دریافتی بازنشستگان چقدر افزایش می‌یابد؟
۱۰۱۴۳۱۶
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
۱۲۰۱۸
طبق اعلام وزیرکار طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به زودی اجرایی می شود. اینطورکه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی می گوید با اجرای همسان سازی حداقل ۵۰۰تا۸۰۰ هزارتومان به حقوق بازنشستگان اضافه می شود.

تسنیم نوشت: طبق اعلام وزیرکار طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به زودی اجرایی می شود. اینطورکه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی می گوید با اجرای همسان سازی حداقل ۵۰۰تا۸۰۰ هزارتومان به حقوق بازنشستگان اضافه می شود.

موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری مدت‌ها سر زبان‌ها افتاده بود و سرانجام در فروردین ۹۹ تعیین تکلیف شد.

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر از اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری داد و این مبلغ به صندوق‌های بازنشستگی مربوطه تخصیص داده شد و از ابتدای سال جاری حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری با احتساب همسان سازی ۲ میلیون و ۸۰۰هزار تومان شد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اما بدون تأمین اعتبار مانده بود و هیچ تعیین تکلیفی برای آن تعیین نشده بود. بیشترخبرها در حد حرف بود و کارگران تصور می کردند که این وعده با عمل فرسنگ ها فاصله دارد. افزایش دستمزد کارگران برای سال ۹۹، بعد از ورود سازمان بازرسی کل کشور به ۲۶ درصد افزایش پیدا کرد که براساس ماده۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی حداقل دستمزد کارگران که مصوب می‌شود، به همان میزان حداقل بگیران بازنشسته تأمین اجتماعی دریافت می‌کنند، یعنی بازنشستگان تأمین اجتماعی برای سال ۹۹ حدود ۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند، اما این میزان حقوق بدون احتساب منابع همسان سازی است.

محمد شریعتمداری؛ وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی از گام بزرگ رئیس جمهور برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با تأدیه ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌دولت‌ به سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر شده است.

هیات دولت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر واگذاری ۳۲هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی در تأدیه بدهی اش به سازمان تامین اجتماعی موافقت کرد به این ترتیب دست سازمان برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باز شد .

مصطفی سالاری،مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: امروز ۳۲ هزار میلیارد تومان بابت رد دیون به تامین اجتماعی داده شد تا از این طریق، متناسب سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: این تصمیم را امروز رئیس جمهور و دولت با پیگیری‌های وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی اتخاذ کردند. هزینه متناسب سازی حقوق بازنشستگان، در هر سال ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امیدواریم که بتوانیم در نهایت تا ۳۰-۴۰ روز آینده محاسبات و صدور احکام را انجام دهیم و این افزایش‌ها را بر مبنای متناسب سازی اعمال و پرداخت کنیم.

سالاری افزود: بر این اساس میزان افزایش حقوق بازنشستگان حداقل بگیر، ۵۰۰تا۶۰۰ هزار تومان است و برای بازنشستگان غیر حداقل بگیر هم این افزایش تا ۸۰۰ هزار تومان نیز افزایش می‌یابد.میزان این افزایش متناسب با سنوات خدمت بازنشستگان و میزان وصولی فعلی شان است. علاوه بر این احتمالا امروز افزایش بن خوار و بار و حق مسکن را هم مصوب می‌کنیم. جزئیات این افزایش هم همزمان با جزئیات بیشتر متناسب سازی حقوق، تا شنبه اعلام و اجرایی می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال کسی که با ۳۰ سال سابقه، حداقل بگیر بوده است، در پایان سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافتی داشته که با اعمال ۲۶ درصد افزایش سنواتی، در آغاز سال جدید دریافتی اش به حدود دو میلیون تومان رسیده است و با اعمال متناسب سازی و افزایش بن خوار و بار و حق مسکن دریافتی اش حتماً بیش از دو میلیون و۶۰۰هزار تومان خواهد شد.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:41
United States
22:49 - 1399/04/20
چرا آقای وزیر کار ونوبخت فکر میکنند صدقه به بازمانده ها میدهند مگر این پولها ارثیه پدری آنهاست
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1399/04/20
زمان بازنشستگی ما دهه شصتی ها میخوان چکار کنن الان ۳ میلیون بازنشسته رو نمیتونن ساپورت کنن زمان ما حداقل ۳۰ تا ۴۰ میلیون بازنشسته هستش فک کنم اونموقع زوج و فردمون کنن بگن اونایی که کد ملیشون اخرش زوج هست این ماه حقوق میگرن اونایی هم که فرد هستش ماه بعد
United States
23:00 - 1399/04/20
درکل بااین گرانی،حقوق بازنشستگان ارتش وکشوری و...جواب نمی دهد!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1399/04/21
یاخدا.۳۰۴۰ روز دیگه واریز میکن
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1399/04/21
از حدود 200هزار میلیارد تومانی که دولت در سالهای گذشته از سازمان تامین اجتماعی دزدیده بود ،فقط قرار است 32هزار میلیارد را پس بدهد ،پس بقیه را کی پس میدهد؟؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1399/04/21
این همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ازسال87باید اجرا می شدولی دولت خدمتگذار بدهکاریش را به سازمان تامین اجتماعی نمی داد پس بنابر این دولت باید.سود پول وجبران سنوات قبل را هم مدیون است وبایدهرچه سریعتر پرداخت کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
درسته واقعابایدپرداخت کند
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1399/04/21
مایه ننگ جامعه شما هستید . مگه ارث پدرتون و میخوایید بدید به این مستمری بگیران . کشوری که رو گنج خوابیده . با وجود شما بی لیاقتها به هیج جا نمیرسه. ننگ بر شما
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1399/04/25
دولت پول تامینو گرفته نداده بازنشستگان چه گناهی کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج