فدراسیون فوتبال: ۷۴میلیارد درآمد، ۷۲میلیارد هزینه
۱۰۸۴۵۴۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
۸۷۰
خزانه دار فدراسیون فوتبال توضیحاتی در مورد شرایط مالی این فدراسیون طی ۴ سال و نیم اخیر ارائه داده است.

ورزش سه: خزانه دار فدراسیون فوتبال توضیحاتی در مورد شرایط مالی این فدراسیون طی 4 سال و نیم اخیر ارائه داده است.

فدراسیون فوتبال روزهای سختی را به دلیل کسری بودجه پشت سر می‌‍گذارد و شکایت مارک ویلموتس کار را به جایی رسانده که شرکت شستا ساختمان فدراسیون در خیابان سئول را نیز به فروش گذاشته تا بخشی از قرض دو هزار یورویی خود را که برای پرداخت قسط اول مطالبات مارک ویلموتس به فدراسیون داده بود را جبران کند.

علی سلیمانی خزانه دار فدراسیون آخرین میهمان برنامه استودیو فوتبال بوده و اینطور در مورد شرایط مالی صحبت هایش را آغاز می کند:« در چهارسال و نیم گذشته روزهای سخت و خوب را در کنار هم تجربه کردیم.از ابتدای سال 97 با فیفا و کنفدراسیون برای دریافت منابع مان به مشکل خوردیم و اینکه به یکباره به دلیل وجود تحریم های ظالمانه این منابع قطع شد مشکلاتی را همراه داشت. مدیریت در فوتبال وقتی منابع دچار نقصان شود با مشکل روبرو خواهد شد.به همت عزیزانی که دل شان به حال فوتبال می تپد تا امروز این مسیر طی شده است. فعالیت18 تیم ملی در رده های مختلف و روند آماده سازی آنها بسیار اهمیت دارد. فراموش نکنیم سه سال بودجه داخلی فدراسیون افزایش پیدا نکرد اما هزینه ها بالای 400 درصد اضافه شده بود.در بحث اعزام تیم های ملی واقعا افزایش ارز مشکلات زیادی را به وجود آورده ولی روند اعزام ها متوقف نشده است. امیدوارم با حضور و همراهی حامیان بیشتر مالی به فوتبال ملی شاهد کمک هرچه بیشتر به تیم های ملی باشیم.»

خزانه دار فدراسیون فوتبال حرف هایش را در مورد شرایط مالی فدراسیون ادامه داد و گفت: « شیرین ترین لحظات فعالیت من در این چهارسال و نیم حضور تیم ملی در جام جهانی بود. تیم ملی اوقات شیرینی را برای مردم در جام جهانی خلق کرد و امیدوارم بتوانیم شاهد تکرار آن روزهای زیبا باشیم. ما در آستانه صعود به مرحله حذفی هم بودیم و می توانستیم به این هدف بزرگ تحقق بخشیم. تیم ملی در روسیه یک کاروان بزرگ بود و انجام امور مربوطه کار بزرگی بود.

سلیمانی خاطرنشان کرد:« ما امسال علی رغم شرایط سخت شیوع ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه، از نظر مازاد درآمد ناخالص به جز هزینه های عمومی توانستیم 74 میلیارد تومان کمک و منابع داشته باشیم که بیش از دو میلیارد مازاد بر هزینه ها بود که کار قشنگی بود.هر چند هزینه های سربار باعث شد نتوانتیم مثبت باشیم اما در فعالیت های عملیاتی کماکان مثبت بودیم که به همت مدیران فدراسیون انجام شد.البته باید بهتر از این هم باشیم و بتوانیم درآمدهای بیشتری کسب کنیم.بدیهی است در صورت اخذ مطالبات فدراسیون از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا کلیه پروژه های عمرانی و ردیف های جاری فدراسیون نیز مطابق تقویم و برنامه های توسعه ای فدراسیون به نحو مطلوب انجام خواهد شد.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج