احتمال بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۰۵۷۷۱
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
۸۰۸۱
رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید: به نظر می‌رسد که در کنگره آمریکا اقداماتی فراتر از احکام اجرایی ترامپ علیه ایران در حال صورت گرفتن است به نحوی که حتی در صورت رای نیاوردن ترامپ امکان بازگشت این کشور به برجام فراهم نشود.

ایسنا نوشت: رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید: به نظر می‌رسد که در کنگره آمریکا اقداماتی فراتر از احکام اجرایی ترامپ علیه ایران در حال صورت گرفتن است به نحوی که حتی در صورت رای نیاوردن ترامپ امکان بازگشت این کشور به برجام فراهم نشود.

حشمت الله فلاحت پیشه، در مورد تلاش‌های اخیر آمریکا در شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل جهت تصویب قطعنامه‌هایی علیه کشورمان گفت: واقعیت قضیه این است که در داخل آمریکا تلاش‌های جدی در حال صورت گرفتن است تا سیاست‌های فشار بر ایران فراتر از اقداماتی باشد که ترامپ علیه ایران در حال انجام آن است. در واقع دشمنان ایران در آمریکا در تلاش هستند که به گونه‌ای پرونده ایران را در این کشور دچار وخامت کنند که حتی در صورت رای نیاوردن ترامپ امکان بازگشت این کشور به برجام وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در همین چهارچوب می‌بینیم که در کنگره آمریکا اقداماتی فراتر از احکام اجرایی ترامپ علیه ایران در حال صورت گرفتن است، گفت: در این فرآیند جمهوری خواهان و دموکرات‌ها هر دو با یکدیگر در این فرآیند مشارکت دارند و ایران چون لابی در آمریکا ندارد دشمنان ایران در این کشور جولان می‌دهند.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به سیاستی که آمریکا علیه ایران در عرصه بین‌المللی از جمله شورای حکام، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل متحد دنبال می‌کند اظهار کرد: من پیش از این نیز گفته‌ام به رغم برخی از بحث‌هایی که وجود دارد برجام یک توافق قابل دفاع بود. این سخن البته به معنای خوب بودن یک چیز نیست. برجام در شرایطی بسته شد که قدرت‌های دنیا در برابر ایران در حال مذاکره بودند.

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه برجام نقطه ضعف‌ها و پاشنه آشیل‌هایی دارد گفت: در کنار این مباحث چندین نقطه قوت نیز دارد که از جمله آن این است که ایران تنها کشوری در دنیا است که بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و همچنین رژیم منع اشاعه که اکثر قدرت‌های دنیا آن را امضا کرده‌اند، از حق غنی سازی هسته‌ای برخوردار است و می‌تواند این فناوری را داشته باشد.

وی افزود: البته در جریان این فرآیند محدودیت‌هایی نیز برای ایران در نظر گرفته شده است که این محدودیت‌ها سقف زمانی دارد و وقتی که این محدودیت‌ها برداشته شود ایران بدون هیچ گونه محدودیتی می‌تواند فعالیت‌های خود در این عرصه را دنبال کند و این یک امکان خوب برای ایران است. آمریکا به دنبال این است که در مورد این موضوع در شورای حکام برای ایران ایجاد مشکل کند. چنانچه روند به نحوی پیش برود که حقوق ایران در این عرصه ضایع شود.

فلاحت پیشه گفت: دومین ویژگی برجام در همین قالب این است که از ۲۷ مهر ماه سال جاری ایران عملا می‌تواند اقدام به مبادله سلاح‌های متعارف در قالب خرید و فروش با کشورهای مختلف کند. در حال حاضر بیش از ۳۰ کشور تولیدات نظامی ایران را خریدار هستند و ایران می‌تواند بعد از رفع این تحریم‌ها به صورت جدی‌تر و گسترده‌تر در این عرصه فعالیت کند و این موضوعی است که آمریکایی‌ها را نگران کرده و آنها تلاش دارند که مکانیزم ماشه را در این راستا فعال کنند.

رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر از صحبت‌های خود با بیان اینکه آمریکا از قدرت ایجاد اجماع به مانند قبل برخوردار نیست در پاسخ به این سوال که به چه میزان این احتمال وجود دارد که چین و روسیه در برابر قطعنامه‌های جدید آمریکا علیه ایران به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل ایستادگی کنند، اضافه کرد: ترامپ با نوع رفتار و موضع گیری‌های خود توان سیاست خارجی آمریکا را به تحلیل برده است. چنانکه حتی برخی از کشورهای همپیمان آمریکا از نوع رفتارهای این کشور در عرصه سیاست خارجی دل چرکین هستند و از طرف دیگر سیاست‌های تحریمی آمریکا متوجه چین و روسیه هم هست و این دو کشور می‌دانند که هر گونه عقب نشینی در برابر فشارهای آمریکا به ایران به منزله عقب نشینی آنها از سیاست‌های خود در مورد آمریکاست. بنابراین در برابر این فشارها ایستادگی می‌کنند.

فلاحت پیشه ادامه داد: از طرف دیگر باید به این موضوع توجه داشت که ایران در عرصه تحولات بین‌المللی نقش همپا و همتای قدرت‌های بزرگ را داشته است و نمی‌توان ایران را با کشورهای همچون سوریه، لیبی و عراق که خود را نیازمند حمایت دیگر قدرت‌ها می‌دانند، مقایسه کرد.

وی تصریح کرد: ایران در برابر اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی اقدام به حمله به پایگاه نظامی عین الاسد کرد و آمریکا نتوانست اقدامی را در برابر این حمله انجام دهد، ایران در عرصه منطقه‌ای دارای عمق استراتژیک است و کشورهای دیگر در موضوعات مختلف توقع حمایت ایران از خود را داشته‌اند. بنابراین وزنه کنونی ایران در برابر مکانیزم ماشه‌ای که آمریکا دنبال می‌کند پرزورتر از گذشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر