نوه گوگوش، مدلینگ و مساله لاغری بیش از حد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
لایکو_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۵۹۵۵۴
۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
۲۱۸۶۶
عکسی به‌تازگی از مایا قربانی، نوه‌ی گوگوش و مدلینگ شدنش، در فضای مجازی درحالِ دست‌به‌دست شدن است که لاغری بیش از حد او، واکنش‌های زیادی را درپی داشته است. همین موضوع بهانه‌ای شد تا در مطلب امروز به مسئله‌ی لاغری بیش‌از حد و عوارض آن بپردازیم.

برترین‌ها: عکسی به‌تازگی از مایا قربانی، نوه‌ی گوگوش و مدلینگ شدنش، در فضای مجازی درحالِ دست‌به‌دست شدن است که لاغری بیش از حد او، واکنش‌های زیادی را درپی داشته است. عده ای بر این باور بودند که این نوع لاغری نوعی فقر غذایی و بیماری محسوب می‌شود و عده‌ای دیگر طرفدار این سبک و استایل بودند. همین موضوع بهانه‌ای شد تا در مطلب امروز به مسئله‌ی لاغری بیش‌ از حد و عوارض آن بپردازیم.

نوه گوگوش، مدلینگ و مساله لاغری بیش از حد

همه می‌دانیم این روزها دیگر چاق بودن طرفداری ندارد. در عوض همگی به خصوص خانم‌ها درصدد این هستند که از هر راهی وزن خود را کاهش دهند. البته این موضوع اصلا چیز بدی نیست و اتفاقا برای سلامتی نیز بسیار مفید است. اما بحث امروز ما برروی لاغری بیش از حد است. بسیاری از خانم‌ها متاسفانه وقتی به وزن ایده‌آل می‌رسند باز هم راضی نمی‌شوند و تمام تلاششان را می‌کنند تا خود را شبیه مدلینگ‌های هالیوودی و یا حتی ایرانی که تعدادشانم کم نیست، لاغر کنند، بدون اینکه از عوارض آن مطلع باشند.

شاید بتوان گفت این روزها همه به‌دنبال لاغری هستند، اما نه‌ به دلیل سلامتی. بلکه به دلیل مُد شدن آن! در ادامه نکاتی را که وب‌سایت های کیوت اسکین و ویستا در این زمینه ارائه کرده‌اند را خواهیم خواند تا از عوارضی که لاغری بیش از حد می‌تواند سلامتی شما را تهدید کنید مطلع شویم.

عوارض لاغری بیش از حد

‌همانطوری که بیان کردیم عوارض لاغری بیش از حد بسیار خطرناک می‌باشد و به همین دلیل شما باید با عوارض آن آشنایی بیشتری داشته باشد که این عوارض عبارتند از:

پرکاری تیروئید

یکی از عوارض لاغری بیش از حد پرکاری تیروئید می‌باشد که این امر بسیار اهمیت دارد. اگر تیروئید شما پرکار شود شما به طور کلی وزن خود را از دست می‌دهید و دیگری غضله و بافتی در بدن شما باقی نمی‌ماند. دقت داشته باشید که پرکاری تیروئید عوارض دیگری هم دارد و این عوارض شامل اضطراب، خستگی، مشکل در خواب و … می‌باشد. اگر می‌خواهید این بیماری را درمان کنید باید به سن و شدن بیماری خود دقت بسیاری داشته باشید.

مشکلات بارداری

نوه گوگوش، مدلینگ و مساله لاغری بیش از حد

خانم‌هایی که قبل از بارداری BMI پایینی دارند ۷۲ درصد بیشتر در خطر سقط جنین در سه ماه ابتدایی هستند. دلیل این اتفاق کمبود استروژن است، این هورمون که توسط سلول‌های چربی تولید می‌شود به باروری و بارداری سالم کمک می‌کند.

تهوع مزمن در دوران بارداری نیز از عوارض لاغری زیاد می‌باشد. در بسیاری از این خانم‌ها حس بد اول صبح (در خانم‌های باردار شایع است) تبدیل به تهوع و استفراغ شدید می‌شود. این تهوع و استفراغ خانم باردار را دچار سو تغذیه و کم آبی شدید می‌کند. چنین وضعیت مادر و جنین را در خطر جدی قرار می‌دهد و نیازمند مراقبت‌های پزشکی ویژه است.

آرتریت روماتوئید

این بیماری یکی از بیماری‌هایی خود ایمنی می‌باشد که از جمله عوارض لاغری بیش از حد به شمار می‌رود. در این بیماری سیستم ایمنی بدن به پوششی که در مفاصل وجود دارد حمله می‌کند و التهاب آن را بسیار بیشتر می‌نماید. وزن شما در اثر این بیماری کاهش بیشتری خواهد داشت و به همین دلیل سوخت و ساز بدن هم افزایش پیدا می‌کند. یکی از مهمترین عوارضی که این بیماری دارد این است که مفصل‌های شما درد و ورم می‌کند که در هر دو طرف بدن خود می‌توانید آن را مشاهده کنید.

شکستن استخوان‌ها

یک خانم هرچه لاغرتر باشد تراکم استخوانش نیز کمتر است. چربی ساخت استروژن را که بدن برای سالم نگه داشتن استخوان‌ها نیاز دارد سوخت رسانی می‌کند. کمبود استروژن می‌تواند استخوان‌ها را ضعیف و شکننده کند و یکی از راه‌های جلوگیری از شکستگی استخوان در خانم‌های میانسال این است که مقداری وزن اضافه کنند.

دیابت

نوه گوگوش، مدلینگ و مساله لاغری بیش از حد

یکی دیگر از بیماری‌هایی که امروزه بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و از جمله مهمترین عوارض لاغری بیش از حد است بیماری دیابت می‌باشد. در این بیماری گلوکز خون بسیار بیشتر می‌شود و به همین دلیل کلیه مقدار بسیار زیادی از گلوکز خون را از طریق ادرار دفع می‌کند. این بیماری یکی از بیماری‌های خطرناکی می‌باشد که بسیاری از افراد شاید با آن مواجه شده باشند، درمان کردن این بیماری تا حدودی دشوار است.

از دست دادن عضله

یکی از مهمترین عوارض لاغری بیش از حد این است که بافت عضلانی بدن خود را از دست می‌دهید و زمانی این موضوع را متوجه می‌شوید که ضعف عضلانی دارید. در برخی از مواد امکان دارد که یکی از اندام‌های بدن شما از دیگری کوچکتر باشد و این یک مشکل بسیار بزرگ است. همه ما به خوبی می‌دانیم که بدن ما از بافت‌های چربی، عضله و استخوان تشکیل شده است، بر این اساس اگر عضله خود را از دست بدهید مشکل بسیار بزرگتری برای شما به وجود می‌آید.

افسردگی

یکی دیگر از عوارض لاغری بیش از حد افسردگی می‌باشد، بسیاری از افرادی که لاغری بیش از حد دارند بعد از مدتی دچار افسردگی می‌شوند و یا احساس غم و سرشکستگی بسیاری پیدا می‌کنند. زمانی که شما افسرده شوید بر روی تمامی فعالیت‌های زندگیتان اثر بدی می‌گذارد و دیگر نمی‌توانید تمامی کار‌های روزمره خود را انجام دهید، در این صورت دیگر زندگی برای شما جذاب و زیبا نیست و افسردگی بر روی روی تک تک لحظه‌های زندگی شما اثر می‌گذارد.

نوه گوگوش، مدلینگ و مساله لاغری بیش از حد

بیماری مزمن انسدادی ریه

این بیماری یکی از بیماری‌های تصاعدی ریه می‌باشد که اگر فردی به آن دچار شود مشکلات تنفسی پیدا می‌کند و موجب می‌شود که کاهش وزن بسیاری داشته باشید و همچنین در نفس کشید اختلال به وجود می‌آورد. افرادی که به این بیماری دچار می‌شود به هیچ عنوان نمی‌توانند هم بخورند و هم اینکه نفس بکشند. یکی از موارد دیگری که موجب می‌شود این بیماری شدت پیدا کند سیگار کشیدن است، همچنین قرار گرفتن در معرض هوای آلوده موجب بدتر شدن این بیماری می‌شود.

بیماری التهاب روده

یکی دیگر از بیماری‌هایی که عوارض لاغری بیش از حد است التهاب روده می‌باشد. این بیماری چندین اختلال در بدن شما به وجود می‌آورد که در سیستم گوارشی شما تاثیر بسیار بدی می‌گذارد. علائم و درد‌هایی که این بیماری دارد بسیار زیاد است و به همین دلیل هر فردی که به آن دچار شود باید در خوراک خود دقت بسیاری داشته باشد تو بهترین و سالم‌ترین خوراکی‌ها را روزانه مصرف کند.

آرتروز و بیماری قلبی

یکی از عوارض لاغری برای افراد لاغری که آرتروز دارند، احتمال بیشتر خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی در میانسالی است. محققان بر این عقیده هستند که لاغرها آثار التهاب مربوط به آرتروز شدید را در نقاط دیگری از بدن خود تجربه می‌کنند، و این می‌تواند تاثیری مرگبار روی قلب باشد.

نوه گوگوش، مدلینگ و مساله لاغری بیش از حد

اندوکاردیت

اندوکاردیت یکی از بیماری‌هایی می‌باشد که افرادی که بیش از حد لاغر می‌شوند به آن دچار می‌گردند. در این بیماری لایه درونی قلب دچار التهاب می‌شود و در این صورت فرد آزار می‌بیند. بسیاری از افرادی که به این بیماری دچار می‌شوند تب می‌کنند و اشتهای خود را هم از دست می‌دهند. همه ما به خوبی می‌دانیم زمانی که سوخت و ساز بدن بالاتر می‌رود فرد چربی بیشتری می‌سوزاند و به این دلیل وزن او هم کاهش پیدا می‌کند.

راه حل

نوه گوگوش، مدلینگ و مساله لاغری بیش از حد

اگر می‌خواهید به عوارض لاغری بیش از حد دچار نشوید باید از کسانی که در زمینه خوراک و تغذیه تخصص لازم را دارند کمک بگیرید تا آن‌ها بهترین روش‌های تعادل وزن را در اختیار شما قرار دهند تا شما وزنی متعادل و سالم داشته باشید و به بیماری‌های مزمن هم دچار نشوید.همچنین ورزش را فراموش نکنید. و در آخر لطفا برای مُد، بیش از حد لاغر نکنید.

انتشار یافته: 42
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1399/08/29
خدا از گوگوش نگذره که این همه تلاش کرد برای شبکه ی من و تو که تنها هدفش نابود کردن ایرانه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
مطمئنی؟؟؟؟
آریایی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
کمی زیاد فکد کنیم
بدون نام
United Kingdom
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
بمیر بابا بمیر بمیرررررررررررررررر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
یعنی گوگوش به تنهایی تمام این مشکلات رو برای ایران درست کرده؟وای چقدر قدرتمند؟
علی رحیمی
-
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
...خخخخ
...........
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
الان همه بدبختیه ایرانو بنداز گردن گوگوش خخخخخ گرونی تحریم بدبختی دله دزدی وووواول امریکا بعد گوگوش خخخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
شبکه ی من و تو تمام تلاشش رو مکنه که ما رو نا امید و افسرده و عصبانی و تخریب گر کنه برای اون ها من و شما مهم نیستیم فقط آسیب زدن به ایران و هدف پلید خودشون مهمه
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1399/08/29
بیگانه پرستان!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
دوران بارداری ، من ب شدت وزن از دست دادم ، ب طوری که از شدت لاغری بیشتر شبیه اسکلت شده بودم ،
وای که چه دپران بدی بود
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1399/08/29
حالا گیر دادید به نوه گوگوش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
نوه ی دیگران که بیشتر توی بورسند ،،،،کیف های گرانقیمت هم دارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
مگه هیکل این خانم چش بود منم تا قبل ازدواج هیکلم همینجوری بود بدنم کاملا سالم از همه سرحالتر
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/08/29
ما مسائل و مشکلات مهم تری داریم از پرداختن به امثال گوگوش.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
بدو برو بپرداز به اون مسائل.اینجا هم دیگه نیا ...
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1399/08/29
بعضی افراد ژنتیکشون اینجوریه، هر چقدر هم تلاش میکنن بازم چاق نمیشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
بعضی ها هم مریضی روانی دارن و خودشون میکشن که لاغر بمونن
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1399/08/29
بنظر من لاغر هست اما نه خیلی که نگران کننده و عجیب باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سرچ کن عکس دنده هاشو که ببینی نظرت عوض میشه و اینا نمیتونستن عکسشو بزترن که درست ببینی
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1399/08/29
لاغریش بیش از حده ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
خيلي هم خوبه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
ازنظر کسایی که چاقن هرکی مثل خودش نیست استخونیه تازه همه جام از مسخره شدن حرف میزنن
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1399/08/29
نظرت زیادمهم نیست.یا به عبارتی اصلا" مهم نیست.
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1399/08/29
من عاشق شدم لاغر شدم و همین بیماری التهاب روده را گرفتم با اینکه بهم رسیدیم دیگه به وزن قبلی برنگشتم اما روده ام بهتره خدا را شکر. خلاصه حواستون باشه عاشقی کار دستتون نده ...
پاسخ ها
سالوادور
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
چته؟ :)))))))))
چرا اینهمه خودزنی؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
چه نظر چرتی
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1399/08/29
من خودم ژنتیکی لاغرم و خیلی هم سالمم ولی خدایی خیلی کیف میده هرچقدر دوست داشته باشی غذا بخوری ولی چاق نشی
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1399/08/29
خیلیم لاغری خوبه... لاغری این بنده خدا هم عادیه... بیش از حد نی... جو ندید...
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1399/08/29
من قدم 170 وزنمم 48 تو بی ام آی میزنم میاره خیلی لاغر ولی بخاطر همین میاله لاغری پدرم منو برد پیش دکتر و اونام گفتن خطری تهدیدش نمیکنه اتفاقا خیلیم همه چیزش نرماله درسته لاغریم ژنتیکیه ولی چون ورزش میکنم عضلاتم ورزیده س این دختره هم اگه لاغریش اصولی باشه و ب زور قرص دارو لاغر نشده باشه نباید مشکلی براش پیش بیاد نگرانش نباشید خخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
وای مرسی که اینارو گفتی و از نگرانی در اوردی منو اخه خیلی نگرانش بودم
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/08/29
فائقه که با اون همه خودشیرینی و چاپلوسی که توی منوتو میکنه باید وضعش خوب باشه حداقل یه دکتر تغذیه ببره این بدبختو گناه داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
فائقه سالی یه بارم نمیاد منوتو
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1399/08/29
اگر یه ایرانی یا عرب لاغر باشند میشه لاغر مردنی آفریقای اگر چاق باشند میشن زشت بد ترکیب اگر یه اروپایی لاغر باشه میشه لاغر خوشتیپ اگر چاق باشه میشه تپل مشکل از اندام ما نیست مشکل از مغز زنگ زده ماست
پاسخ ها
Bndboy
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
موافقم .غـــــربزده نباشیم
United Kingdom
16:57 - 1399/08/29
؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
لاغری ازعوارض دیابت وپرکاری تیروییده نه اینکه لاغری باعث بشه کسی این مرضاروبگیره
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1399/08/29
میدونی چیه
کلا تو ایران چشما عادت دارن ششش طبق شکم پهلو از خانما اویزون باشه
واسه همین به ادمای خوش اندام مانکن میگن لاغر
مهم تغذیه سالم و بدن قوی هست و هیج ربطی به وزن نداره
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1399/08/29
خیلیم اندامش خوبه. هر کی گفته لاغر چاق و بد هیکل بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر