علم‌الهدی: حکومت شیعه مرز جغرافیایی ندارد
۱۰۰۶۵۱۲
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
۱۷۷۸
نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در طول تاریخ شیعه به قدرت رسیده است همانند دوران فاطمیون و آل بویه، اما امروز حکومت شیعه مرز جغرافیایی ندارد و آزادی خواهی و عدالت را در همه جای جهان فریاد می‌زند.

انتخاب: نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در طول تاریخ شیعه به قدرت رسیده است همانند دوران فاطمیون و آل بویه، اما امروز حکومت شیعه مرز جغرافیایی ندارد و آزادی خواهی و عدالت را در همه جای جهان فریاد می‌زند.

حجت الاسلام سید احمد علم الهدی، در شب شهادت رئیس مذهب شیعه، امام جعفر صادق علیه السلام اظهار کرد: به اندازه‌ای که ما عزاداری و شادی اهل بیت علیهم السلام را دوست داریم و در آن شرکت می‌کنیم، در معرفت‌شناسی معصومین علیهم السلام در یک عرصه کاملی قرار نداریم و شاید همین معرفت‌شناسی کم باعث شده است که نتوانیم معارف اهل بیت علیهم السلام را به‌دنیا معرفی کنیم.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی حجت الاسلام علم الهدی، او افزود: امام رضا علیه السلام فرمودند که معارف ما را برای دیگران بیان کنید تا مردم به سمت ما بیایند، اما ما در گسترش معارف اهل بیت علیهم السلام در جهان پیشرفت زیادی نداشتیم تا مردم دنیا کلام اهل بیت علیهم السلام را بشنوند و شیفته آن‌ها شوند.

وی بیان کرد: نقطه ابهامی که در شناخت اهل بیت علیهم السلام وجود دارد، تفرقه‌افکنی از اصل دین است، زیرا در گذشته شیعه با امروز خویش تفاوت دارد و بعد از گذشت دوران‌ها شیعه امروزه به‌عنوان یک قدرت است که معادلات استکباری جهان را بهم می‌ریزد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز روزی است که مکتب امام جعفر صادق علیه السلام، به‌عنوان یک قدرت بزرگ در جهان مطرح شده است، یک قدرتی که توان ایستادن در مقابل هر ابر قدرتی را دارد.

علم الهدی بیان کرد: در طول تاریخ شیعه به قدرت رسیده است همانند دوران فاطمیون و آل بویه، اما امروز حکومت شیعه مرز جغرافیایی ندارد و آزادی خواهی و عدالت را در همه جای جهان فریاد می‌زند، همانند فلسطینی‌های مبارزی که جلوی رژیم صهیونیستی با امکانات پیشرفته روز دنیا می‌ایستند و آن‌ها را وادار به آتش بس می‌کنند که این همان قدرت حکومت اسلامی است.

وی افزود: متأسفانه بعضی‌ها این شایعات را گسترش می‌دهند که چرا امام صادق علیه السلام در زمان حیاتشان، حکومت اسلامی تشکیل ندادند در صورتی که نمی‌دانند در آن زمان بستر اجتماعی مناسبی برای برقراری حکومت اسلامی وجود نداشت، ما ۴۱ سال پای این انقلاب ایستادیم و مردم با سینه خشک جلوی گلوله داغ ایستادن به این علت که شاگرد امام جعفر صادق علیه السلام، حضرت امام خمینی (ره) متوجه بستر اجتماعی برای انقلاب اسلامی شدند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: زمانی که به خانه امام صادق علیه السلام آمدند و ایشان را با دست بسته و پای برهنه به قصر منصور دوانقی بردند، همسایه‌ها متوجه شدند، اما کسی نیامد مانع این کار شود و از امام دفاع کند، منصور دوانقی بار‌ها مردم مدینه را امتحان کرد تا ببیند چقدر پای امام صادق علیه السلام می‌ایستند، این همان بستر اجتماعی شیعه بود که در زمان امام صادق علیه السلام وجود نداشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج