ظریف وارد میدان ۱۴۰۰ می‌شود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۵۵۸۹۳
۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
۱۷۰۰
بسیاری از اصلاح‌طلبان از مدت‌ها پیش منتظر پیروزی بایدن بودند تا با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک بار دیگر فضای مذاکره را ایجاد کنند و با این تحلیل بخت کاندیدای آنان که احتمالا اهل مذاکره نیز هست، بیشتر شود.

بسیاری از اصلاح‌طلبان از مدت‌ها پیش منتظر پیروزی بایدن بودند تا با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک بار دیگر فضای مذاکره را ایجاد کنند و با این تحلیل بخت کاندیدای آنان که احتمالا اهل مذاکره نیز هست، بیشتر شود.

این طور که به نظر می‌رسد بخش اول این گزاره محقق شده و جو بایدن راه چندانی تا رسیدن به کاخ سفید ندارد (شب گذشته توسط رسانه‌ها اعلام شد). از همین رو شاهدیم فضای مجازی و رسانه‌ای در ایران تحت تاثیر قرار گرفته و برخی شروع کرده‌اند به زمینه چینی برای کاندیداتوری محمدجواد ظریف.

به نوشته فردانیوز، وزیرخارجه روحانی تاکنون و بعد از هر بار مطرح شدن این بحث، ابراز بی‌میلی و تاکید کرده بود قصد دارد در حوزه تخصصی خود ادامه فعالیت دهد. این بار، اما وضع فرق می‌کند و برخی گمان می‌کنند پیروزی بایدن موجب تغییر نظر او نیز بشود.

ظریف وارد میدان ۱۴۰۰ می‌شود؟

برخی دیگر به سناریوی دوم اصلاح‌طلبان یعنی ائتلاف با لاریجانی و قرار دادن ظریف در جایگاه وزارت خارجه که در حقیقت نوعی تداوم وضع موجود است، اشاره می‌کنند. شاهد این مدعا گزارش دیروز روزنامه «آفتاب یزد» است.

این روزنامه اصلاح‌طلب با تیتر «پای ظریف به ۱۴۰۰ کشیده می‌شود؟» نوشته است: «ظاهرا انتخاب جو بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا بر جناح‌های سیاسی تاثیراتی دارد که چهره‌هایی مانند مصطفی پورمحمدی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، شکست ترامپ را نوعی امداد الهی تلقی می‌کنند و ظاهرا چشم امید به آینده دارند.

قطعا برخی معتقدند روی کار آمدن بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند معادلات سیاسی را تحت تاثیر و تغییر قرار دهد و چه بسا در این میان اصلاح‌طلبان و جریانات مثلا اعتدالی، در کشور انگیزه دوباره برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ پیدا کنند تا جایی که از هم‌اکنون به فکر این هستند با به تصویر کشیدن اظهارات پیشین ظریف وزیر خارجه ایران درباره ارتباطاتش با جو بایدن در زمان سناتوری او، یک بار دیگر برای انتخابات ۱۴۰۰ مهره‌چینی کنند و چه بسا مانند سال ۹۲ که مذاکرات برجامی را سرفصل اهداف انتخاباتی خود برشمرده بودند، این‌بار هم از فرمولی مشابه برای چندماه دیگر باقی‌مانده تا انتخابات ۱۴۰۰ بهره بجویند.

با این تفاوت که امسال با پیش کشیدن نام ظریف به عنوان وزیر خارجه ایران و چه بسا موضوع کاندیداتوری او در ۱۴۰۰ وی را به عنوان حلال مشکلات کنونی معرفی کنند.» این رویکرد اصلاح‌طلبان اما در فضای مجازی با واکنش‌هایی مواجه شده است. برخی از کاربران اصلاح‌طلب از معجزه امید گفته و از آشتی خود با صندوق رای در صورت پیروزی بایدن و کاندیداتوری ظریف خبر می‌دهند.

بخش دیگری از آنان اما با اشاره به عملکرد ظریف و سرانجام برجام، ظریف را مهره‌ای برای ادامه دولت روحانی می دانند و از وی استقبال نمی‌کنند. تکلیف اصولگرایان هم روشن است. برخی از آنان دلخوشی جریان رقیب به افزایش شانس پیروزی را به سخره گرفته و برخی نیز درصدد معرفی کاندیدای اصولگرا و متناسب با وضعیت بعد از پیروزی بایدن هستند.

همه این‌ها اما در حالی است که مقامات عالی نظام بار‌ها بر بی‌اثر بودن نتیجه انتخابات آمریکا بر سیاست‌های ایران تاکید کرده‌اند و‌این یعنی پیروزی بایدن یا ترامپ تاثیر جدی و بلندمدتی بر اوضاع و احوال سیاسی کشور به خصوص انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نخواهد داشت و نباید از هم اکنون دوباره اقتصاد و مسائل کشور را به موضوعی بیرونی گره زد و آن را شرطی کرد .

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر