استقلال در گروه مرگ بهتر صعود می‌کند
۱۰۸۳۸۳۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
۱۵۹۴
استقلال با قرار گرفتن در سید ۳ لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا در شرایط خوبی قرار ندارد و این احتمال هست که با تیم‌های پر قدرت گروه‌های چهارگانه منطقه غرب آسیا همگروه شود.

خبرورزشی: استقلال با قرار گرفتن در سید ۳ لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا در شرایط خوبی قرار ندارد و این احتمال هست که با تیم‌های پر قدرت گروه‌های چهارگانه منطقه غرب آسیا همگروه شود.

بررسی وضعیت استقلال در ۸ فصل اخیر لیگ قهرمانان مشخص می‌کند، این تیم همواره در مراحل ابتدایی هرچند که در گروه‌های دشوار قرار گرفته باشد یا با پلی‌آف‌های سخت روبه‌رو شده باشد، حضوری موفق‌تر داشته ولی در مراحل حذفی نتایجی کسب نکرده که بتواند به دیدار نهایی راه پیدا کند. استقلال در بهترین نتیجه سال‌های اخیر خود تنها در فصل ۲۰۱۳ لیگ قهرمانان بود که موفق شد تا نیمه‌نهایی بالا برود. این در حالی است که پرسپولیس، رقیب سنتی این تیم ظرف ۳ فصل دو بار به دیدار فینال رسیده است.

فصل ۲۰۱۳؛ بهترین نتیجه با تیم کهکشانی

استقلال در فصل ۲۰۱۳ همان تیمی بود که در دوره دوازدهم لیگ برتر به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد و همه کارشناسان فوتبالی لقب تیم کهکشانی را به این تیم داده بودند. علی فتح‌ا...‌زاده مدیرعامل باشگاه بود و همان تیم در فصل جدید لیگ قهرمانان با کسب نتایج خیره‌کننده تا نیمه‌نهایی پیش رفت. استقلال در آن دوره در گروه D مسابقات در حضور تیم‌های الهلال عربستان، العین امارات و الریان قطر به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. سپس در یک‌هشتم الشباب امارات را در دو دیدار رفت (۲-۴) و برگشت (۰-۰) با حساب ۲-۴ شکست داد و به دور یک‌چهارم رسید. در آن مرحله روبه‌روی بوریرام تایلند مصاف داد و در دو دیدار رفت (۰-۱) و برگشت (۱-۲) با حساب ۱-۳ برنده شد و به مرحله نیمه‌نهایی رسید اما در آن مرحله مقابل اف‌سی سئول کره‌جنوبی در دو دیدار رفت (۰-۲) و برگشت (۲-۲) با حساب ۴-۲ مغلوب شد و در عین شایستگی به فینال نرسید!

بهترین فرصتی که از دست رفت

قطعاً با یادآوری ترکیب بازیکنان استقلال در فصل ۲۰۱۳ که ۹ نفر از بازیکنان تیم ملی در خدمت همان تیم بودند، می‌توان گفت بهترین فرصت استقلال برای دستیابی به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا به سادگی از دست رفت! تیمی که آندرانیک تیموریان، مجتبی جباری، خسرو حیدری و خیلی‌های دیگر را در اختیار داشت و بعدها گفته شد که یکسری اتفاقات درون تیم منجر به این موضوع شد که استقلال نتیجه نگیرد! اینکه تعدادی از بازیکنان برای امیر قلعه‌نویی سرمربی وقت استقلال بازی نمی‌کردند و هاشم بیک‌زاده هم در چند نوبت به صراحت به این موضوع اشاره مستقیم داشته است.

فصل ۲۰۱۴؛ حذف در دور گروهی!

استقلال فصل بعد در گروه A این رقابت‌ها با الشباب عربستان، الجزیره امارات و الریان قطر همگروه شد که با کسب رتبه سوم از راهیابی به دور بعد بازماند و حذف شد!

غیبت دو دوره‌ای

تیم استقلال پس از حذف در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۱۴ دو فصل متوالی با کسب نتایج ضعیف در لیگ برتر و جام‌حذفی هرگز موفق به کسب سهمیه برای حضور در لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نشد تا پرافتخارترین تیم کشورمان در رقابت‌های آسیایی غایب آن دو دوره لقب بگیرد.

فصل ۲۰۱۷؛ شش‌تایی شدن با منصوریان!

استقلال در فصل ۲۰۱۷ با علیرضا منصوریان به لیگ قهرمانان وارد شد. تیمی که در نیم‌فصل دوم لیگ شانزدهم برتر اوج گرفته بود. در آن فصل استقلال در گروه A با تیم‌های الاهلی امارات، التعاون عربستان و لوکوموتیو ازبکستان همگروه شده و به عنوان تیم دوم گروه به مرحله یک‌هشتم نهایی راه یافت. استقلال در دور یک‌هشتم باید دو دیدار روبه‌روی العین امارات برگزار می‌کرد که بازی رفت در تهران با برد یک بر صفر استقلال به پایان رسید ولی در دیدار برگشت فاجعه بزرگی رخ داد و شاگردان علیرضا منصوریان با نتیجه ۶ بر یک مغلوب تیم اماراتی شده و در مجموع با حساب ۶ بر ۲ از ادامه مسابقات حذف شدند! ناگفته نماند استقلال برای ورود به این دور از مسابقات در یک تک بازی در مرحله پلی‌آف السد قطر با حضور ژاوی را در تهران شکست داد و صعودی رؤیایی به مرحله گروهی داشت.

فصل ۲۰۱۸؛ باز هم صعود، باز هم حذف

استقلال در فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا در گروه D با تیم‌های العین امارات، الریان قطر و الهلال عربستان همگروه شد و توانست به عنوان صدرنشین به مرحله یک‌هشتم راه پیدا کند. تیم وینفرد شفر در دور یک‌هشتم به ذوب‌آهن خورد و در دو بازی رفت (۱-۰) و برگش (۱-۳) با یک برد و یک باخت و کسب نتیجه ۲-۳ برنده شد و به مرحله یک‌چهارم راه پیدا کرد اما استقلال باز هم در دور حذفی به السد قطر باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت. دیدار رفت را ۱-۳ در تهران باخت و در دیدار برگشت به‌رغم تساوی ۲-۲ با تیم ۱۰ نفره در مجموع ۵-۳ شکست خورد و حذف شد!

فصل ۲۰۱۹؛ نیامده حذف شد

تیم استقلال در فصل ۲۰۱۹ در گروه C وارد لیگ قهرمانان شد و در گروه الهلال عربستان، الدحیل قطر و العین امارات قرار با ۲ برد، ۲ مساوی و ۲ باخت و کسب ۸ امتیاز در رده سوم جای گرفت و حذف شد!

فصل ۲۰۲۰؛ ناکامی چندباره!ی

آخرین حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ بود. جایی که این تیم در گروه A مسابقات با تیم‌های الهلال عربستان، الشرطه عراق و الوحده امارات با کسب یک برد، ۲ مساوی و یک باخت و ۵ امتیاز پس از الهلال به عنوان تیم دوم راهی دور بعد شد. استقلال در دور یک‌هشتم نهایی باید با پاختاکور ازبکستان دیدار می‌کرد که در یک تک مسابقه به دلیل شرایط کرونایی در قطر با حساب ۱-۲ به این تیم باخت و برای چندمین‌بار در همه این سال‌ها از رسیدن به مراحل نهایی و قهرمانی بازماند!

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج