هستید، این ۴ نکته را در نظر داشته باشید

نرگس عزیزی: تفاوت داشتن با همسر به ویژه تفاوت‌هایی چشمگیر، یکی از موضوعات جذاب برای برخی افراد است، اما همزمان نگرانی از مشکل پیدا شدن در رابطه، یکی دیگر از موضوعاتی است که همیشه همراه این مسئله است؛ ترس و نگرانی از این‌که اگر قرار باشد من با همسرم تفاوت‌های زیادی داشته باشم، حتما در آینده به مشکل برخواهم خورد. اما آیا نشانه‌هایی وجود دارد که نشان دهد در وضعیتی که دو نفر با هم تفاوت‌های زیادی دارند، آینده خوبی می‌تواند در انتظار آن‌ها باشد؟

نکته اول نقش این تفاوت‌ها در ایجاد جذابیت در رابطه شماست. اگر بار اصلی جذابیت و به نوعی خواستنی شدن رابطه‌ای، تفاوت‌های چشمگیر دو نفر باشد، سرانجام خوبی در انتظار این رابطه نمی‌تواند باشد چراکه بعد از مدتی تازگی و جذابیت این تفاوت‌ها کم می‌شود و آن وقت این موضوع خود می‌تواند ایجادکننده دردسر باشد.

شناخت درست از تفاوت‌ها شرط دوم در این موضوع است. گاهی افراد تفاوت‌های موجود را دست کم می‌گیرند و در حالی‌که تصور درستی از میزان این تفاوت‌ها و تاثیر آن‌ها بر سبک زندگی فرد مقابل خود ندارند، رابطه را پیش می‌برند. این دست کم گرفتن نیز البته بعد از مدتی عوارضش مشخص می‌شود و رابطه را با مشکلات متعدد روبه رو می‌کند.

میزان پذیرش خود را به درستی ارزیابی کنید. گاهی افراد برای این‌که به خود دلداری دهند یا دیگران را راضی به انتخاب‌شان کنند، تصویری نادرست از خود ترسیم می‌کنند. ادعای این‌که من پذیرش تفاوت دیگران را دارم یا من مشکلی ندارم که کسی متفاوت از من فکر یا عمل کند، در گفتن ساده است، اما در عمل می‌تواند بسیار دشوار باشد. اگر سابقه دوستی با افراد متفاوت را ندارید، اهل سفر و نزدیک شدن به افراد متفاوت نیستید، عادت به خوردن، پوشیدن و البته سبک زندگی ثابتی دارید، شاید بهتر باشد دور ازدواج با فرد‌ی بسیار متفاوت را خط بکشید.

نقش اطرافیان و خانواده خود را نفی نکنید. اما این تصور که اگر خانواده من نگرش مثبتی به این تفاوت‌ها ندارند، پس اهمیتی ندارد، می‌تواند نشان از خامی شما داشته باشد. چرا که تجربه نشان می‌دهد، مخالفت خانواده‌ها و پذیرش پایین تفاوت‌ها از سوی آن‌ها در طولانی مدت روی کیفیت رابطه تاثیر منفی می‌گذارد.

سخنی با خانواده‌ها

شاید بسیاری از ما با دیدن دو فرد متفاوت که قصد ازدواج دارند، نگران شویم و تصور کنیم که احتمال موفقیت در چنین ازدواج‌هایی بسیار پایین است، اما واقعیت این است که این سبک انتخاب، اگر با آگاهی و انعطاف‌پذیری در موارد جزئی همراه شده و حمایت خانواده‌ها را در کنار خود داشته باشد، می‌تواند به ازدواجی موفق و بادوام تبدیل شود. پس با نگرانی بیش از حد، با هر انتخاب متفاوتی مخالفت نکنید و سعی کنید با حمایت به جا و به اندازه، جوانان را به سمت انتخابی آگاهانه و مسئولانه هدایت کنید و اگر به درستی انتخاب شک دارید، به جای اصرار به مخالفت، از مشاوره با متخصص بهره‌مند شوید.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • خیلی جالب بود
   سپاس از شما

   پاسخ ها

   • بدون نام

    «دو سال پیش «بوکوم» برای تجدید دیدار با دوستی پارسی زبان به ایران سفر می‌کند. درست در همین ایام است که من برای مترجمی به هتل اقامت او رفتم و حکایت عاشقی ما آغاز شد.»

    مبحث رعایت امانت در ترجمه
    :))

   • بدون نام

    از کی تا حالا قبایل ملکه دارن؟ خبرنگار دختره رو الکی کرده پرنسس. وقتی مادرش ملکه یکی از قبایله پس پدرش باید پادشاه همون قبیله باشه. یه بارکی بگو دختر دیپلماته و خودتو خلاص کن. پرنسس

   • بدون نام

    خوشبخت باشن،اونجایی که گفتین فرهنگ کشور اونا با ایران شبیه همه اصلا لازم نبود بگید، از حجم آرایش و بینی جراحی شده ی عروس خانم کاملا مشخص بود که فرهنگی شبیه به ما دارن

   • بدون نام

    از این عمامه ها در بین زنهای افریقایی رایجه.هر چی سنشون بیشتر باشه عمامه هاشونم بزرگتره.افریقا جای باحالبه.بهتره افکار قدیمی تونو پاک کنید و دنیا رو از نو بشناسید!

   • بدون نام

    بخاطر لندن و اینکه پدرزنش دیپلمات است و پول و...این زن سیاه پوست زشت را گرفته است

   • بدون نام

    پول و قدرت چقدر برای ما مهم شده.اگه این دختر یک دختر فقیر افریقایی بود واکنش کاربران ایرانی چی بود؟یا حتی اگه پولدار ولی بدقیافه بود

  • خوشبخت بشن الهی. قسمت همه جوانان کشور عزیزم. اما خدایش چقدر عروس آرایش داره

   پاسخ ها

   • بدون نام

    به تو ربطی داره؟

   • بدون نام

    به تو چه ربطی داره؟ منم مثل بقیه نظرم رو نوشتم.

   • بدون نام

    کلا به کسی ربطی نداره ولی از اونجایی که ما ایرانی هستیم پس همه چی بهمون ربط داره

   • بدون نام

    زن سیاهی است وبسیارمشکی است .بنابراین همه جایش سیاه است ،اه

   • بدون نام

    خفه شو

  • و عشق چ زیبا جوانه می‌زند و چ زیبا ریشه میدواند. خوشبخت باشن هميشه.

   پاسخ ها

   • سس

    این عشقه ؟؟؟به خاطر پول با یه کاکا سیاه ازدواج کرده؟؟

   • سارا

    خجالت بکش کاکا سیا چیه!هر انسانی به خاطر انسانیتش محترم هست ,لطفا نژاد پرست نباشیم خیلی هم خشگله از سفیدها خیلی هم خشگلتره

   • بدون نام

    زیبایی در چشم بیننده است

   • بدون نام

    بیا برو جمع کن بابا هرجا میبینید دو نفر خوشبختن از حسودی باید سس شعر بگین

   • بدون نام

    کاکا قهوه ای ها ساکت!

   • بدون نام

    سس عزیز تو شفته سفیدی قشنگی؟

   • بدون نام

    کاکا سیاه را خوب اومدی،خخخخخخخخخ،من خودم مرد هستم زن سیاه را برای پولش گرفته وبعد که پولش رسید به مرد میرود یک زن سفید میگیرد

   • یک شهروند

    سس تو ی نژادپرست بیماری

  • خدا کنه خوشبخت بشن

   پاسخ ها

   • مسعود

    چقدر هر دوتاشون خوشتیپ و خوشگل و زیبا هستن, براشون خوشبختی آرزو میکنم.

  • هر دو خوش قیافه اند .مبارکشون باشه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    یعنی همچنان در مورد ازدواج به هم اومدن قیافه مهمه. ملت هنوز نفهمیدن اونی که تو کلس مهمه که با هم سازگاری داشته باشن

   • بدون نام

    مخصوصا زن سیاهش ،خخخخ

   • بدون نام

    مخصوصا رنگ سیاه زنش

  • آخخخی خوشبحالش که خانوادش اینو پذیرفتن
   خوانواده من نمیارن با یه پسر ایتالیایی ازدواج کنم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    پسر ایتالیایی بیاد خواستگاری آدم اصلا نیاز به اجازه خانواده هست آیا؟

   • بدون نام

    عمرا دختر ایرانی به اجنبی بدیم. مادر پدرت خیلیم کار خوبی میکنن.

   • جناب آقای x

    تو خاستگار ایتالیای داشته باش من خودم شوهرت میدم

   • بدون نام

    حتما بهت گفته پسر سفیر ایتالیا تو تهرانه مثل ماجرای چند سال پیش که یارو خودشو پسر سفیر معرفی کرد و گرفتنش. گول نخور دخترجون... ای خدا چرا بعضی از این زنها انقد زود گول میخورن!!

   • بدون نام

    پسرای حسود ایرانی

   • بدون نام

    اخیییی
    خوب عزیزم ایتالیایی نه افغانی که زیاده

  • مبارکشان باشه،دختر زیبا وخیلی هم خوشکله،

   پاسخ ها

   • بدون نام

    یعنی چون خوشگله مبارکه و اگه زشت بود نامبارک میشد!!

   • بدون نام

    13 23 احمق که و تمام اون کسایی که یه جمله یاد گرفتین و هی تکرار میکنین
    خب ما که اخلاقش که از تو عکس و مقاله نمی‌بینیم که... قیافه و موقعیت اجتماعی و مالیش رو می‌بینیم پس حق داریم درباره اونا نظر بدیم

   • بدون نام

    رنگش سیاه هست کجتی رنگ سیاه ،زیبا است،فکرمیکنم تو زن سیاهی هستی چون به این زن سیاه رنگ می گویی زیبا

   • بدون نام

    دماغش راعمل کرده وزیبا هم نیست بلکه سیاه هست

  • ماشاالله بچه‌ها اراک

   پاسخ ها

   • بدون نام

    اراک پرچم بالاااا این پسر های اراکی چرا اینقدر جذابن همه عاشقشون میشن

  • خداوندا سرنوشت ما انسانها رو چطور عجیب رقم میزنی
   از صمیم قلبم برای این زوج جوان آرزوی خوشبختی آرامش شادی و تندرستی دارم
   به امید بازگشت روزهای خوب برای همه جوانان نجیب وطن عزیزتر از جانم ایران زمین

  • به هر حال مبارکشون باشه اما توصیه من به هموطنامون اینه که اگر هم میخواهید با اجانب ازدواج کنید حداقل با اونا ازدواج کنید که مثل خودمون از نژاد برتر باشند تا خلوص نژاد آریاییمون برقرار بمونه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ببين. يه خواهشى ازت داشتم. ميشه لطفا خفه شى؟

   • بدون نام

    داداش مگه یوز پلنگه!!!
    همین که ادم باشیم به معنای واقعی کفایت میکنه

   • بدون نام

    بابا خالص

   • بدون نام

    مثلا نژاد اریاییمون تا حالا چه گلی به سرمون زده؟

   • بدون نام

    برتری اریایی ها رو از اسمت و متنت به خوبی نشون دادی. عقب مونده ی نژاد پرست

   • بدون نام

    خاک بر سر نژاد پرستت

   • دونالد ترامپ

    مي بينم كه حرفام خيلي به افغانيا برخورده
    توصيه من به هموطناي ايراني و آريايي خودم بود نه به شما افغانيا
    شما مغولها برگردين به همون اون كشور خرابتون

   • بدون نام

    ترامپ عزيز
    سعى كن كمتر جنس ناخالص مصرف كنى
    نژاد خالص پيشكش

   • بدون نام

    حالا کی گفته تو از نژاد اریایی هستی؟فردی مرکوری هم آریایی بود ولی ایرانی نبود

   • بدون نام

    ترامپ تو باز چرت و پرت گفتی؟حالا باز میاد میگه این تعداد منفی نشان دهنده ی توطئس وگرنه نظر من نباید اینقدر منفی میگرفت!بابا به جای این نژاد نژاد کردنا یه کم آدم باشید راه دوری نمیره،

   • بدون نام

    فردی مرکوری آریایی نبود. اجداد فردی مرکوری جزو هندیهای بیریشه و بوگندو بودن که توسط اجداد ما آدم شده بودند و از اون به بعد خودشونو به ما بسته بودند تا داخل آدم حساب بشن

   • دونالد ترامپ

    اگه یه روز قدرت به دست میاوردم فرمان میدادم هر که به نژاد آریاییش افتخار نمیکنه گورشو از این کشور گم بکنه بره به افغانستان و اونجا همراه مغول ها به زندگیش ادامه بده

   • بدون نام

    دیوانه نژادپرست
    من ایرانی هستم و امثال تو رو فقط دیوانه میدونم
    امثال تو انسان نیستن چه رسه به خالص بودن

   • بی نام

    تو الان نژاد برتری؟؟ خودت مخلوق هستی نفهم مثل همه

   • بدون نام

    آفرین دونالد. ولی نژاد پرستی چیز خوبی نیست سعی کن ترکش کنی

   • بدون نام

    دیوانه روانی این عقذه ای خود کم بینی مذمن داره دست خودش نیست اراجیف میبافه

   • بدون نام

    نژاد آریایی یک دروغ بزرگه.بنا بر تحقیقات ژنتیک ایرانیها ژنهای بومیان غرب آسیا رو دارند.یعنی همان سامی ها

   • بدون نام

    بابا نژاااد

   • بدون نام

    اومده اسم خودشو زده دونالد ترامپ بعد از نژاد برترآریاییش حرف میزنه

   • بدون نام

    فردی مرکوری (فرخ بلسارا) ایرانی هندی بود. پدرش از زرتشتیهای هند بود و خودش توی زنگبار به دنیا اومد. پس او ریشه ایرانی داره. خیلی از زنگباریهای تانزانیا ایرانی و اکثرا شیرازی هستن.

  • به ميمنت و مباركى. ايشالا خوشبخت باشند.
   اما نكته عجيب و جالب براى من اين بود كه چهره عروس خانم بيش از آن كه با تصوّرى كه ما از چهره هاى افريقايى داريم شباهت داشته باشه، شبيه تصاويرى است كه از ملكه هاى مصر باستان به جا مانده مثل كلئوپاترا از لحاظ كشيدگى صورت و باريک و قلمى بودن بينى و ساير موارد. مخصوصا در تصوير دوم به خاطر شباهت سربندش با تاج مصريها اگه از من ميپرسيدند اين نقاشى تصوير كيه ميگفتم بايد كلئوپاترا باشه :) خيلى جالب بود. تشكر

   پاسخ ها

   • بدون نام

    جهت اطلاع : ماه پیش اعلام شد که کلوپاترا یونانی بوده و در اصل از اقوام یونانی بوده برای حکومت به مصر فرستاده بودن و اصلا رگ افریقایی یا مصری هم نداشته

   • بدون نام

    عزیزم این خانم جراحی زیبایی انجام دادن ومعلومه که قیافه شون به مردم معمول افریقا شبیه نیست .شما به عمل بینی و گونه ها وفرم تغییر کرده ابروی ایشون هیچ توجه ای نکردی.به هر خانمی هستن از خانواده ای پولدار وطبقات بالای اجتماعی وبه ظاهر خودشون خیلی اهمیت میدن

   • بدون نام

    ١٢:٣٨
    ماه پيش كجا بود! از اول همه مي دونستند اصابتش يونانيه برو كتاب كنيز ملكه ي مصر كه مال چند سال پيش هست رو بخون تا بفهمي

   • بدون نام

    آفریقایی ها یک شکل نیستند.انواع قیافه ها و رنگ پوست ها در افریقا هست.تصویری که ما از افریقا داریم محصول غربیهای استعمارگره

   • بدون نام

    از اینترنت برای بالا بردن معلوماتتون استفاده کنید نه برای خاله زنک بازی و فحاشی!

  • نمیدونم چرا تا میخوان زن هاشون رو بالا ببرن زرتی میگن از بعضی! دخترای ایرانی بهتره. آقا به ما چه . دلت خواسته ایشالله خوشبخت بشین، بگو زنم خوبه ولی چرا برای بالا بردن زنت تو سر دخترای این مملکت میزنی.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    براي دلداري به خودشون ميگن . چون دختر ايراني گيرش نيومده اينطوري ميكه

   • بدون نام

    حالا نه که پسرهای ایرانی سرآمدند!

   • بدون نام

    چون هیچکی بهش زن نداده

  • چه عجب همه کامنتامثبت و خیرخواهانه هست!

   پاسخ ها

   • بدون نام

    زود قضاوت نكن. كمى صبر داشته باش
    امت قهرمان هميشه در صحنه يواش يواش سر و كله شون پيدا ميشه

   • بدون نام

    اره مخصوصا اون یارو که گفته پسره بخاطر پول زن کاکا سیاه شده

  • این ذو تا واقعا همسن همن!!!

  • تبریک میگم به هردوشون.ولی آقای فرشاد کمی هم شعار میدی اگه این خانم محترم دختر یه دیپلمات نبود وساکن لندن نبود هم راضی به ازدواج میشدید؟مشخصه که موقعیت اجتماعی ومالی دختر وخانواده ش برات مهم بوده چون خانواده متشخصی داره وپولدارن.اگه ایرانی ها کمی کمتر شعار بدن خیلی خوب میشه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    کوبوند تو خال

   • بدون نام

    اره همینو بگو اگه از قبایل گشنه سومالی یکی عاشقش میشد بازم باهاش ازدواج میکرد

   • بدون نام

    دقیقا پسرهای ایرانی برای رضای خدا موش نمیگیرن همگی طماع و خودپرست هستن

   • بدون نام

    دقیقا

  • اين همه دختر قشنگ و كدبانو تو ايران رفتي يه سياه از قبيله جنا گرفتي ادم چي بگه به تو

   پاسخ ها

   • بدون نام

    حسود

   • بدون نام

    تو مگه ادمی که بخوای به اون چیزی بگی؟ اصن به تو چه نژاد پرست فضول

   • بدون نام

    خلایق هر چه لایق

   • بدون نام

    دیفالت یه دختر ایرونی!دانشگاه رفتن و اینترنت و دیدن دنیا هم درستتون نمی کنه

   • بدون نام

    زندگی هرکس به خودش مربوطه

   • بدون نام

    آخردخترهای ایرانی آنقدر آرایش وعمل وبوتاکس دارند که شبیه هم شده اند و مصنوعی دیده می شوند ونه قشنگ ، درهرصورت این زن هم رنگ پوستشسبزه پررنگ است ،اه

   • mahsa

    برو بابا میمون. کسی خواستگاریت نمیاد اومدی دق و دلیت رو روی این بیچاره خالی میکنی

   • بدون نام

    علف باید به دهن بزی شیرین بیاد.

  • 5 سال مجبورن لندن زندگی کنن
   خدا صبر بده

   پاسخ ها

   • بدون نام

    واقعا خدا بهش صبر بده! منم ناراحت شدم. میخواد بیان جاشونو با من و همسرم عوض کنن. ما برم لندن اونا ایران باشن

   • بدون نام

    خخخخخخ

  • خدا وقتی قسمت کنه،تمومه.هوای مهمان ایران داشته باش.

  • خاک توملاجت فرشاد

   پاسخ ها

   • بدون نام

    بیچاره دختره هنوز نمیدونه گیر چه نوع پسری افتاده

   • بدون نام

    بیچاره دختره؟ازخدایش باشد فرشاد اوراگرفته چون دختر سبزه و سیاهی استو شانس آورده فرشاد این سیاه زنگی را گرفته

  • قیافه ش خوبه که شبیه به پلنگهای خودمونه حتی بهتر

   پاسخ ها

   • بدون نام

    فقط رنگش سیاه است

   • بدون نام

    پلنگ سياه هم داريم

  • اون مکانی که بودند قهوه خانه حاج علی درویش کوچک ترین قهوه خانه دنیا توی بازار برگ تهرانه

  • خانم خیلی زیبا هستن انشالا که خوشبخت باشن.
   در جواب بعضیا که گفتن رفتی کاکا سیاه گرفتی فقط باید گفت : بکوش زیبایی در نگاه تو باشد...

   پاسخ ها

   • بدون نام

    فقط باید گفت گند بزنن اون زندگی ای که با نژاد پرستی طی بشه .. خدا همه ی ادم هارو از خاک افریده و این تفاوت هاست که جهانو زیبا میکنه نمیدونم تا کی قراره این جور ادما نسلشون باقی بمونه

  • شبیه صدف بیوتی یه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    دیوونه

   • بدون نام

    صدف بیوتی کیه

  • بعد ما رفتیم خاستگاری بخاطر این که قد من خیلی بلند تر از دختره بود بهم ندادنش .البته اونا خانوادتا قد کوتاه هستن ما خیلی قد بلند ولی پدرش ندادش بهم منتظریم بمیره بعد بگیرمش .خیلی پیره دعا کنید

   پاسخ ها

   • بدون نام

    این چه حرفیه؟خدایا توبه

   • بدون نام

    خخخ. السون و ولسون اونو به تو برسون

  • وقتي ما در اوج تمدن بوديم اين قبايل وحشي ادم خوار اصلا نمي دونستن زندگي خونوادگي چيه
   مثل حيوون بودن
   حالا اين ادم خوارها هم واسه ما ادم شدن
   يه عده هم ازشون طرفداري مي كنن
   واسه خودم متاسفم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ما هم برات متاسفیم،حداقل تو این یه مورد تفاهم داریم

   • بدون نام

    من بیشتر از این که واسه تو متاسف باشم واسه کاربرای این سایت متاسفم که مجبورند کامنتهای تو رو ببینند

   • باران

    برو بمیر نژادپرست
    جهت اطلاع من ایرانی هستم و متاسفم که تو هموطن من هستی

   • بدون نام

    واسه خودت واسه نژادپرستیت متاسف باش این خیلی خوبه
    پیامبر ما یک سیاه برده رو عزیز خودش خطاب کرد نمیدونم بعضی ها چطور فکر میکنن بالاتر از پیامبر هستن

   • بدون نام

    اون اول اومدی تایید کردی و حرف از نژاد های برتر زدی
    ولی وقتی تعریف ها زیاد شد از حسودیت اومدی باز حرف مفت زدی
    امثال تو هیچ وقت به آرامش نمیرسن چون همیشه دیگران رو از خودشون سر تر می بینن و بجای تلاش برای بزرگ شدن میچسبن به توهم نژاد برتر و با این توهم میخوان حس کنن ارزشی دارن ولی لذت توهم هم پوچ و تو خالیست
    انسان همیشه از چیزی لذت میبره که ساخته و براش زحمت کشیده و خود واقعیش رو به وجود آورده

  • چطور ميشه به اين نگاه كرد
   چقدر زشته
   اه اه حالم بد شد

   پاسخ ها

   • بدون نام

    چشمات زشت میبینه
    اگه کسی این حرفو به خودت میزد با همین لحن چکار میکردی؟مثلا تو بری خارج با یه اروپایی ازدواج کنی اروپاییا بخاطر نژاد پرستی اینطوری باهات برخورد کنن خوبه؟ اصن چند سالته فکر کنم خیلی بچه ای؟ خجالت نمیکشی اینجوری حرف میزنی؟؟! همه ی انسان ها بنده های خدا هستن خدا میگه هیچ کس نسبت به دیگران از لحاظ نژادی و ظاهری برتر نیست. نژادپرستی خیلی کار کثیفیه امیدوارم به خودت بیای

  • جون خودشو راحت کرد، با دخترای دروغگوی ایران مگه میشه ازدواج کرد

   پاسخ ها

   • یه دختر

    کافر همه را به کیش خود پندارد

   • بدون نام

    حسنک راستگو

   • بدون نام

    دختر دروغگو!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ پسر و کلا مردهای ایرانی اول دروغ بودن بد دست و پا در آوردن البته نذارین بگیم دیگه چی هستین چون آبرویی براتون نمیمونه

   • بدون نام

    بگو کسی بهت دختر نمیده

   • بدون نام

    پسرا ي ايراني هم كه همه راستگو، مرد زندگي و دنبال ازدواج

  • خيلي خنديدم كلا يك دماغ و صورت عملي بايد نصيب مردهاي ايراني بشه فرقي نميكنه مال كجا باشه :))))) پسر خوش قيافه اي هست. فقط حواست باشه اقا پسر اگه دست از پا خطا كني افراد قبيله با نيزه سوراخت ميكنن مخصوصا كه مادرشم ملكه هست.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    والا اونا آدم خوارن

   • بدون نام

    ....آی گفتی

  • فک کنم پسره مجبورش کرده دماغش و عمل کنه،تابلو بود توایران عمل کرده،معیارهای این آقای ذوشنفکرهم مشخصه

  • بیچاره مامان پسرچقدر غصه میخوره

  • عروس خانم خیلی شبیه مجسمه (نفرتی تی)ملکه باستانی مصره امیدوارم خوشبخت بشوند

  • این یعنی اینکه فقط طرف خارجی باشه حالا بوکوم یا جیبوتی یا اوگاندا و... فرقی نمیکنه مهم اینه که پاسپورت یه جای دیگه رو بگیری ( این زن نگرفته پاسپورت گرفته) و از کشوری که ۴۰ سال پیش آرزوی خیییلییی از مردم دنیا بود فرار کنی.

  • به دونالد ترامپ :
   دشمن چون از همه حیلتی فرو ماند سلسسه ی دوستی بجنباند و در قالب دوستی کارهایی کند که صد دشمن نتواند .


   من اصلا باور نکردم که آریایی هستی ،گفته باشم !

  • ای بابا.چرا رفتی دختر خارجی گرفتی؟همونجوری که نباید دختر به خارجی ها بدیم نباید از خارجی ها هم دختر بگیریم

  • من موندم چرا شبنم اختلاس کرد!؟

  • حالا اگه دختر ایرانی این کار رو کرده بود

   پاسخ ها

   • بدون نام

    آره مي گفتن از بي شوهري سراغ كي رفته:)))

  • حالا اگه دختر ایرانی همچین کاری میکرد زمین به آسمون میرسید و باید جون میکند تا بتونه شناسمه ایرانی برای بچه اش بگیره چون ژن ایرانی قاطی میشد

  • جالبه به آفریقایی ها هیچ آزاری بهمون نرسوندن میگن آدم خوار ولی به اعراب ملخ خور میگن نژاد برتر

  • این که همه اش عمله. به هر حال مبارک باشه. هر کس سلیقه ای داره. زیباست که همسر متفاوت داشته باشی. برای هر دو طرف جالبه

  • حتما باید نظر بدین ؟؟؟ اگه کمترحرف بزنیم کسی نمیگه لال تشریف دارین.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    حیف که نظرامو نمیزاره واگه گذاشت .میدونستید توخارج از ایران همین دید بد وتحقیر کننده که شما به کشورایه جهان سوم دارید اونابه شمادارن مخصوصا همون کشورایه تراز اولی که بهشت آرزوهاتون زندگی کردن اونجاس!!!!!!

   • بدون نام

    خودت چرا لال نشدي؟

  • اقا داماد خواسته فقط اقامت کشور اروپایی و بگیره

  • بیا پول که داشته باشی فتی هم باشی میشی فتی جان!

  • همه نظرات را خوندم هم گریه کردم بخاطر نژادپرستی وحسادت بعضیها،هم خندیدم بنوع نگاه متلکها،وهم اینکه بااین اظهارات آبروی ایران وایرانی ها را بدلیل تفکروبیسوادی فکری درجهان موردقضاوت دیگران قرارمیدهیم،خواهشا سعی کنید خودتان را بادیگران مقایسه نکنید جای دیگران بگزارید بدترین عیب تهمت عیبجویی وهتاکی است ویل لکل همزه لمزه دنبال ترجمه اش بگردید

  • اینجا سرزمین پاک قوم آریاست و تا ابد آریایی می مونه. نویسنده این متن اسمش الهام حبشیه و از اهالی حبشه است یعنی اتیوپی و با این گزارشها میخوان غیرت آریایی ما رو تضعیف کنن. الهام حبشی برگرد برو به زادگاه آبا و اجدادیت حبشه

  • انسانیم همه و همه باید همدیگر را بچشم عشق و زندگی ببینیم موفق باشند انشاالاه....

  • نمیگم پسره از دختره سر تره ولی من ی پسرایی رو دیدم ک رفتن خارج از کشور و یه زنای میمونی گرفتن ک آدم می بینه اوقش میگیره....پسرکی ایرانی دختر خارجی رو می بینن ... میشن....زرزرشون فقط تو ایرانه
   برترین ها خواهش سانسور نکن

  • من ک برای تک تک شمایی ک ب رنگ پوست خود میبالین متاسفم نژادپرست های ا ح م ق!

  • ای جان دختری که مادرش ملکه و پدرش دیپلمات است!!!! ولی خوب انتخاب با خود فرد است اما این همه دختر خوش سمیای ایرانی.....

  • این افراد که به سیاه بودنش گیر دادن،بزرگترین بازیگر دنیا از نظر خیلیا رابرت دنیرو افسانه ای، سلطان سینمای امریکا دو بار ازدواج کرده هر دو نفر سیاهپوستن،از رابرت دنیرو که معروفتر نداریم، پس سیاهی چه ایرادی داره،نژاد پرستی بده، وقتی میشنویم میگیم چه کار بدیه ولی خودمون انجامش میدیم

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج