احیای برجام کمک شورای حکام را می‌طلبد
۱۰۹۵۱۶۵
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
۹۳۰
نماینده روسیه در نهادهای بین المللی با توجه به تلاش های آمریکا برای همسو کردن شورای حکام آژانس با مقاصد خود، هشدار داد که احیای برجام در گرو رفتار مسئولانه شورای حکام است.

خبرگزاری مهر: میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین در پیام توئیتری، ابراز امیدواری کرد که شورای حکام در قبال احیای برجام رفتاری مسئولانه داشته باشد.

وی در این باره نوشت: زمان به سرعت در حال گذر است. پنجره فرصتی که رو به احیای کامل برجام باز شده؛ به زودی بسیار بسته تر خواهد شد و برای همین است که جلسه شورای حکام آژانس نیازمند رفتار مسئولانه هر ۳۵ عضو آن خواهد بود.

شورای حکام قرار است دوشنبه این هفته درباره گزارش های مربوط به افزایش سوخت هسته‌ای توسط ایران و همچنین کاهش همکاری‌های این کشور با آژانس تشکیل جلسه دهد.

این در حالی است که آمریکا پنجشنبه گذشته، پیش نویس قطعنامه‌ای را در شورای حکام توزیع کرد که در آن خواستار ملامت کردن ایران از بابت تشدید فعالیت‌های هسته‌ای اش شده است.

ایران روز پنجم اسفند اعلام کرد که مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی، در اعتراض به تداوم تحریم‌های آمریکا و اجرا نشدن مفاد برجام از سوی طرف غربی، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می‌کند و دیگر اجازه نظارت‌های فراپادمانی را به بازرسان نخواهد داد.

از طرفی، ایران می‌گوید از آنجا که آمریکا عضو برجام نیست، نشست رسمی با این کشور نخواهد داشت و در خصوص برگزاری نشست ۱+۵ و حضور آمریکا به عنوان میهمان، رایزنی‌هایی در حال انجام است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
15:03 - 1399/12/09
بنظر من دوباره از سر بگیرند
Iran (Islamic Republic of)
15:11 - 1399/12/09
کدام برجام برجامی نمانده به فکر دیگری باشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج