آنی‌وِر، آنی‌تایم؛ وقتی زبان انگلیسی اَخ است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۶۳۹۳۱
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
۷۵۴۵
صحبت‌های دیروز خضریان در انتقاد از دیپلماسی دولت روحانی البته که یک مساله سیاسی‌ست، اما زبان‌ندانیِ او یک مساله اجتماعی‌ست، در این مطلب از منظر اجتماعی به ماجرا نگاه کرده‌ایم.

برترین‌ها: از رجل سیاسی در این دنیای متصل، توقع می‌رود که حداقل یک احاطه نسبی بر زبان بین‌المللی داشته باشند، اگر جواد خیابانی بر زبان انگلیسی مسلط نیست، البته که خسارت‌بار است، اما دامنه‌ی خسارتش بسیار کمتر از کسی‌ست که خودش را منتقد برجام (یک معاهده بین‌المللی) می‌داند، صحبت‌های دیروز خضریان در انتقاد از دیپلماسی دولت روحانی البته که یک مساله سیاسی‌ست، اما زبان‌ندانیِ او یک مساله اجتماعی‌ست، در این مطلب از منظر اجتماعی به ماجرا نگاه کرده‌ایم، چرا در ایران علی‌رغم وفور کلاس‌ها و موسسه‌های رنگارنگ، همچنان زبان انگلیسی، ضریب نفوذ مناسبی ندارد.

گاف‌های انگلیسی

شهروند نوشت: نکته جالب توجه در ارتباط با گاف‌های مطرح‌شده از سوی برخی از این رجل سیاسی به این صورت بوده که طرف با ژست و شمایلی حق به جانب در مقام منتقد و معترض ورود کرده که حتی از تلفظ صحیح و درست موضوع اصلی ناتوان بوده است. البته این گاف به شیوه‌ها و روش‌های مختلفی بروز و ظهور پیدا کرده است. در ادامه به برخی از اشتباهات لپی که در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌های گسترده‌ای به همراه داشته، اشاره می‌کنیم.

آنی تایم، آنی وِر

تندیس داغ‌ترین اشتباهات لُپی تقدیم می‌شود به علی خضریان نماینده مجلس، که دو کلمه ساده انگلیسی «Anytime و Anywhere» را «آنی تایم، آنی وِر» تلفظ می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد این نماینده جوان پارلمان، تا به حال این دو کلمه را ندیده، نخوانده و نشنیده است. همین الان این دو کلمه وارد ادبیات فارسی شده است و خیلی‌ها در مکالمات روزمره خود از آن استفاده می‌کنند و این که جناب نماینده این چنین آن‌ها را تلفظ می‌کند، بسی جای تعجب دارد.

گاف‌های انگلیسی

FATF

در یکی از جلسات مجلس که «مهرداد لاهوتی» نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم که تلاش می‌کرد توضیحی در مورد جلسه غیرعلنی مجلس در ارتباط با FATF بدهد، هنگام تلفظ کلمه FATF شروع به تپق‌زنی و لکنت زبان کرده و درنهایت نیز نتوانست این کلمه را به‌درستی تلفظ کند. بعد از آن برخی نمایندگان مجلس سعی داشتند در تلفظ FATF به او کمک کنند که آخر هم نشد. علی لاریجانی، رئیس مجلس خطاب به لاهوتی گفت که «FATF است و حالا خیلی مهم نیست یک اسم است».

NPT یا mpt

در طرح دوفوریتی که سال ٩٢ توسط جواد کریمی قدوسی تهیه و به هیأت‌رئیسه مجلس ارایه شد، دوبار به معاهده «ان‌پی‌تی» که مهمترین مبحث حقوق بین‌الملل در بحث انرژی اتمی است، اشاره شده است. نزدیک به یک دهه بود که ایران و کشور‌های غربی بر سر ان‌پی‌تی اختلاف داشتند، واژه‌ای که دیگر برای همه مردم ایران هم آشنا است، اما برای اعضای کمیسیون‌های تخصصی ناآشنا؛ آن‌ها که در کمیسیون امنیت ملی حضور دارند و در زمان مصادف‌شدن با مذاکرات هسته‌ای «ژنو ٣» در آبان ماه ٩٢ می‌خواستند دولت را ملزم به «حفظ حقوق هسته‌ای و مصادیق آن در مذاکرات هسته‌ای» کنند که در رأس آن‌ها جواد کریمی قدوسی بود؛ اصولگرایی تند با نطق‌های آتشین که یکی از این متخصصان بود که نام درست معاهده «ان‌پی‌تی» را نتوانست قرائت کند.

اَکسِپت اند فولو؟

از دیگر حماسه‌های خلق‌شده در زبان انگلیسی، «اَکسِپت اند فولو» گفتن حسین آبانگاه در مصاحبه تلفنی با عادل فردوسی‌پور بود. بعد از گفتن این کلمه‌ی عجیب، فردوسی‌پور چندین‌بار از او سوال پرسید که منظورش چیست؟ تا در آخر متوجه شد منظور اَکسِپت اَند فالو (Accept and follow) بوده!

«آریزونا» یا «آرزو اینا»؟

تلفظ آرزو اینا به‌جای آریزونا توسط قالیباف از دیگر حواشی مربوط به سیاسیون است. همین موضوع موجب شد پروانه سلحشوری، نماینده مجلس دهم در گفتگویی درباره حضور زنان در عرصه سیاست بگوید: زنان را به شدت مورد تمسخر قرار می‌دهند در حالی که کسانی، چون آقای قالیباف واژه‌های اشتباهی، چون «آریزونا» را می‌گوید «آرزو اینا»، اما مورد تمسخر قرار نمی‌گیرند.

لوور

به دنبال توافق اولیه‌ای که بین موزه لوور فرانسه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مبنی بر برپایی نمایشگاهی از آثار شاخص این موزه در موزه ملی ایران صورت گرفت، این بحث و کار بررسی آن به خانه ملت هم رفت. اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم اسدآباد و عضو هیأت‌رئیسه مجلس در این جلسه با پرداختن به این موضوع زمانی که خواست کلمه «لوور» را تلفظ کند، با ردیف‌کردن کلماتی ناموزون و اشتباه، چون لووُر، لووِر، لوُوُر نتوانست آن را تلفظ کند تا این‌که خود را ملزم کرد که از مردم و نمایندگان به خاطر اشتباه خود در تلفظ واژه «لوور» عذرخواهی کند.

گاف‌های انگلیسی

مشکل کجاست؟

شاید به‌ظاهر این مواردی که ذکر کردیم صرفا یک اشتباه باشد که ممکن است برای هرکسی پیش‌آید. اما مسئله‌ای که مطرح است این است که اشتباهات صورت‌گرفته، از ضعف شدید زبان انگلیسی در ایران خبر می‌دهد و این اشتباهات از طرف رجل سیاسی کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. همان‌طور که در ابتدا ذکر کردیم در ایران علی‌رغم وفور کلاس‌ها و موسسه‌های رنگارنگ، همچنان زبان انگلیسی، ضریب نفوذ مناسبی ندارد. اما به‌نظر شما چرا همچین مشکلی در کشور وجود دارد؟

گاف‌های انگلیسی

در بسیاری از کشور‌های جهان اهمیت زبان انگلیسی به حدی است که دانش آموزان در سنین قبل از ۱۵ سالگی به این زبان تسلط پیدا کرده و آن را مانند زبان مادری صحبت می‌کنند. مثلا در کشور پاکستان اکثر مردم عادی علاوه بر زبان مادری، زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند یا در اروپا اکثر مردم با زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم آشنایی کامل دارند. در این میان، مردم ایران به رغم استعدادی که دارند، عمدتا از زبان انگلیسی بی‌نصیب هستند و تازه وقتی پا به خارج از ایران می‌گذارند از همان فرودگاه کشور مقصد متوجه می‌شوند که چه‌قدر از قافله عقب هستند.

بر اساس تازه‌ترین مطالعات سازمان بین المللی تحصیلی EF – کشور‌های سوئد – نروژ – هلند – استونی – دانمارک – اتریش و فنلاند حائز بالاترین رتبه‌ها در آموزش زبان انگلیسی شده اند. متاسفانه کشور ما ایران با رتبه منفی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بسیار ضعیف عمل کرده است.

در سیستم فعلی آموزش زبان انگلیسی در مدارس کشور ما ایران، دانش آموزان تنها برای انباشت اطلاعاتی در ذهن، آموزش می‌بینند و خیلی هم برای مدرس زبان انگلیسی مدارس حائز اهمیت نیست که این دروس تا چه میزان در زندگی روزمره، کاربردی و عملی هستند. چه بسیار دانش آموزان و دانشجویانی که حداقل بین ۶ تا ۱۲ سال را صرف یادگیری زبان انگلیسی کرده اند، اما پس از فراغت از تحصیل نمی‌توانند حتی نیاز‌های روزمره خود را به زبانی غیر از زبان فارسی مرتفع کنند.

رشد فزاینده آموزشگاه‌های آزاد زبان انگلیسی نیز دقیقا از همین خلا آموزشی در مدارس ایران نشات گرفته است.

گاف‌های انگلیسی

این ناتوانی علمی، فقط ویژه دیپلمه‌ها و لیسانس‌ها نیست بلکه بخش قابل توجهی از کسانی که مدرک دکتری هم دارند، به این معضل دچارند و نکته قابل تامل اینجاست که برای ورود به دوره دکتری باید زبان انگلیسی را در حد تافل بلد باشند، ولی اینکه چگونه حتی بعد از گرفتن دکتری نیز دو کلمه نمی‌توانند زبان انگلیسی را بخوانند و بنویسند و حتی صحبت کنند، از عجایب روزگار است.

اکثر شهروندان ایرانی که صد‌ها ساعت از عمرشان را در کلاس زبان انگلیسی گذرانده‌اند، در حالی با این زبان بین المللی بیگانه اند که شرایط زیست در جامعه امروزی، روز به روز دانستن زبان انگلیسی را ضروری ساخته است. اگر در سالیان گذشته، فقط گروه اندکی مانند دیپلمات‌ها و تجار بین المللی نیازمند زبان انگلیسی بودند، امروزه با گسترش اینترنت، توسعه سفر‌های خارجی، الزامات تجاری در عرصه بین المللی، نیاز‌های علمی و پژوهشی و حتی تفریحی، اکثر شهروندان حتی گاهی به طور روزانه با زبان انگلیسی سروکار دارند که شاید ساده‌ترین آن‌ها، همین پنجره سیستم عامل رایانه هاست که حاوی پیام‌هایی به زبان انگلیسی هستند و خیلی از افراد حتی برای خواندن و فهمیدن اینکه چه چیزی بر روی صفحه ظاهر شده، نیازمند کمک دیگران هستند.

شاید علت عمده یا حداقل یکی از دلایل اصلی بر وضعیت حاضر، این باشد که آموزش زبان انگلیسی در ایران از همان یکی دو سال اول آغاز تحصیلات رسمی در دوره ابتدایی شروع نمی‌شود. در حالی که متخصصان آموزشی معتقدند که در فرآیند زبان آموزی، هر چه قدردر سنین پایین‌تر آغاز شود، به همان میزان موفق‌تر و پایدارتر خواهد بود. از این رو آموزش زبان انگلیسی به عنوان فراگیرترین زبان بین المللی، از مقطع ابتدایی یک نیاز استراتژیک محسوب می‌شود.

گاف‌های انگلیسی

در واقع جای یک پوست اندازی جامع در حوزه آموزش زبان انگلیسی در ایران به شدت احساس می‌شود، زیرا در غیر این صورت، نسل بعدی دانش آموختگان مدارس کشور نیز همچون بسیاری از فارغ التحصیلان هم نسل ما، قادر نخواهند بود که حتی نیازشان به آب و غذا را به زبانی غیر از زبان فارسی ادا کنند، و یا حتی نمایندگان نسل‌های بعدی نیز دچار اشتباهات لُپی غم‌انگیزتری شوند!

انتشار یافته: 51
در انتظار بررسی:12
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/09/10
واقعا متاسفم براتون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
انگلیسی برای لیبرالها و غربزده ها مهمه و فکر می کنند هر چی بهتر تلفظ کنند باسوات ترند برای ما انگلیسی حرف زدن اصلا مهم نیست
علمی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
مسئله غربزدگی نیست. زبان علمی دنیا انگلیسی است. اگر میخواهید به دانش روز دنیا دسترسی داشته باشی، باید به زبان انگلیسی مسلط باشی و گرنه، همان علم و پرچم برایت کافیست.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
دانش روز ربطی به نماینده مجلس نداره اینا اومدند جلوی به فنا دادن کشور رو توسط غربزده ها بگیرند
آزادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
حالا مگه چی شده
چرا اینقدر شاکی هستید
زمان انتخابات هم همین موضوعات بی فایده رو خیلی تاکید کردید که اشتباه رای دادیم
ferishon
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اقای شاید لهجه داشته باضن بعضی ها نتونن درست تلقظ کنن هم ایراد به فرد نیست
مثل امام که بخاطر زیاد حرف زدن به عربی و
تمرین تکرار توی سال های زیاد
بعضی از کلمه های فارسی رو به عربی تلفظ میکرد
جم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
این یه کلکه برای گم کردن اصل مسئله ...
ازغر اقا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
کاری به سیستم تماما اشتباه اموزش پرورش ندارم
کاری هم به سواد مسئولین یا سوتی لپی دادن ندارم
ولی خدا وکیلی کسانی که مسئول هستن و این اب و خاک دستشونه و دارن مثلا مدیریت میکنن انقدر بی اطلاع و نا اگاه هستن که تا بحال اسم یکی از معروف ترین موزه های دنیا و جایی که مقصد کلی گردشگره رو واقعا تابحال نشنیده؟؟
ایالت اریزونا رو واقعا تابحال اسمشم نشنیده؟؟؟؟؟
مگه میشه؟
حسین کرد شبستری
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
آقای روحانی رو فراموش کردید!
اونجا که خبرنگار ازش پرسید یک جمله به انگلیسی بگید !
ایشون خیلی ریلکس گفت خیلی وقته انگلیسی صحبت نکردم!
بدون نام
United Arab Emirates
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
جا داشت از احمدی نژاد و علی ابادی ام یاد میشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
مجلس۲۰درصدی همینه همینه
Poland
11:58 - 1399/09/10
همه این نوابغ ومفاخر هم از یک جناح هستند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
حالا اگر یک خانم این کار می کرد ببین چه فیلمی میساختند
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/09/10
شمام ول کن نیستین، ی دونه آ رو إ خونده، آسمون به زمین نیفتاده که!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اصلاحطلب زرد چیزی پیدا کرده خودشو تخلیه کنه بذار بکنه
م ش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
پس سعی کنه راجع به برجام صحبت نکنه
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/09/10
اونا که به زبون انگلیسی مسلط بودن و رفتن مذاکره برجام رفت تو پاچشون و کلمه تعلیقو حالیشون نشد حالا گیر دادین به این
پاسخ ها
بنفشه
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
برداشت شما اشتباه است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
عجب زدی تو خال
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/09/10
ضعف سیستم آموزشی به جای خود. ولی جالبتر مسئولین بی سوادی که دارن امور کشور رو اداره میکنن. نتیجه بهتر از این نمیشه
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اشتباه لفظی همه جا هست تو سخنرانی مسولان امریکایی دقت کنید پر از این کلمات اشتباه است انقدر موضوع را گنده نکنید مگر اینکه قصد وغرضی داشته باشید.
بدون نام
United States
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
مجید جان.. این اشتباه لفظی نیست.. بیسوادیه برادر...این نمایندگان شما اکثرا بیسواد تشریف دارن
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/09/10
مبین جان
موضوع تمسخر و تحقیر فرد نیست
موضوع اینه که ایشون نماینده مجلس و عضو قانونگذار و ناظر اجرا است
این نحو نافذ با آن ژست کارشناسانه و نشان میدهد ایشان بیسواد است، حالا ببین قوانینی که ایشان طرحش را می دهد و یا رای میدهد چه بلایی سر ملت و کشور می اورد
تا مرد سخن نگفته باشد
عیب و هنرش نهفته باشد
یکبار دور و برا را خوب نگاه کن ! کدام امور کشور درست کار میکند و چرا !؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
جواب عالی بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
بنفشه خانوم مگه معيار سواد زبان انگليسي و لهجه انگليسيه بنده خودم تيچر هستم ولي آيا گاندي كه هند رو نجات داد انگليسي خوب حرف ميزد شما ها كلا ذهنتون مسدود شده
انقلاب
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
درست می گی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
گاندی در انگلستان وکالت میخواند و انگلیسی هم بلد بود. بچه ناخلف ناف لندن بود طفلی
بدون نام
United States
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
در جواب 16:21 .. دوست عزیر تیچر ..ما براساس رفتار و عملکرد این دوستان نماینده شما خیلی وقته به این نتیجه رسیدیم که بیسوادن و ندانستن تلفظ دوتا وازه باعث اثبات این حقیقت به بقیه سینه چاکانه این مسئولینه !!ا
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1399/09/10
ببینید وقتی صلاحیت نمایندگان مجلس را بررسی می کنند بیشتر به مواضع سیاسی و جناحی و ابراز وفاداری توجه می کنند و سواد و معلومات افراد را چندان در نظر نمی گیرند. در نتیجه افرادی وارد مجلس می شوند که دارای دیدگاه بسیار بسته و محدود هستند، با تحولات جهانی آشنا نیستند و رسانه های بین المللی را دنبال نمی کنند. این ها صرفا یک سری مواضع سیاسی را که در چند رسانه می بینند از بر کرده و تکرار می کنند.
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/09/10
محض‌رضای‌ابروی‌خودتان‌دست‌از‌ابتکاهای
صدتا‌یه‌غاز‌بردارید.یکم‌بچسبید‌به دنیای‌متمدن‌اخه‌خودروسها‌وچینیها‌هم‌زبان
انگلیس‌حرف‌می‌زنند‌بعد‌پروفسورهای‌کشور
‌میگن‌‌بجای‌انگلیسی‌تدریس‌روسی‌یاد‌بگیرید
اینم‌عاقبت‌کارشون‌.
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1399/09/10
مجری هم ذوب در نماینده و میگه بله
پاسخ ها
انقلاب
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
مجری بد بخت اگه نگه بله فردا باید بره اسنپ.
رسانه میلی یعنی همین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اینم از نتیجه مجلس انقلابی هست .
جالبه وقتی روحانی میگفت مخلفان برجام بیسواد هستن کسی توجه نمی کرد .
مجری هم از مخالفان برجام هست.
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1399/09/10
به عنوان یه دهه هشتادی باید بگم این موضوع تو نسل ما خیلی خیلی کمتر هست
دلیلشم دیدن فیلما و سریالای خارجی هست....
خیلی از بچه های نسل ما حتی میتونن آهنگای خانندگان انگلیسی رو بخونن!!!
هرچند که آموزش مدرسه همچنان افتضاحه...
پاسخ ها
NEGAR
United Arab Emirates
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1399/09/10
خاک تو سر من کنن که این آقایون دارن از موضع ما دفاع میکنن تو مجلس چهار احمق مثل من میریم رای میدیم به این اساتید موقعی که میان تبلیغ میکنن برای کاندید شدن همشون دکتر و مهندس و تحصیل کرده هستن ولی در عمل پنجم ابتداعی هم ندارن واقعا متاسفم
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1399/09/10
قالیباف فکر نکنم زبانش بد باشه .ناسلامتی مدرکه خلبانی داره و واقعا هواپیما رونده!
ولی بنده خدا زبونش نمی چرخه مثل من .منم سردی زیاد میخورم ازین سوتیها زیاد میدم!
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/09/10
به عنوان یه دانش آموز میگم اموزش انگلیسی مدارس افتضاحه اصلا از افتضاحم اونور تر. معلماش هیچی نمیدونن بدون هیچ توضیحی راجب الفبا میرن سراغ مکالمه کل کلاس ما کلاس زبان رفتن و گرنه اونایی که نرفتن معلمه بهشون ۱۰ داده که شهریور مجبور نشه بیاد. حالا عجیب تر اینکه چرا انقد رو عربی تاکید دارن؟ من کجای دنیا برم میتونم با اونا عربی صحبت کنم؟ من که نمیخوام فقط عربستان و عراق و سوریه برم!
پاسخ ها
دیانا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
خوشبحالت لااقل شما ها کلاس زبان میتونیدبرید دیگه اصلا نیازی به مدرسه ندارید ولی من حتی کلاس نمیتونم برم و تو حسرتش موندم
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1399/09/10
اخه توایران سوادوتخصص ملاک نیست دیگه همه میدونن ...
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1399/09/10
ما ايرانيها كلن اينطوري هستيم، دانش و سواد... ادعا...
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1399/09/10
زياد به انگليسى گير ندين ،همين فارسى خودمون رو بعضى كار بر هاى عزيز درست بلد نيستن ،نود درصد مردم (راجع به)رو مينويسن (راجب به ) اصلا هم نميدونن يعنى چي ،(لطفا)رو بارها ديدم نوشتن ( لود فن ) ، همين كامنت هاى امروز رو بخونين دوست مون نوشته (ابتداعى) ،و از اين دست غلط هاى املايي تو همين كامنت ها زياده ،تازه قاعدتا اين كامنت ها رو كسانى ميزارن كه دست به كيبورد دارن و مثلا با سوادن ،واى به نماينده مجلس .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
بعضی ازکیبوردهای گوشب ها ئ ابتدائی روتایپ نمیکنه واحتمال داره اجباراابتداعی روبه این شکل نوشته باشن دراین موردواقعاایرادی نیست ولی وزیرو وکیلی که ادعای نمایندگی ۸۰میلیون رو داره باید بتونه درست حرف بزنه این قطعی هست روی کارهای هموطنان دلسوز که کامنت میزارن حساس نشیم اون کاربر نقش کلیدی نداره که زیرسوال بره
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1399/09/10
شما غرب زده ها یه آیه قرآن بلد نیستین بخونین
به انگلیسی بلد بودنتون می نازید.
محض اطلاع :زبان اتحادیه اروپافرانسوی است.
اصل مطلب فراموش نشه .بااین هوچی بازی ها
یاد نازره وخرما افتادم
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1399/09/10
ولی چهره های عبوس شما بیشتر به مردم ضربه میزنه
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1399/09/10
من سیکل دارم والله این چیزارا بلدم،،اینا دکتراشون چطوری گرفتن،،،،،خدا فقط به داد ملت برسد
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1399/09/11
آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه بخاطر چنین مسئولین بی سوادی
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1399/09/11
یکی مثل من بدبخت شدیدا یادگیری زبان انگلیسی رو دوست داره و مشتاقه ولی شرایط کلاس رفتن رو نداره و نمیتونه بعد اینا همچی دارن اونوقت باید اینطوری...هعی روزگار
پاسخ ها
ساتیارلها
Romania
۰۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
من بنده خدایی رو سراغ دارم که در همین واتس اپ مجانی انگلیسی عالی تدریس میکنن .اگر مایل باشید شماره شون رو بگذارم
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1399/09/11
دیپلم هم ندارن وگرنه انی ور وانی تایم مال دوران راهنمایی بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آف دکور _فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
آف دکور _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر