پرسپولیس و استقلال بخوانند!
۱۰۲۶۳۰۲
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
۱۳۰۹
کُری خون رگ‌های فوتبال است. لذت هواداری. مثل نمک و ادویه که خیلی وقت‌ها غذا را خوردنی می‌کند اما برخی رفتارها نشان از عدم توسعه‌یافتگی ما می‌دهد.

احسان محمدی در عصر ایران نوشت: «آخرین بازی پرسپولیس – استقلال در لیگ برتر را که با نتیجه تساوی ۲-۲ تمام شد، کنار حمید درخشان و امیدرضا روانخواه دیدم. دو بازیکن از دو نسل متفاوت که یکی از آنها رفت و برگشت در شهرآورد گل زده و دیگری تجربه بردن بازی هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان سرمربی را در کارنامه‌اش دارد.

در لحظاتی حرص و جوش می‌خوردند اما نه برای هم کُری می‌خواندند، نه متلک‌های فلفل‌دار به سمت هم شلیک کردند، نه توهینی در میان بود و نه تحقیری. بعد از بازی هم چای خوردند، دست دادند و رفتند پی زندگی‌شان. گوشی‌های همراه اما لبریز بود از رکیک‌ترین ناسزاها و بدترین تحقیرها و ... این رفتار فقط خاص هواداران نوجوان نبود، حتی برخی بازیکنان و پیشکسوتان هم وارد این بازی‌های کودکانه شدند.

کُری خون رگ‌های فوتبال است. لذت هواداری. مثل نمک و ادویه که خیلی وقت‌ها غذا را خوردنی می‌کند اما برخی رفتارها نشان از عدم توسعه یافتگی ما می‌دهد. اسباب ناامیدی است و بیانگر این که چقدر کوته‌بینانه به یک «بازی» نگاه می‌کنیم و بعد انتظار داریم پیشرفت کنیم!

پرسپولیس و استقلال در جام حذفی به هم خوردند؛ یک اتفاق هیجان‌انگیز در روزهای کرونایی. قاعدتاً باید خوشحال باشیم در روزهایی که بوی مرگ گرفته و در دسته‌های دویست تایی می‌میریم، این فرصت را داریم تا یک شهرآورد دیگر را ببینیم. بین دو تیمی که بی‌وقفه مدعی هستند صاحب مکتبی غنی هستند و به عنوان بهترین تیم ایران و آسیای ۴۰ میلیون هوادار دارند اما بیانیه باشگاه پرسپولیس و وارد کردن اتهاماتی مربوط به گذشته یک کودکی تمام‌عیار بود. درست به اندازه آن طرح موزاییکی بیخود روی سکوها در دیدار مقابل ذوب‌ آهن که یک «هیس بزرگ» را رو به رقبا نشان می‌داد. آنها با قاطعیت قهرمان لیگ شدند، با فاصله امتیازی دو رقمی از حریف سنتی و برای چهارمین بار متوالی، چه نیازی به این طرح داشتند؟

باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند مدعی شود که این کار را کانون هواداران انجام داده و آنها دخیل نبودند. اگر کانون هواداران طرحی در نقد مدیریت باشگاه اجرا می‌کرد، باشگاه همین‌ قدر اهل دمکراسی می‌شد و دست به سینه می‌ایستاد و با نگاه می‌کرد؟

اگر از دیگران انتظار احترام داریم، خودمان هم باید یک قدم برداریم. اگر مدعی هستیم که رقبا باید به افتخار تیم قهرمان تونل افتخار بسازند، قهرمان هم رفتارش باید وقار قهرمانانه داشته باشد نه مثل تازه به دوران رسیده‌ها هیس نشان دهد! این سیاست چشم در برابر چشم و «اول اونا فحش دادن ما هم باید فحش بدیم» فقط به عمیق‌تر کردن نفرت‌ها و تکثیر فحش‌های جنسی می‌انجامد و احترام به حاشیه رانده می‌شود.

برخی بازیکنان سپاهان به بهانه اعلام چند پنالتی به سود استقلال مدعی اراده‌ای برای قهرمانی آبی‌ها شده اند اما آیا واقعاً سپاهان در قامت یک مدعی ظاهر شد و شایسته پیروز شدن بود؟

همین نگاه باعث شده که باشگاه پرسپولیس با صدور یک بیانیه تهاجمی، حمله‌ای پیشگیرانه به داورها و برگزارکنندگان مسابقه داشته باشد. پنهان کردنی نیست که آنها از اتهام اثبات نشده «مداخله وزیر» برای قهرمانی پرسپولیس دل‌چرکین هستند و از هیچ رفتاری برای تضعیف حریف کوتاهی نمی‌کنند اما سرانجام دمیدن در این کوره نفرت چیست؟ شاید نشود بر هوادار نوجوان خرده گرفت اما بزرگترها و عاقلان چرا این کار را می‌کنند؟ اگر واقعاً به سلامت یک تورنمنت شک دارید و مطمئن هستید که از قبل برای قهرمانی یک تیم برنامه‌ریزی شده، چرا وارد آن می‌شوید؟ چرا بازیگردانی می‌کنید؟

یک رفتار غلط، غلط است حتی اگر صد میلیون نفر آن را انجام دهند. مرد و مردانه به زمین بروید، حریف را شکست بدهید و محترم جشن بگیرید اما دست بکشید از این کودکی‌ها و لج‌بازی‌ها! بزرگ شوید و مثل بزرگان رفتار کنید!»

انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:21
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1399/05/23
من یک لنگی هستم مکتبمم دوست دارن
هیسسسسسس
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1399/05/23
چرابرای زمانی که ناجوانمردانه به پرسپولیس می تاختندهمچین مرثیه ای نسرودید.حالاکه تشت رسوایی کیسه افتاده دعوت به مرام وجوانمردی میکنی .باباخوشابه انصافت محمدی جان.
لعنت بر فاشیست و نژادپرست
United Arab Emirates
14:42 - 1399/05/23
نفهم کاملا معلومه کیسه ای هستی و این متن رو در سفارش کیسه تنان نوشته ای اگر حرف های بزرگ بزرگ میزنی اول باید خودت عمل کنی ....کیسه= نفهمی
پاسخ ها
تاج توی کله تان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
واقعا ثابت کردی مثل همه لنگیها ومکتب بی مرام ونامردتون فاشیست ونژاد پرستی.تومستطیل سبز هم اکثرا اینگونه باقاضی میدان وبازیکنان رقیب مانند اون ترسوی!! خلیل زاده تون خشن وباپرروئی برابر بازیکنان حریف خط ونشون میکشید خودتون هم همه مسابقات رادیدهاید وبه حرف من رسیده ای بی منطق اما متاسفانه شهامت پذیرش واقعیت راندارید . وواقعا رفتارتون خجالت آوره درزمین فوتبال ... نویسنده وآدمین برترینها سانسور نکن
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1399/05/23
چرا به چهار سال هوچیگیری استقلالی ها اشاره نمیکنی
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1399/05/23
شک ندارم نویسنده این متن یک استقلالی هست ، زیرا از اول متن تا آخر آن از تیم کیسه حمایت کرده و برای تیم های پریپولیس و سپاهان کری خونی کرده است . دوست عزیز نویسنده تو که اهل قلم هستی اینگونه ماهیت خودتو علیه ارتش سرخ نشون میدی چه انتظاری از هوادار خردسال داری ؟ قلم و اهل قلم باید بی طرف مطلب بنویسند .
United States
15:09 - 1399/05/23
نویسنده محترم مخاطب تو فقط پرسپولیس بود انصاف داشته باش
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1399/05/23
نویسنده هم کیسه کشه داره آتیش بسووووووز کیسه کش بسووووووز..پماد هم دیگه جواب نمیده
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1399/05/23
شما گزارشگر عزیز میگی مرد مردونه کجا دنبالش میگردی توی کیسه کیسه همیشه کیسه است
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1399/05/23
اول کیسه کشهای لجن وبی عرضه شروع کردن
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1399/05/23
متن عالی،من پرسپولیسی هستم.
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1399/05/23
تو بیخود کردی در باره پرسپولیس اینجوری غلت اضافی میکنی بسوز کیسه کش که سوزش شماها تمامی ندارد.هیس کیسه کش خفه بشه.
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1399/05/23
در عجبم همین صحبت هایی که میکنی خودش یجور تحریک مهندس بیشتر روی صحبتت پرسپولیس بود هیچی نگی بهتره تو زمین هر کس که لیاقت برد داره مشخص میشه هر تیمی که بهتر بازی کنه حقشه من پرسپولیسی هستم ولی زمین بازی تعیین میکنه
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/05/23
همه چیز از وزیر شروع شد. چهار سال عقبگرد فوتبال ایران به خاطر قهرمان کردن لنگ
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1399/05/23
احسنت من هم موافقم.وی ای ار بیادحداقل عدالت داخل زمین رعایت بشه.
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1399/05/23
چرکپولیسی ها هرگزبزرگ نبودند ونیستند
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1399/05/23
نویسنده قطعا کیسه کشه وگرنه از تکون دادن پرچم ژاپن و تهمت وزیر پرسپولیسی و بابا مسعود و غیره وغیره هم حرف میزد
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1399/05/23
متن پریپولیس واستقلال بخواننداشتباه است
بایدمینوشتیدپیروانی بخواند
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1399/05/23
معلومه نویسند که طرفدار کیسه هستید ودم از دمکراسی میزنید احمق تو که همش پرسثولیس را کوبیدی پی خودتی اگر فرض میکنید بی طرفانه نوشتید این خوزه بلات بدرد خودت واون کیسه میخورد که دارید زیر پوستی ازش دفاع میکنید بازم میگم خود خودتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
حرف نزن بابا
بهداد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1399/05/23
دیدگاهت بدرد خودت میخورد کیسه جون ااگر فکر میکنید ما قبول دتریم بی طرفانه نوشتی پس خود خودتی
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1399/05/23
تا قبل قهرمانیشون فوتبال تمیز بود ولی الان فساد چه جالب واقعا قابل ترحم اند لنگی هااااا خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1399/05/23
از کسی مثل پیروانی که کارنامه سیاهی دارد چه انتظاری بیشتر از این دارید لقب دکتر هم بخودش داده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
صبحت آدام بکنید ازافشین دزد بی شرف
انتظاری نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
دوستان لطفآازگفتن پیروانی استفاد نکنید
بفرمائید افشین دزدگثیف
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
در ورزش, علم و سایر موارد آدم شدن مهمه که افشین پیروانی آدم که نشد بماند . . . مثل خیلیها به ظاهر آدمهای دیگر.
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1399/05/24
واقعا دمت گرم عالییییییی بود
لنگیا حقیقت تلخه.....
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1399/05/24
اینهمه تو این یکسال تو برنامه های زنده تلویزیونی رفتن رو اعصاب هوادار پرسپولیس تو کجا بودی که الان از طرح موزائیکی هیس دردت گرفته جناب احسان خان محمدی.والله مکتب تو همون مکتب امیرحسین صادقی و فرهاد مجیدی هاست
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1399/05/24
شک نکن کار خوده لنگی هاست مگر برای دیاباته این کارنکردن که ممنوع خروج شده تا تمرکزش از دست بده
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1399/05/24
آقای مدیر اخبار داغ لطفا بی طرفانه نظرات را به نمایش بگذارید یا سانسور می کنید ویا چیز های که به ضررپرسپولیس هست منتشر نمی کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج