تجربه کشورهای نیمکره‌جنوبی از کرونا در فصل سرما
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۲۸۱۳۴
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
۱۸۳۱
در اوایل ماه جاری میلادی، شمار موارد ثبت شده کووید-۱۹ در آفریقا از مرز یک میلیون نفر عبور کرده و استرالیا نیز با توجه به افزایش مواردی که در مناطق کلیدی شهری به چشم می‌خورد، قرنطینه دوم خود را در ملبورن اعمال کرده است.

ایسنا: تشدید شیوع کرونا در نیمکره جنوبی از آنجایی که این نیمکره در فصل زمستان به سر می‌برد و گسترش ویروس در فصل سرما به طور معمول شدیدتر است، می‌تواند برای کشورهای نیمکره شمالی نگران کننده باشد، چراکه به طور کلی کشورهای نیمکره شمالی به سمت نخستین پاییز و زمستان کامل خود از زمان کشف کرونا پیش می‌روند و فصل سرما می‌تواند به معنی تشدید فعالیت این ویروس باشد.

آفریقای جنوبی اوقات سختی را از نظر شیوع کرونا پشت سر می‌گذارد. هرچه قاره آفریقا را پایین‌تر برویم، هوا سردتر می‌شود. آفریقای جنوبی که از ۵۰ هزار مورد ابتلا به کروناویروس تأیید شده را در اول اوت گذراند، بیش از نیمی از موارد را در کل قاره آفریقا ثبت کرده است و این در حالی است که جمعیت آن تقریباً پنج درصد از جمعیت این قاره را تشکیل می‌دهد.

تجربه کشورهای نیمکره‌جنوبی از کرونا در فصل سرما

این شیوع در این کشور به دلیل ترکیبی از عواملی از جمله فقر، شرایط شلوغ زندگی و گزینه‌های بهداشتی ضعیف تشدید شده است. اما یکی از دلایل این گسترش نیز می‌تواند شرایط آب و هوایی باشد. درجه حرارت شبانه در ژوهانسبورگ در اواسط تابستان دو درجه است، در حالی که در شمال در لاگوس نیجریه، درجه حرارت متوسط از ۲۲ درجه پایین‌تر نمی‌آید.

در همین حال مراکز اصلی جمعیتی استرالیا تقریباً در همان طول جغرافیایی آفریقای جنوبی قرار دارند و این کشور نیز در قلب فصل زمستان خود حرکت می‌کند. وضعیت شیوع کرونا در استرالیا نگران کننده شده است. دومین شهر بزرگ استرالیا، ملبورن در اوایل ماه ژوئیه به مدت شش هفته برای بار دوم قرنطینه شد و مقامات هشدار دادند که این زمان می‌تواند تمدید شود. دمای شبانه به کمتر از چهار درجه، میانگین آن در ماه اوت رسیده است.

دلایل متعددی وجود دارد که کروناویروس با سرعت بیشتری در هوای سرد می‌تواند گسترش یابد اما بدون داشتن اطلاعات دقیق، دانشمندان محتاطانه عمل می‌کنند. برای مثال تحقیقات نشان می‌دهد که ویروس‌های تنفسی در هوای سرد به آسانی انتقال می‌یابند و قطرات حامل آن‌ها در هوای سرد زمستان توام با رطوبت پایین‌تر بیشتر زنده‌ می‌مانند.

از سوی دیگر محققان دانشگاه سیدنی کشف کردند که کاهش یک درصدی از رطوبت می‌تواند تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ را شش درصد افزایش دهد.

بر همین اساس تصور می‌شود کووید-۱۹ به احتمال زیاد یک بیماری فصلی است که در دوره‌هایی با رطوبت کمتر عود می‌کند و در زمستان می‌تواند شیوع بیشتری داشته باشد.

علاوه بر این تمایل بیشتر افراد برای تجمع در فضاهای بسته به منظور گرم نگه داشتن هوا در ماه‌های زمستان، گسترش کروناویروس را افزایش می‌دهد.

به طور کلی برخی از ویروس‌ها مانند ویروس آنفلوآنزا به دلایل مختلفی فصلی بوده و در زمستان گسترش بیشتری دارند و این نگرانی اکنون در مورد کروناویروس نیز وجود دارد.

بنا بر گزارش ان‌بی‌سی نیوز، در واقع برخی تحقیقات حاکی از آن است که اقدامات شدید فاصله گذاری اجتماعی و سایر اقدامات کنترلی ممکن است تا سال ۲۰۲۲ میلادی برای کنترل شیوع کووید-۱۹ ضروری باشد. همچنین فعالیت مجدد کروناویروس می‌تواند تا اواخر سال ۲۰۲۴ میلادی امکان‌پذیر باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر