انگلیس وزیر واکسن منصوب کرد
۱۰۶۳۳۹۷
۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
۱۳۱۲
نخست وزیر انگلیس به منظور انجام هماهنگی‌های لازم برای واکسیناسیون شهروندان وزیری را برای این منظور منصوب کرد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از "آر ان دی" آلمان، دولت انگلیس می خواهد با انتصاب یک وزیر مخصوص، امور مربوط به واکسناسیون شهروندان در برابر ویروس کرونا را هماهنگ کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز شنبه اعلام کرد که "ندهیم زاهاوی" از نمایندگان پارلمان را به سمت وزیر واکسن منصوب می کند. دوره مسئولیت این وزیر محدود بوده و البته حداقل تا تابستان سال آینده ادامه خواهد داشت.

انگلیس وزیر واکسن منصوب کرد

زاهاوی تا به حال معاون وزارت اقتصاد انگلیس بوده است.

شورای نظارت بر دارو در انگلیس در حال حاضر دو واکسن برای تایید نهایی را در دست بررسی دارد که یکی از آن ها محصول مشترک شرکت های آلمانی Biontech و شریک آمریکایی آن Pfizer و دیگری واکسن شرکت Astrazeneca است.

روزنامه "گاردین" گزارش داده است که بیمارستان های انگلیس در این باره اطلاع رسانی شده اند که اولین دوزهای واکسن شرکت Biontech را در اولین هفته بعد از هفت دسامبر در صورت تایید دریافت خواهند کرد.

اعتراضات ضد محدودیت ها در لندن

رسانه ها همچنین گزارش داده اند در اعتراضاتی که علیه محدودیت های کرونایی در لندن برگزار شد پلیس بیش از 60 نفر را دستگیر کرده است. پلیس در پیامی توئیتری خبر داده که آمار باداشتی ها در ساعت های آینده بیشتر هم می شود.

پلیس از شهروندان درخواست کرده که با توجه به قرنطینه به خانه بروند. معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود به محدودیت ها و قرنطینه پایان دهید.

انگلیس هم مانند دیگر کشورهای اروپایی به شدت تحت تاثیر شیوع موج دوم کرونا قرار گرفته و تا به حال 1564532 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 54363 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را ازدست داده اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج