سقوط قیمت ارز ادامه دارد
۱۰۲۲۸
۱۱ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۹
۱۸۷۸ 
نوسانات قیمتی ارز در بازار آزاد این روزها به گونه‌ای است که احتمال تحقق وعده رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش شدید قیمت دلار تا پایان هفته جاری را افزایش داده است.
نوسانات قیمتی ارز در بازار آزاد این روزها به گونه‌ای است که احتمال تحقق وعده رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش شدید قیمت دلار تا پایان هفته جاری را افزایش داده است.

  از هفته گذشته که نوسانات جهانی و داخلی طلا به اوج خود رسیده بود و به دنبال این تغییرات قیمت‌ها در بازار ارز تحت تأثیر قرار گرفت اتفاقات مختلفی در این بازار رخ داد.

زمانی که قیمت طلا در بازار کاهش یافت تقاضا و البته نقدینگی سرگردان به سمت بازار ارز رفت و افزایش تقاضا و کمبود عرضه در مقطعی موجب به اوج رسیدن قیمت دلار و سایر ارزها در این بازار شد.

اواسط هفته گذشته قیمت دلار در صرافی‌ها حوالی 1290 دلار در گردش بود اما در آخرین روز همان هفته این نرخ به 1302 دلار رسید و این روند تا نخستین روز هفته جاری ادامه داشت.

زمانی که دلار در بازار 1300 تومان فروخته می‌شد محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تأکید کرد کرده بود که بانک مرکزی تا پایان هفته جاری قیمت دلار و سکه به شدت در بازار کاهش خواهد یافت.

بعد از اعلام برنامه بانک مرکزی بر کاهش نرخ ارز در بازار قیمت‌ها در این بخش به شدت کاهش یافت به نحوی که هم‌اکنون دلار که پیش از این 1300 تومان فروخته می‌شد در بازار آزاد با قیمت 1210تومان مبادله می‌شود.

این نرخ ها نشان می‌دهد که به احتمال زیاد قیمت‌ها تا پایان هفته بازهم دچار تغییراتی خواهند شد که در نهایت روند نزولی نرخ ارز در بازار را نشان می‌دهند.

برهمین اساس پیش‌بینی می‌شود نرخ ارز در بازار آزاد تا پایان هفته با کاهش محسوس مبادله شود.

منبع: فارس

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج