مظنونان حادثه پارک لاله تهران بازداشت شدند
۱۰۲۵۸۷۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
۲۴۷۵
شهردار منطقه ۶ از پیگرد و بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله خبر داد و گفت: پس از حادثه مرگ یک نوجوان ۱۴ ساله در بر اثر برق‌گرفتگی، ناظر، مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال، در پارک لاله فعالیت می‌کردند با هماهنگی پلیس و مراجع قضایی بازداشت شدند.

خبرگزاری تسنیم: شهردار منطقه ۶ از پیگرد و بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله خبر داد و گفت: پس از حادثه مرگ یک نوجوان ۱۴ ساله در بر اثر برق‌گرفتگی، ناظر، مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال، در پارک لاله فعالیت می‌کردند با هماهنگی پلیس و مراجع قضایی بازداشت شدند.

مظنونان حادثه پارک لاله تهران بازداشت شدند

تورج فرهادی ضمن تشریح ابعاد حادثه شنبه‌شب پارک لاله که منجر به مرگ نوجوان 14 ساله شد ضمن ابراز تأسف و عذرخواهی بابت بروز این حادثه اظهار کرد: من به سهم خودم ضمن تسلیت مجدد به این خانواده داغ‌ دیده و عذرخواهی از شهروندان تهرانی بابت وقوع این حادثه تلخ از همان لحظات اولیه حادثه با تشکیل کمیته‌ای پیگیری خود را برای بررسی چرایی این حادثه آغاز کردیم.

فرهادی افزود: ضمن هماهنگی با پلیس و مراجع قضایی تمامی افرادی که در پارک لاله فعالیت می‌کردند اعم از ناظر و مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال، در پارک کار می‌کردند از صبح یکشنبه مورد پیگرد، احضار و بازداشت قرار گرفتند.

شهردار منطقه 6 ادامه داد: این موضوع باید تعیین تکلیف شود و گروه فنی، کارشناسان اداره برق و کارشناسان رسمی دادگستری که از طرف مرجع قضایی مشخص شدند بررسی فنی خود را در خصوص تشخیص نهایی علت حادثه آغاز کردند.

وی تصریح کرد: کمیته‌ای که در منطقه تشکیل‌ شده نیز تمام پرونده‌ها و گزارش اقدامات پیمانکارانی را که در این زمینه فعالیت کرده‌اند را احصا و به مراجع قضایی تحویل خواهد داد، تا آخرین نظر از مرجع قضایی گرفته‌شده و کسانی که در این زمینه قصور داشتند، شناسایی شوند؛ کوتاهی و قصوری که در نصب اتصالات و کارهایی که برای پایه چراغ‌ها انجام شده، باعث رخ دادن این اتفاق شده است.

فرهادی درباره اثبات تخلف احتمالی در این زمینه گفت: حتماً با کسانی که در این زمینه نقش داشتند برخور قانونی انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: به طور حتم ما همچنین مراجع قضایی از این موضوع نخواهیم گذشت و تلاش می‌شود که دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود؛ بر همین اساس از روز گذشته به‌طور جدی در تمام پارکها، نظارت‌ها چندین برابر شده تا این قضیه دیگر تکرار نشود و خیال شهروندان در فضای امنی مثل پارک از همه‌ چیز راحت باشد.

فرهادی در پاسخ به این پرسش که چرا پایه چراغ‌ها داخل آب هستند و ممکن است سیم داخل آب لخت و برق ‌گرفتگی ایجاد شود، گفت: اینکه ما بخواهیم کابل برق را از داخل آب و با استفاده از پوشَن مناسب عبور بدهیم، اتفاقی است که در تمام دنیا در دستگاه‌های مختلف تفریحی گردشگری صنعتی، دریایی، نظامی و غیرنظامی انجام می‌شود و آب و جریان انتقال برق در کنار هم هستند اما مهم این است که پیمانکار و ناظر مربوطه، دقت نظر کافی را در اجرای این مسئله نداشتند که متأسفانه منجر به بروز این حادثه تلخ شد و در این زمینه هم ‌نظر قطعی را باید کارشناسان امر بدهند اما نکته مهم اینجاست که مسئله عبور کابل از داخل آب با علم امروز قابلیت حل دارد به‌شرط اینکه کارشناسان و کسانی که متخصص اجرای کار هستند در اجرای آن دقت کافی داشته باشند و نظارت دقیقی روی آن انجام‌ شود.

وی گفت: حتماً تلاش می شود که این اتفاق بار دیگر برای مردم نیفتد و از همه مردم و این خانواده محترم ضمن عرض تسلیت، عذرخواهی جدی دارم و امیدوارم که این مسئله تکرار نشود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1399/05/22
فقط سرعت در محاکمه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
آب رفته دیگر باز نگردد بجوی
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1399/05/22
بچه مردم.جگرگوششون رو به کشتن دادن.فایده بازداشتشون چیه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
فایده ش اینه که یه خانواده ی دیگه به همین شکل عزادار نشه
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1399/05/22
مظنونان اصلی شورای شهر و شهردارتهران و شهردار منطقه هستن ! هر چند سال یکبار همچین اتفاقی می افته هی میگن پی گیری میکنیم آخرش هم هیچی ! نهایتش این قاتلها هر کدام چند درصدی مقصر میشن و پول دیه رو میدن و باز دوباره همین اتفاقات تکرار میشه !
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1399/05/22
همه ساله شاهد این اتفاقات ناگوار بودیم و اول کمی شلوغ کاری کردن ولی بعد دریغ از کمی پیگیری و دلجویی از خانواده متوفی
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/05/22
برای خرید یک جفت کفش ده مغازه سر می زنید
برای انجام یک پروژه یک اتاق فکر حتی برای چند ساعت تشکیل نمی دهید چون وقت شما ها با خلیی با ارزش است یا کسی را قبول ندارید که بهتر از شماها نظر بدهد
از خود راضی ها خود شیفته
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1399/05/22
فقط باید مجازات بشن که دیگران درس بگیرن از اینگونه کم کاری های حساس وگرنه درد این خانواده صبر ایوب میخواد تا تحمل بشه خداوند صبر شون بده .
پاسخ ها
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
تورج خان استعفا بده ومحاکمه شو
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1399/05/22
واقعا جای تاسف داره.حتما مثل همیشه از جنس بنجل و بی کیفیت چینی استفاده شده.
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1399/05/22
اگر در پارک یا جاهای دیگر شهر از همان اول رسیدگی وناظری که این کاره باشه داشتیم این اتفاق ها نباید بیفتد ما می بینیم در شهرداری ها افرادی با پارتی وارد می شوند که هیچ چیزی از ان شغل که به انها سپرده می شود نمی دانند وباعث می شه این اتفاق بیفتد فایده هم نداره تا بوده همین بوده
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1399/05/22
هر روز مسئولین بی لیاقت باید یه گند بالا بیارن و به همین مفتی جون بچه های مردم رو با ندونم کاریهاشون به خطر بندازن یا باعث مرگشون بشن !
پاسخ ها
کریستیانو
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
قتل غیر عمد باتوجه به تخفیف 4ماه زندان داره
و دیه که بیمه باید بده، اگه بچه شهردار بود چی
میشد؟بیخیال میشدن !
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1399/05/22
ان شاءالله که دیگه همچین اتفاقی تو هیچ پارکی نیفته ولی اولین بار نبود حداقل بقیه پارکها رو بررسی کنید که اخرین بار باشه واسه این خانواده هم که دیگه بچه شون زنده نمیشه
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1399/05/22
سلام.درگذشته نزدیک یک مادر وفرزندش از چرخ فلک افتادن همش دنبال مقصر وبعد دیه .فکر اساسی نمیکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج