آیا فراموشی لحظه‌ای علامت آلزایمر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۴۰۲۱۱
۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۳
۱۶۴۳
یک متخصص مغز و اعصاب، اولین تظاهر بیماری آلزایمر را فراموشی حافظه نزدیک دانست و بیان کرد: حافظه دور حتی در بدترین بیماری های مغزی نیز از بین نمی رود، زیرا حافظه نزدیک مهم است و بیمار مبتلا به آلزایمر حتی وعده غذایی خود را فراموش می کند.

خبرگزاری ایسنا: یک متخصص مغز و اعصاب، اولین تظاهر بیماری آلزایمر را فراموشی حافظه نزدیک دانست و بیان کرد: حافظه دور حتی در بدترین بیماری های مغزی نیز از بین نمی رود، زیرا حافظه نزدیک مهم است و بیمار مبتلا به آلزایمر حتی وعده غذایی خود را فراموش می کند.

دکتر حمیدرضا حاتمیان زوال عقل را یکی از بیماری های شایع در علم نورولوژی(مغز و اعصاب) دانست و اظهار کرد: این بیماری در سنین بالا شایع است.

آیا فراموشی لحظه‌ای علامت آلزایمر است؟

وی آلزایمر را شایع ترین بیماری زوال عقل دانست و افزود: معمولا ۵۰ درصد زوال عقل مربوط به آلزایمر است و افرادی که چندین سکته مغزی داشته اند نیز دچار زوال عقل می شود.

این متخصص مغز و اعصاب، با بیان اینکه آلزایمر از سن ۶۵ سال به بالا ایجاد می شود، خاطرنشان کرد: آلزایمر هم تک گیر(غیر ارثی) و هم ارثی است و شکل ارثی آن زودتر شروع می شود، اما شکل تک گیر آن بین ۷۰ تا ۸۰ سالگی رخ می دهد لذا هرچقدر سن افزایش پیدا می کند احتمال ابتلا به آلزایمر بیشتر می شود.

حاتمیان، احتمال ابتلا به آلزایمر بین ۹۰ تا ۹۵ سالگی را حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد دانست و گفت: علت ایجاد بیماری آلزایمر رسوبات و اجسامی است که در سلول های قشر مغز و قسمت های آمیگدال به وجود می آید و ماده استیل کولین کم می شود لذا درمان آلزایمر براساس تامین ماده استیل کولین است.

وی اولین تظاهر بیماری آلزایمر را فراموشی حافظه نزدیک دانست و بیان کرد: حافظه دور حتی در بدترین بیماری های مغزی نیز از بین نمی رود، زیرا حافظه نزدیک مهم است و بیمار مبتلا به آلزایمر حتی وعده غذایی خود را فراموش می کند.

این متخصص مغز و اعصاب، با اشاره به تاثیر آلزایمر بر خلق و خوی بیمار، تصریح کرد: به تدریج اخلاق بیمار تغییر می کند و بدخلق می شود و در مراحل نهایی دچار اختلال در کنترل ادرار شده و کند راه می رود. در واقع رسوب آمیلوئید باعث می شود مغز افت کند و تعداد سلول های مغزی در قسمت های متفکر کاهش می یابد.

حاتمیان، با بیان اینکه مغز بیماران آلزایمری در نهایت از وزن نرمال ۱۵۰۰ گرم به ۴۵۰ گرم می رسد، اظهار کرد: با کاهش وزن مغز در بیماری آلزایمر فضای داخل جمجمه را بیشتر آب می گیرد.

وی با اشاره به وجود مقالات علمی فراوان درباره راه های پیشگیری و درمان برای آلزایمر، اضافه کرد: تاکنون روش موثری برای درمان الزایمر ارائه نشده، اما به خانواده ها توصیه می کنیم در صورت مشاهده علائم فراموشی در افراد مسن خانواده خیلی زود به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنند و درمان را پیش بگیرند، زیرا برخی از اشکال آلزایمر خیلی سریع پیش رونده هستند.

این متخصص مغز و اعصاب، با بیان اینکه بیماری آلزایمر در افراد دارای تحصیلات بالا شیوع کمتری دارد، گفت: مصرف غذاهای پرکالری، اضافه وزن، چاقی و چربی بالا، ضربات جمجمه و... موجب می شود بیماری های شدید مغزی زودتر ایجاد شود.

حاتمیان، بیماران آلزایمری مراحل اولیه را در معرض خطر گم شدن دانست و خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم این افراد بیرون از خانه نروند و یک کارت همراه با نشانی و شماره تلفن همیشه در جیب آنان وجود داشته باشد. در مراحل پیشرفته نیز تختخوابی می شود و در نهایت حیات نباتی پیدا می کنند.

وی سی.تی اسکن، MRI و نوار مغزی را روش های تشخیص آلزایمر دانست و تاکید کرد: همه ما با فراموشی لحظه ای مواجه می شویم که ناشی از اضطراب و استرس است و بعد از گذشت چند دقیقه به یاد می آوریم، اما سیستم یادآوری در مغز بیماران آلزایمری از بین می رود و دیگر به یاد نمی آورند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر