صبح نو: دولت روحانی، دولت حرف و تاکید است
۱۰۳۷۳۲۵
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
۵۱۸
رییس‌جمهوری روز گذشته در یکی از نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی به اظهارنظر درباره تلاطم بازار خودرو پرداخت و «تاکید» کرد که «نباید» این مسائل باعث به‌هم‌خوردن تعادل در بازار شود.

روزنامه صبح نو نوشت: رییس‌جمهوری روز گذشته در یکی از نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی به اظهارنظر درباره تلاطم بازار خودرو پرداخت و «تاکید» کرد که «نباید» این مسائل باعث به‌هم‌خوردن تعادل در بازار شود.

اوضاع اقتصادی و مدیریتی کشور به حدی سوررئال شده است که رییس‌جمهوری به افزایش تولید خودرو در سال‌جاری اشاره و دوباره «تاکید» کرده که نباید با این افزایش تولید، شاهد افزایش سرسام‌آور قیمت باشیم. این اظهارنظرهای آقای روحانی در حالی صورت می‌پذیرد

که وزارت صمت به عنوان وزارتخانه متبوع مورد اشاره آقای رییس‌جمهوری هنوز بعد از چند ماه با «سرپرست» اداره می‌شود؛ سرپرستی که چند روز قبل، افزایش قیمت خودرو را یک مساله روانی توصیف کرده است. این نابسامانی در بازار خودرو در حالی صورت می‌پذیرد که سوءمدیریت دولتی چند هفته‌ای بازار بورس را هم متلاطم کرده بود؛ فقط بازارهای کلانی مانند خودرو یا بورس نیستند که با مشکل مواجه شده‌اند. سوءمدیریت در ماه‌‎های اخیر رکوردهای پیشین خود را شکست.

رییس‌جمهوری در مناظرات انتخاباتی‌اش تغییر لحظه‌ای قیمت ارز را نشانه فروپاشی اقتصاد می‌خواند. حالا کار به جایی رسیده است که در عرض فقط چند ساعت به اندازه تمام دولت‌های گذشته پول ملی با کاهش ارزش مواجه می‌شود. نابسامانی تا به حدی پیش رفته که بازار کره خوراکی با تلاطم مواجه شده و دولتِ تدبیر و امید که مدعی راهکارهایی برای حل مشکلات زمین و زمان بود، حالا خروجی مراکز اقتصادی‌اش تبدیل به ابلاغ مصوباتی شده است برای اعلام قیمت مصوب کره 100 گرمی! حالا شاید طنز تلخ فرمایش‌های کلی و بدون مبنای رییس دستگاه اجرایی کشور و «باید»ها و «نباید»هایی که صرفا در مقام حرف باقی مانده‌اند، بیشتر خود را نشان بدهد. طنز تلخی‌ است: دولتی بر مسند است که جز حرف و تاکید و توصیه، راهکاری برای حل معضلات ندارد!

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:27
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1399/06/26
برای ماکه دولت خوبی بود اگربا آمریکا هم توافق میکرد دیگه ایران گلستان می شد ...
پاسخ ها
************shanjani ********
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
....یعنی دولت روحانی.. دولتِ حرفِ دروغ نیست. ؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1399/06/26
چه توقع هایی از رئیس جمهور بدبخت دارن مگه نمیدونید همین حرف زدن چقدر انرژی مصرف میکنه دیگه انرژی واسعش نمیمونه
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/06/26
دولت روحانی دولت فقر وبد بختی بود خدا ازش نگزره
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1399/06/26
ملت بیدارشوند تا بعداز۱۴۰۰همچی رئیس جمههوری نداشته باشیم،
واقعا همچین مسئولانی از دولت بیزارمون میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج