قلم نویسنده را رها کن و قلم گاو را بچسب!
۱۰۱۲۲۳۴
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
۲۲۹۴ 
شهرام شهیدی در ضمیمه طنز روزنامه شهروند به کنایه از اوضاع نامساعد روزنامه‌نگاران نوشت: امروز روز قلم است و بزرگداشت صاحبان قلم. از آنجا که نویسندگان و قلم به مزدان ‌ای بابا. شما ببخشید. ترک عادت موجب مرض است. چون قبلا گوینده اخبار بودم، هنوز در ژست گویندگی خبر مانده‌ام و تنظیمم رو همان کوک باقی مانده.

شهرام شهیدی در ضمیمه طنز روزنامه شهروند به کنایه از اوضاع نامساعد روزنامه‌نگاران نوشت: امروز روز قلم است و بزرگداشت صاحبان قلم. از آنجا که نویسندگان و قلم به مزدان ‌ای بابا. شما ببخشید. ترک عادت موجب مرض است. چون قبلا گوینده اخبار بودم، هنوز در ژست گویندگی خبر مانده‌ام و تنظیمم رو همان کوک باقی مانده.

اصلا از اول شروع می‌کنم- از آنجا که اغلب نویسندگان و قلم به دستان کشور پا به سن گذاشته و در رده سنی سالمندان محسوب می‌شوند و برای افراد مسن شرکت در مراسم بزرگداشتی با جمعیت انبوه خطرآفرین است. لذا برنامه باشکوه بزرگداشت روز قلم از امسال تا اطلاع ثانوی لغو می‌‌شود.

خب خود این موضوع که ما در تقویم یک روز قلم داریم و یک روز جهانی قلم که با آن روز، زمین تا آسمان متفاوت است، گویای این است که قلم هم خودی و غیرخودی دارد.

مد شده که هر برنامه‌ای اسپانسرهایش را همان وسط برنامه معرفی می‌کند. ما هم به تبعیت از این مد، جناب راسته را معرفی می‌‌کنیم. جناب راسته مبدع روش فروش گوسفند زنده بوده و در این خصوص دارای تجربه فراوانی هستند. کافی است برای سفارش گوسفند عدد یک را به شماره... خانم منشی صحنه، این شماره مشکوک است. من وارد بازی‌های جناحی شما نمی‌شوم و هیچ شماره‌ای را اینجا اعلام نمی‌کنم. اما مجبورم آگهی جناب راسته را بازخوانی کنم: «به مناسبت روز قلم، قلم گاو تنها با معرفی ضامن معتبر به صورت کاملا رایگان به اهالی خوب قلم، ارایه می‌گردد.»

و یک پیامک داریم از راه دور. ایشان از انتهای راه نوشته «حالا که روز قلم را گرامی می‌دارید، کاش ما از قلم‌افتادگان را هم یک جای این روز بگنجانید، بلکه به قلم آییم.»

و یک آنتراکت. گاو مش‌حسن می‌گوید: «آقای نویسنده، قلم من که بیمه شد، قلم شما چطور؟»

و باید عرض کنم قلم دیگر یک عنصر زینتی بین طبقه مرفه نیست. یکی از شنوندگان لاکچری برنامه پیام داده: «من خیلی با قلم کار می‌کنم. آخرین بازخوردم از قلم وقتی بود که فهمیدم به جای ٤٠ قلم لوازم لهو‌ و لعب و سرگرمی ١٠٠ قلم سفارش داده‌ام. روزتان مبارک.»

و آگهی یک اسپانسر جدید: «قلم‌نویسی از شما و زدودن قلم‌های نابجا و ناراست از ما.»

و اگر به رأی کمیته داوران احترام می‌گذارید، نشان برترین قلم‌ سال هم تعلق می‌گیرد به عزیزی که ٧٠ قلم آرایش دارد!»

آگهی مدرن: «فروشی. اکازیون یک قلم مال یک خانم دکتر بوده باهاش تا مطب می‌رفته نسخه غیرکرونایی می‌پیچیده برمی‎گشته خونه.»

یک فیلسوف چینی: «قلم و مشتقات قلمی خیلی در زندگی ما کاربرد دارد. مثلا باتری قلمی، خیار قلمی و البته صادرات اقلام قلمی.»

شیخ اجل، سلطان سخن، سعدی شیرازی: «سعدی قلم به سختی رفته‌ست و نیکبختی/ پس هرچه پیشت‌ آید، گردن بِنه قضا را»

شعار مدرن عصر مرگ ژورنالیسم(می‌توانید ژورنالیست هم بخوانیدش) ‌ای قلم که می‌روی به سویش... از جانب من سیاهه سندهایی که ازش داریم را رو کن و بزن تو ملاجش و برگرد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1399/04/15
در مملکتی که نویسنده ها و قلم به دست های خوبمون بیکارن تو این روز فقط باید حسرت خورد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج