قول نخست‌وزیر عراق به ایزدی‌ها
۱۰۲۲۹۷۱
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۲
۹۸۵
نخست وزیر عراق روز دوشنبه قول داد برای یافتن ایزدی‌های ربوده شده تلاش کند و تلاش‌ها برای یافتن آنها را به تلاش‌های بین‌المللی گره بزند.

ایسنا: نخست وزیر عراق روز دوشنبه قول داد برای یافتن ایزدی‌های ربوده شده تلاش کند و تلاش‌ها برای یافتن آنها را به تلاش‌های بین‌المللی گره بزند.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، در بیانیه دولت عراق آمده است: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در دیدار با هیئتی از نجات‌ یافتگان ایزدی از ساکنان شهرستان سنجار، روستای کوجو و مناطق اطراف گفت: جنایت وحشیانه در حق ایزدی‌ها را در آن روز شوم سوم اوت ۲۰۱۴ به دست گروهک داعش و شرایط دشواری که در پی اشغال مناطق‌شان شاهد بودند، به یاد می‌آورم.

قول نخست‌وزیر عراق به ایزدی‌ها

الکاظمی تاکید کرد: آنچه ایزدی‌ها در معرض آن قرار داشتند درد نژادی بی‌تکرار است و جنایتی وحشتناک که مورد توجه جامعه جهانی است و جهان با این پرونده اعلام همستگی کرد.

او بر لزوم تلاش برای زنده نگه داشتن این جنایت در بین نسل‌های آینده تاکید کرد و این مساله را منعکس کننده وحشی بودن داعش و قهرمانی نیروهای امنیتی دانست که بر تروریسم پیروز شدند و وطن را آزاد کردند.

او خطاب به هیئت ایزدی گفت: عراق وطن شماست و دولت تلاش می‌کند از تمام اقشار ملت عراق حمایت و از هویت‌شان حفاظت کند. تنوع عراق عامل قدرت آن است نه نقطه ضعف آن. ما گرسنگی و دردهای ایزدی‌ها را به عنصر امیدبخش در آینده تبدیل می‌کنیم که در آن همه شهروندان از احترام برخوردار خواهند بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج