راه‌اندازی گشت‌های ویژه کرونا در فارس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۱۲۴۳۰
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
۹۳۸۹
ناوگان گشت ویژه کرونا با هدف بررسی و نظارت بر الزامات بهداشتی در اماکن پر تردد و اصناف استان فارس با مشارکت استانداری فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادارات اصناف، صمت، شهرداری و نیروی انتظامی، در شیراز و شهرستان های استان فارس راه‌اندازی شد.

ایسنا: ناوگان گشت ویژه کرونا با هدف بررسی و نظارت بر الزامات بهداشتی در اماکن پر تردد و اصناف استان فارس با مشارکت استانداری فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادارات اصناف، صمت، شهرداری و نیروی انتظامی، در شیراز و شهرستان های استان فارس راه‌اندازی شد.

از شنبه ۱۴ تیر و به دنبال تصمیم ستاد استانی مبارزه با کروناویروس مبنی بر بازگشت برخی محدودیت‌ها برای کنترل شیوع بیماری کووید۱۹ در فارس، گشت‌های ویژه نظارت بر روند اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در بخش‌های مختلف دولتی، عمومی و خصوصی، راه‌اندازی شد.

رئیس دانشگاه در حاشیه فعال شدن گشت ویژه کرونا به خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط ویروس کرونا و افزایش شیوع این ویروس در استان، تصمیم گرفته شد سطح نظارت‌ها برای حفظ ایمنی سلامت مردم استان افزایش یابد و امروز شاهد اعزام نمادین تعدادی از تیم های نظارتی متشکل از واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی استانداری، شهرداری، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و اداره صمت هستیم.

راه‌اندازی گشت‌های ویژه کرونا در فارس

مهرزاد لطفی با بیان اینکه در این برنامه در کل استان فارس ۸۲ گشت و در شیراز ۱۲ گشت راه‌اندازی شده است، گفت: وظیفه این تیم‌ها نظارت و بررسی وضعیت اماکن تهیه و توزیع غذا، اماکن عمومی، ادارات و هر مکانی ست که امکان دارد مردم برای دریافت خدمت به آنجا مراجعه کنند.

او در ادامه از برخورد قانونی با افرادی خبر داد که موازین و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند و اضافه کرد: در این نظارت ها موارد مختلفی شامل دستورالعمل های کشوری برای رعایت اصول بهداشتی در دوران کرونا، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و دستکش، جلوگیری از حضور افراد مشکوک در محل کار و ارجاع آنان به مراکز درمانی بررسی و ارزیابی می شود تا پروتکل هایی که به ادارات و اصناف مختلف ارایه شده بر اساس چک لیست ها، اجرا شود.

اعمال تدابیر و محدودیت های شدیدتر در ۴ شهرستان قرمز فارس

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز گفت: حدود ۹۰ درصد مردم استان در ماه‌های گذشته پروتکل های بهداشتی را بیشتر و بهتر رعایت می کردند، اما این میزان رعایت کاهش پیدا کرده است، بنابراین لازم بود نظارت ها تشدید شود و در نشست های گذشته ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مصوب شد بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، کارگاه های ساختمانی، پروژه های عمرانی و ادارات تشدید شود.

عبدالرضا قاسمپور افزود: از امروز ۱۲ تیم و هر تیم شامل دو خودرو متشکل از نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، تعزیرات، نیروی انتظامی و اتاق اصناف برای شهر شیراز فعال شدند؛ برای هر کدام از ۳۵ شهرستان دیگر استان فارس نیز دو تیم نظارتی تشکیل شده و فعال می‌شود.

او با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در ادارات برای کارکنان و مراجعان الزامی است، اضافه کرد: به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، توسط این تیم‌ها هشدار داده خواهد شد و به متخلفین از پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و محل‌های رجوع مردم نیز تذکر داده شده و برخورد قانونی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس ادامه داد: برای اعمال تدابیر و محدودیت های شدیدتر در چهار شهرستان قرمز استان شامل فسا، جهرم، لارستان و گراش ابلاغ لازم صادر شده و در زمینه تعطیلی اصناف، دورکاری افراد حساس و کارکنان ادارات مانند افراد مسن، افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، مادران باردار و مادارنی که دارای فرزند زیر ۶ سال هستند، دستورات لازم ارایه شده است؛ برگزاری هرگونه مراسم مذهبی، تجمع و برنامه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز در این شهرها لغو شده است.

قاسمپور گفت: با توجه به اختیاراتی که از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا به استانداری داده شده، مقرر شده دورکاری شاغلان حساس ادارات در تمام ۳۶ شهرستان استان از فردا اجرا شود، استفاده از ماسک در ادارات اجباری شده، مترو و اتوبوس از فردا تعطیل اعلام شده، استفاده از ماسک در تاکسی ها نیز اجباری شده و از فردا شهرداری، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی نظارت دارند که مسافران بدون ماسک سوار تاکسی نشوند.

معاون استانداری فارس گفت: برای سراسر استان برگزاری همه همایش ها، تجمعات، مراسم عروسی و عزاداری، تجمعات رسمی و غیررسمی، آموزشی و علمی لغو شده است، همچنین مصوب شده تالارهای پذیرایی، کافی شاپ ها، قهوه خانه ها و یک سری از واحدهای صنفی دیگر نیز از فردا به مدت یک هفته تعطیل شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:5
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
کالازم_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر