چرا در خوزستان ورزش بانوان حمایت نمی‌شود؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۶۹۲۹۸
۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۶
۶۶۶
یک کارشناس ورزش بانوان با اشاره به وجود منابع و نیروی انسانی در خوزستان برای توجه و پیشرفت در ورزش بانوان، گفت: دوستان‌مان در استان‌های دیگر می‌گویند که متعجب هستیم چطور خوزستان با این همه سرمایه نمی‌تواند در بانوان حمایت کننده مستمر داشته باشد.

ایسنا: سیمین علیجانی اظهارکرد: بی شک پرداختن به ورزش و فعالیت های جسمانی برای هر فردی امری ضروری است اما اهمیت آن برای بانوان باتوجه به نقش های مهمی که در جامعه دارند از جمله نقش مادری و شرایط خاصی که نسبت به آقایان طی می کنند از جمله باروری، دو چندان است. با این وجود، این بخش از جامعه به نسبت آقایان برای پرداختن به فعالیت های ورزشی، امکانات بسیار محدودتری دارند. عدم بودجه مشخص، عدم رغبت و تمایل اسپانسرها، مشکلات فرهنگی، سوءمدیریت و ... نیز از دیگر موانع توسعه ورزش بانوان است.

وی بیان کرد: در استان خوزستان نیز طی چند سال گذشته ورزش بانوان افت محسوسی داشته و اگرچه در یک سال اخیر تاحدودی موفقیت هایی حاصل شده است اما بازهم این بخش نیاز به کار بیشتر و جدی تری دارد. در شرایطی که طی سال های اخیر حضور و موفقیت بانوان در رشته‌های ورزشی چشمگیر بوده ولی در کنار این همه قهرمانی و مدال آوری، نبود امکانات، سالن‌های ورزشی و فضاهای مناسب تمرینی در خور شان بانوان، در بسیاری از مواقع باعث شده تا حتی ورزشکاران و قهرمانان نیز از عرصه ورزش دور شوند.

این کارشناس ورزش بانوان عنوان کرد: در این زمینه مشکل زیادی وجود دارد و در خوزستان، اماکن اختصاصی برای بانوان نیست و از این نظر بانوان بسیار محدودیت دارند که امیدواریم متولیان ورزش با اختصاص بودجه ای خاص در این زمینه بتوانند به پیشرفت هر چه بیشتر ورزش بانوان کمک کنند.

وی افزود: برخی از شرکت های صنعتی و تولیدی خوزستان بسیار ثروتمند هستند و حتی در رده سنی نونهالان نیز در لیگ برتر کشور تیم دارند ولی برای یک دختر ۲۰ ساله و تیم داری در رده سنی بزرگسالان ارزشی قائل نیستند. در هر صورت برای استانی که این همه منابع مالی دارد، خوب نیست که نتواند از یک تیم بانوان برای حضور در لیگ های مختلف کشور حمایت کند.

در استان خوزستان، منابع و نیروی انسانی داریم ولی مدیر کاربلد نداریم و مشکل ما همین است. حتی دوستان‌مان در استان های دیگر می‌گویند که متعجب هستیم چطور خوزستان با این همه سرمایه نمی‌تواند در بانوان حمایت کننده مستمر داشته باشد. به هر حال اگر بخواهیم می‌توانیم در ورزش بانوان نیز کار کنیم.

این مدیر ورزشی بیان کرد: شهرداری نیز نقش بسیاری در احیای ورزش بانوان دارد. سوال من این است که چرا بانوان ما به اندازه یک تیم فوتبال آقایان هم اهمیت ندارند و چرا نباید در تمام شهرستان‌ها یکی دو سالن ورزشی مختص بانوان ساخته شود؟ ورزش بانوان بسیار ارزش دارد. شرکت‌هایی مانند فولاد، ملی‌حفاری و مناطق‌نفت‌خیزجنوب و شهرداری‌ها و آموزش و پرورش هم می‌توانند برای بخش بانوان هزینه کنند و باید از آن‌ها خواست برنامه خود را جهت فعالیت در ورزش بانوان، ارائه دهند.

وی افزود: به نظر من در حمایت نشدن از ورزش خوزستان، بحث سلیقگی عمل کردن مدیران مطرح نیست، بلکه بحث نگاه‌ها مطرح است و هر چه عملکرد باشد، همان نیز انعکاس پیدا می کند. مدیران اهمیت نمی‌دهند و باید از آن ها خواست تا پاسخگو باشند. اگر در همین حواشی شهر اهواز سالن های ورزشی ساخته شود، ببینید که چقدر ورزشکار از آن معرفی می‌شود. پس باید برای ورزش بانوان ارزش قائل باشیم و بعد هم با یکی دو میلیارد تومان هزینه، ببینید چه تحولی در ورزش استان به وجود خواهد آمد.

علیجانی گفت: برخی مشکلات هم انسانی است و از بالا باید برای آن راه حل هایی پیدا کرد و باید تغییرات بنیادی صورت بگیرد. من می گویم امکانات وجود دارد ولی اراده وجود ندارد. اکنون ما علاوه بر پرداختن به ورزش قهرمانی در حوزه ورزش بانوان، نیاز به کار در ورزش همگانی نیز داریم. ما مشکلات اساسی داریم که بخشی از آن به مدیران ناآگاه ما بر می گردد، ضمن این که فرهنگ لازم نیز وجود ندارد.

 

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر