لغو جمع‌آوری پل حافظ به نفع خودرو‌های امدادی
۱۰۱۹۹۶۶
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
۹۳۵
معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران اعلام کرد: پل حافظ-طالقانی پس از انجام بررسی‌های کارشناسانه، حائز اولویت اجرایی در شهر تهران تشخیص داده نشد و با ملاحظات و رأی کمیته شبکه معابر شورای عالی ترافیک تهران برچیده نمی‌شود.

خبرگزاری ایسنا: معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران اعلام کرد: پل حافظ-طالقانی پس از انجام بررسی‌های کارشناسانه، حائز اولویت اجرایی در شهر تهران تشخیص داده نشد و با ملاحظات و رأی کمیته شبکه معابر شورای عالی ترافیک تهران برچیده نمی‌شود.

صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از توقف جمع آوری پل حافظ - طالقانی به دستور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد.

در همین رابطه محبوبه ذاکری سهی، معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران درباره توقف جمع آوری پل حافظ-طالقانی گفت: نخست برای جمع آوری این پل مطالعاتی در مقیاس کلان با هدف بررسی تأثیر جمع آوری آن در حوزه تحت نفوذ آن و شهر تهران انجام شد که بر اساس نتایج آن، با توجه به عدم کاهش قابل ملاحظه ظرفیت معابر و صرفاً تبدیل غیر همسطح به همسطح شدن معبر، شاخص‌های حمل و نقلی و ترافیکی در مقیاس کلان محدوده و شهر تغییر قابل ملاحظه منفی نداشت.

وی در ادامه افزود: به همین علت، ضمن تأیید مقدماتی این نتایج و کلیات طرح، قرار شد مطالعات ترافیکی در مقیاس محلی نیز صورت گیرد که اگر مشکلات ترافیکی و اجرایی در صورت جمع آوری پل یا در حین جمع آوری وجود دارد، لحاظ شده و بر اساس آن تصمیم نهایی اتخاذ شود.

ذاکری سهی با بیان این که بر اساس انجام ارزیابی چند معیاره دیگری از نظر منظر شهری و شاخص‌ های اجتماعی، امکان اغماض نسبت به مقدار ناچیز تغییر شاخص ترافیکی در مقیاس کلان وجود داشت، تأکید کرد: البته تنها در صورتیکه در مقیاس محلی و ملاحظات اجرایی نیز مشکلات اساسی وجود نداشت. تأکید معاونت حمل و نقل برای اتخاذ تصمیم نهایی، بر تکمیل و انجام مطالعات در مقیاس خرد، مشاهده تأثیر حذف پل در محلات مجاور پل و اقدامات ترافیکی مورد نیاز در سطح منطقه بود.

او در ادامه بیان کرد: مطالعات ترافیکی برای بررسی اینکه پس از جمع آوری پل چه اتفاقاتی در محلات بلافصل خواهد افتاد، بازگشایی و انسداد ضروری معابر برای حفظ عملکرد ترافیکی مناسب تا چه میزان خواهد بود، تغییر جهت‌های لازم تا چه حد امکان پذیر و تأثیرگذار خواهد بود، چراغ‌های راهنمایی چه تغییراتی خواهد داشت و ... صورت گرفت و نتایج پس از بررسی‌های کارشناسی مجدد، در کمیته شبکه معابر شورای عالی ترافیک تهران مطرح شد.

بنا براعلام سایت شهر، معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران با اشاره به حجم قابل ملاحظه تغییرات ضروری در شبکه معابر مجاور پل و نیز ضرورت انسداد مسیر پل حافظ-طالقانی برای جمع آوری به مدت بیش از یک ماه، گفت: با جمع بندی همه نظرات کارشناسی ترافیکی و نیز نقطه نظرهای سازمان آتش نشانی و خودروهای امدادی مبنی بر تطویل زمان امدادرسانی در بازه زمانی مورد نیاز برای جمع آوری پل و بعد از آن به علت تغییرات ضروری شبکه، با جمیع ملاحظات، جمع آوری پل حافظ-طالقانی حائز اولویت اجرایی در شهر تهران تشخیص داده نشد و این کمیته تخصصی شورای عالی ترافیک تهران به توقف آن رأی داد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1399/05/05
پل سازی ها اغلب بی مورد ودارای خطر در زمان زلزله ومسدودی چندین گذر گاه میشود باید تبدیل به زیر گذر با قابلیت دفاعی و حفاظتی شوند
پاسخ ها
BiNAMMM
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
پل حافظ را بردارید
ترافیک انقلاب هزار برابر میشود
چرا از کارشناسان استفاده نمیکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج