حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره تالین ۲۰۲۰
۱۰۵۰۰۳۵
۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
۸۳۷
بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم "شب های سیاه تالین" با نمایش شش فیلم بلند و پنج اثر کوتاه از سینماگران ایرانی همراه خواهد بود.

خبرگزاری ایسنا: بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم "شب های سیاه تالین" با نمایش شش فیلم بلند و پنج اثر کوتاه از سینماگران ایرانی همراه خواهد بود.

 در این رویداد رده الف جهانی که از تاریخ ۱۳ تا ۲۹ نوامبر (۲۳ آبان تا ۹ آذر) و به دلیل بحران جهانی کرونا به صورت ترکیبی از نمایش های آنلاین و حضوری در کشور استونی برگزار خواهد شد؛ فیلم «تومان» ساخته مرتضی فرشباف نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی فیلم های بلند خواهد بود و «دشمنان» به کارگردانی علی درخشنده نیز در بخش رقابتی فیلم های اول به روی پرده خواهد رفت.

حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره تالین ۲۰۲۰

فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی و «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی که هر دو اولین نمایش جهانی خود را در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کردند نیز به همراه دو فیلم «درخت گردو» ساخته محمد حسین مهدویان و «یلدا» از مسعود بخشی در بخش موج های جاری این جشنواره سینمایی انتخاب شده اند.

در بخش فیلم های کوتاه نیز «نفر سوم» ساخته پویا امین پوری، «خرچنگ» ساخته شیوا صادق اسدی، «خورده شده» ساخته محسن رضاپور ، «زرد خالدار» ساخته باران سرمدرد و «زائران» ساخته علی عسگری و فرنوش صمدی و محصول ترکیه به نمایش گذاشته خواهند شد.

جشنواره شب های سیاه تالین سال گذشته نیز میزبان 9 فیلم کوتاه و بلند ایرانی بود و در نهایت «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران این رویداد سینمایی شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج