چند دلیل برای جذابیت تقابل پرسپولیس و پیکان
۱۰۱۰۳۱۲
۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
۱۴۶۵
در آغاز دوباره لیگ نوزدهم خیلی‌ها منتظر رونمایی مجدد از صدرنشین این فصل یعنی پرسپولیس هستند.

خبرورزشی: شاگردان یحیی گل‌محمدی در همین شروع دوباره مسابقات لیگ روی کاغذ یک مسابقه آسان را پیش‌روی دارند و باید به مصاف پیکان، قعرنشین لیگ بروند. بازی که به دلیل تقابل صدرنشین و قعرنشین جذابیت‌های خاص خود را خواهد داشت.

در حال حاضر شرایط این دو تیم طبق آمار این‌گونه است که پرسپولیس ۵ برابر بیشتر از پیکان مسابقات خود را و تا پایان هفته بیست‌ویکم با پیروزی پشت‌سر گذاشته و البته در سوی مقابل تنها یک‌چهارم این تیم شکست را تجربه کرده است.

اما شاگردان گل‌محمدی در فاز گلزنی در عین تعجب تفاوت آن‌چنانی با قعرنشین لیگ ندارند و تقریباً به اندازه آن‌ها موفق به گلزنی شده‌اند. طبق آمار پرسپولیس ۳۱ بار در ۲۱ بازی که انجام داده به گل رسیده و پیکان هم ۲۸ بار و این یعنی پیکانی‌ها به‌رغم جایگاه بدی که در جدول رده‌بندی دارند از خط حمله آتشینی برخوردارند و یکی از نقاط قوت این تیم همین میل به گلزنی بالای آنهاست که می‌تواند کار را برای مدافعان پرسپولیس سخت کند. و، اما در سوی مقابل با توجه به تنها ۱۰ گل خورده‌ای که پرسپولیس طی این ۲۱ بازی از خود به‌جای گذاشته می‌توان گفت مهاجمان پیکان مثل مسابقات دیگرشان خیلی نمی‌توانند به گلزنی مقابل این تیم که از نظر ساختار دفاعی عالی است دلخوش کنند و قطعاً همین تقابل می‌تواند یکی از جذابیت‌های ویژه این بازی به حساب بیاید.

به هر حال در پایان ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم مشخص خواهد شد اندیشه‌های هجومی تیم پیکان و البته جایگاه بدی که آن‌ها دارند (و انگیزه‌ای که برای فرار از این نقطه جدول دارند) آیا می‌تواند باعث توقف صدرنشین لیگ و خوشحالی ۵ تیم تعقیب‌کننده پرسپولیس شود یا این ارتش سرخ است که با اقتدار مسیر قبلی خود را همچنان ادامه خواهد داد و گام به گام به قهرمانی زودهنگامش نزدیک‌تر خواهد شد...

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج