مرکل و بایدن درباره ایران گفت‌وگو کردند
۱۰۸۴۳۴۹
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۶
۱۵۹۲
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در تماسی تلفنی درباره مسائل جهانی و همچنین ایران گفت‌وگو کردند.

ایرنا: آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در تماسی تلفنی درباره مسائل جهانی و همچنین ایران گفت‌وگو کردند.

به نقل از رویترز، مرکل در اولین تماس خود با بایدن پیروزی وی را تبریک گفت.

«استفن زیبرت» سخنگوی دولت آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مرکل بر علاقه‌مندی آلمان بر مسؤولیت پذیری خود برای پرداختن به مسائل بین المللی در کنار شرکای اروپایی و دو سوی آتلانتیک تاکید کرد.

مرکل و بایدن درباره ایران گفت‌وگو کردند

مرکل و بایدن همچنین بر لزوم مقابله با کرونا تاکید کردند و «صدراعظم آلمان از بازگشت آمریکا به سازمان جهانی بهداشت استقبال کرد.»

زیبرت افزود که مرکل و بایدن درباره مسائل مربوط به سیاست خارجی از جمله مسائل مربوط به افغانستان و ایران، تجارت و سیاست‌های آب و هوایی صحبت کردند.

مرکل از بازگشت آمریکا به معاهده آب و هوایی پاریس استقبال و بایدن را به آلمان دعوت کرد.

آمریکا مهمترین بازار صادراتی آلمان در خارج از اتحادیه اروپاست اما روابط دو طرف در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رو به وخامت گذاشت.

مرکل پس از نشست‌های پرتنش با آمریکا در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که اروپا دیگر نمی‌تواند به طور کامل بر متحدان خود تکیه کند و این قاره باید استقلال بیشتری داشته باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج