قاضی منصوری زنده است؟
۱۰۰۸۳۷۹
۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
۱۳۲۳۹
نام غلامرضا منصوری این روزها دیگر نه‌تنها به عنوان متهم ردیف نهم پرونده اکبر طبری و ۲۱ همدستش که بیشتر در جایگاه «سوپراستار» حواشی این پرونده جنجالی و «سلبریتی فضای مجازی» مطرح می‌شود.

روزنامه اعتماد نوشت: نام غلامرضا منصوری این روزها دیگر نه‌تنها به عنوان متهم ردیف نهم پرونده اکبر طبری و ۲۱ همدستش که بیشتر در جایگاه «سوپراستار» حواشی این پرونده جنجالی و «سلبریتی فضای مجازی» مطرح می‌شود.

مرگ او حالا چنان حاشیه‌ساز شده که حتی تیتر مطبوعات درباره برگزاری جلسات دادگاه طبری، به مرگ غلامرضا منصوری، متهم ردیف نهم این پرونده اختصاص یافته و «معمای منصوری» حالا تبدیل شده به گره کور پرونده ۲۲ نفره اکبر طبری. اگر چه وکیل مدافع اکبر طبری و حتی نماینده دادستان معتقدند که نبود منصوری خللی در روند دادگاه ایجاد نمی‌کند اما کسانی که احتمال به قتل رسیدن آقای قاضی را جدی‌تر می‌دانند، از منصوری به عنوان «جعبه سیاه» این پرونده یاد می‌کنند و معتقدند که شخص یا اشخاصی از کشته شدن منصوری منتفع می‌شده و به همین دلیل، تصمیم به حذف فیزیکی گرفته و او را خارج از کشور سر به نیست کرده‌اند.

هر چند «قتل منصوری» صرفا فرضیه‌ای ‌است اثبات ‌نشده و طبیعتا برای کشف این معما که او به قتل رسیده یا خودکشی کرده، همچنان باید منتظر نتایج کالبدشکافی و البته بررسی‌های پلیسی رومانی، ایران و اینترپل ماند اما بر فرض که قتل منصوری ثابت شود، باز نه‌تنها معما حل نشده، بلکه این پرونده ابعادی گسترده‌تر پیدا خواهد کرد و پاسخ به این پرسش که چه کسی یا گروهی منصوری را به قتل رسانده، تنها اولین معما از سلسله ‌معماهای پیچیده این پرونده قضایی- جنایی است. پرسش‌هایی که هر کدام می‌تواند بر پیچیدگی‌های این پرونده بیفزاید؛ چرا که همان ‌طور که نعمت احمدی، حقوقدان گفته: «در نبود آقای منصوری خیلی‌ها سود می‌برند ولی هیچ‌ کس متضرر نمی‌شود.» این حقوقدان معتقد است که درگذشت قاضی منصوری حتما بر روند پرونده طبری تاثیر خواهد گذاشت.» احمدی با اشاره به حضور قاضی منصوری در پست‌هایی حساس مانند«قاضی اجرای احکام لواسان»،«دادسرای کارکنان دولت» و «دادسرای ویژه مربوط به اراضی دولتی» می‌گوید او همیشه«سرِ خُم می ‌نشسته بود» و بر همین اساس نمی‌پذیرد که نیروهای امنیتی به ‌راحتی به او اجازه خروج از کشور داده باشند.

خودکشی، مرگ یا فرار؟

اگر چه نعمت احمدی فرضیه خودکشی منصوری را با توجه به اینکه ماندنش در اروپا، مساوی بود با «مالیدن پیه زندان به تن» و «قرار گرفتن رودرروی نظام»، بسیار دور از ذهن نمی‌داند اما وکیل مدافع قاضی متوفی از همان ساعات ابتدایی انتشار خبر مرگ او احتمال خودکشی را رد کرده است. امیرحسین نجف‌پور ثانی بارها تاکید کرده که موکلش «آدمی‌ نبود که قصد خودکشی داشته باشد.» او همچنین گفته که اتهامات موکلش اثبات نشده و «او همیشه معتقد بود که اسناد و مدارک کافی برای دفاع از خود دارد» و باور داشت که «اتهام دریافت رشوه بر او وارد نیست.» بنابراین تا همین دیروز، تنها 2 فرضیه وجود داشت؛ منصوری به ‌دلیل پرونده داخلی که به اعتقاد نعمت احمدی احتمالا تنها به پرونده طبری ختم نمی‌شده و ممکن بود طبعات بیشتری داشته باشد و همچنین بیماری‌ صعب‌العلاجش، دست به خودکشی زده و دیگر اینکه غلامرضا منصوری از سوی گروهی به قتل رسیده است.

فرضیه سوم؛ منصوری زنده است!

اما از روز یکشنبه و همزمان با برگزاری پنجمین جلسه دادگاه پرونده طبری و همدستان، یک فرضیه دیگر پا به میدان گذاشت؛ منصوری نمرده است. فرضیه‌ای که اولین جرقه آن از سوی ریاست دادگاه رسیدگی به پرونده اکبر طبری مطرح شد. قاضی بابایی در نخستین جلسه این دادگاه پس از مرگ منصوری اعلام کرد که «صحت و سقم» فوت غلامرضا منصوری تا این لحظه برای دادگاه احراز نشده است. اگر چه نجف‌پور ثانی، وکیل مدافع منصوری در توضیح آنچه قاضی مطرح کرده بود، با تایید صحت گفته قاضی بابایی تاکید کرد که «عدم احراز مرگ قاضی منصوری به این معنی نیست که به شک و تردید دامن بزند، قاضی بابایی به عنوان مقام قضایی زمانی می‌تواند پرونده آقای منصوری را مختومه کند و قرار موقوفی تعقیب بزند که مرگ محرز شود که ایشان فوت کرده و با توجه به اینکه تاکنون از سوی رومانی نه جنازه‌ای تحویل داده شده و نه جزییات بیان شده، بنابراین قاضی با این شرایط پرونده را مختومه نمی‌کند.»

اما توضیحات وکیل نتوانست افکار عمومی را اقناع کند و پرسش‌هایی از جمله اینکه «اگر کسی از طبقه ششم پرت شود، اگر با صورت به زمین خورده باشد چقدر می‌توان چهره او را تشخیص داد؟» یا «چرا هیچ تصویری از جسد غلامرضا منصوری منتشر نشده؟»، «با توجه به آنکه گفته شد او از طبقه دوم سقوط کرده، چطور بلافاصله جان باخته» پرسش‌هایی بود که شائبه «زنده ماندن» و «فرار» منصوری را به ‌طور جدی از سوی کاربران فضای مجازی مطرح و تقویت می‌کرد و این میان، پرسشی توام با مطایبه که با اشاره به عکس منتشر شده از جسد پیچیده در پارچه منصوری، می‌پرسید: «دست و پای جنازه کجا هستند؟»

آن‌هم با توجه به اینکه در پی انتشار آخرین تصاویر این قاضی پیش از درگذشت، برخی معتقد بودند که هیکل درشت‌اندام منصوری با تصاویری که به عنوان جسد او مخابره شده، همخوانی ندارد. نکته دیگر اما همین بود که به جز تصاویر منتشر شده پس از مرگ قاضی فراری که جنازه پیچیده شده‌اش در پارچه‌ای سفیدرنگ را نشان می‌داد که در دستان ماموران پزشکی قانونی رومانی تا شده و از در هتل خارج می‌شد، تصویر دیگری از جسد منصوری منتشر نشد و چنان‌که اشاره شد، همان چند تصویر جنازه نیز چندان شباهتی به هیکل درشت منصوری نداشت.

و از همین ‌جا بود که باز پرسش‌هایی از جمله اینکه چگونه ماموران به سادگی مشغول حمل جنازه دست‌کم ۸۰ کیلویی منصوری هستند، چرا ابعاد جسد در پارچه پیچیده شده آنقدر کوچک است؟ چرا هیچ نشانی از وجود دست و پای جسد در تصاویر جسدی که در پارچه پیچیده شده، نیست؟ و پرسش‌هایی بیشتر مطرح شد؛ پرسش‌هایی که احتمال تئوری زنده بودن منصوری و فرار او را تقویت می‌کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:23
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/04/03
پدر سیاست بسوزه
بعداز خبرهای ضدونقیض درباره اعدام سلطان سکه این بار قرعه بنام قاضی منصوری افتاد
وقتی هیچ چیزی برای مردم شفاف نباشه و بیشتر مسوولان و مدیران متوسل به دروغ میشوندمردم حق دارند شک کنند وبراحتی نپذیرند
پاسخ ها
lRAN
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
اگر خواستی با منصوری صحبت کنی
یک تماس با خاوری بگیر
ر ی
United States
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
معلومه که مردم براحتی باور نمیکنن دنیا دنیای اطلاعاته
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1399/04/03
حتمازنده است.اگرازایران دراین سناریو دست نداشته باشند.بعد باید جسدبدن به یه کشورثالث بی طرف تااگرجسدی باشه دی ان ای چک بشه.چون اگرتوایران باشه یا دست ردهای مسولینی که درمسائل اختلاس ووومثل طبری قضایی دست داشته باشه آخرش هیچی به هیچی تمام میشود نه خانی آمد نه خانی رفت..!
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1399/04/03
اگر راست میگویند بدونه کفن نشون بدهند این صحنه سازی هست چه بسا خودمنصوری این صحنه را درست کرده باشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
آن کشوررومانی بودآن چراهمچه صحنه های راایجادکنه.حتماًاگرکسی بخواد میگن که قضیه چه بوده
@#*Reza*#@**%%%##&%$#
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
شک نکنید ،،زنده است
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1399/04/03
ببین این خود شیطانه
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1399/04/03
زنده هست همش سیاسته
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1399/04/03
ما که هیچ تصویری از جنازهء روباز منصوری ندیدیم. ....
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1399/04/03
نگرانش نباشید. چند روز دیگه عکس ها و فیلم هاش کنار حوری های کانادایی میاد بیرون. ...
United Arab Emirates
09:49 - 1399/04/03
الان توی غارهای عصر حجری هم دوربین های مدار بسته هست مگر میشود در هتلی نباشد تا رفت و آمدها را کنترل کنند باید دوربین ها همه چیز را ثبت کرده باشند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
عاقبت مشخص خواهدشد
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1399/04/03
تورا خدا سانسور نکن از چی می ترسی حرف حق تلخه
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1399/04/03
اگر خوب به کیسه حمل جنازه زوم کنید جعبه و بسته های خاک مشهود بود در واقع حاملین جنازه جعبه های خاک رو حمل میکردند
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1399/04/03
پای جسد در داخل پارچه با کمی دقت آشکار دیده می‌شود
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1399/04/03
خوب ایران جسدشو از رومانی بخواد.
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1399/04/03
دقت کردین تلویزیون ایران قتل خاشقچی رو چقدر پوشش میداد چرا در باره ی قاضی فراری لال شده ؟
United States
12:20 - 1399/04/03
کابدشناسی زمانیصورت میگیرد که کالبدی درکار باشد آدم زنده را ه کالبد شناسی نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
02:56 - 1399/04/04
تا جسد به ایران نیاید و پزشک قانونی شناسایی نکند مرگ اورا هرگز باور نکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج