اختلاف شدید دموکرات‌ها درباره حمله به سوریه
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۹۵۳۳۸
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
۲۶۷۵
حمله شامگاه پنجشنبه جنگنده‌های آمریکایی به شرق سوریه باعث سرازیر شدن انتقاد دموکرات‌های ارشد از این اقدام دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا شد.

خبرگزاری فارس: حمله شامگاه پنجشنبه جنگنده‌های آمریکایی به شرق سوریه باعث سرازیر شدن انتقاد دموکرات‌های ارشد از این اقدام دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا شد.

به گزارش نشنال اینترست، «تیم کین» سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا که یکی از متحدان «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا و رقیب انتخاباتی «هیلاری کلینتون» در انتخابات سال 2016 بوده، گفت که این حمله بر خلاف قانون اساسی بوده است.

وی گفت: «مردم آمریکا سزاوار این هستند که توصیح دولت برای این حمله و توجیه قانونی برای اقدام بدون مراجعه به کنگره را بشنوند.»

این سناتور برجسته دموکرات اضافه کرد: «اقدام نظامی تهاجمی بدون موافقت کنگره بر خلاف قانون اساسی بوده و سریعا باید گزارش کاملی به کنگره ارائه شود.»

«کریس مورفی» سناتور دموکرات ایالت کانکتیکت و از اعضای کمیته روابط خارجی سنا نیز درباره این حمله گفت: «حملات تلافی‌جویانه برای جلوگیری از تهدیدی قریب‌الوقوع ضروری نیست و باید در چارچوب مجوز کنگره برای استفاده از نیروی نظامی باشد.»

«رو خانا» نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیای مجلس نمایندگان آمریکا نیز با انتقاد از این اقدام دولت بایدن گفت که حمله به سوریه «قطعا بدون توجیه» بوده است.

خانا اضافه کرد: «ما باید از خاورمیانه خلاص شویم نه اینکه به تشدید اوضاع بپردازیم. من با ترامپ علیه جنگ‌های بی‌پایان صحبت کردم و با رئیس جمهور دموکرات نیز در این باره صحبت خواهم کرد.»

نارضایتی دموکرات‌ها از اقدام یکجانبه بایدن در حمله به سوریه در حالی انجام می‌شود که دموکرات‌ها در حال پیشبرد تلاش موازی هستند تا بایدن را متقاعد کنند که از اختیار خود برای صدور دستور حمله هسته‌ای صرف‌نظر کند.

سی و یک نماینده به رهبری «جیمی پانتا» و «تد لیو» نامه مشترکی را خطاب به رئیس جمهور که فرمانده کل قوا است تهیه کرده‌اند و در آن خواستار اصلاح روند اتخاد تصمیم استفاده و کنترل از نیروهای هسته‌ای توسط آمریکا شده‌اند.

«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت نیز شامگاه جمعه در بیانیه‌ای درباره حمله پنجشنبه شب جنگنده‌های آمریکایی به شرق سوریه ابراز نگرانی کرد.

اختلاف شدید دموکرات‌ها درباره حمله به سوریه

وی در این بیانیه نوشت: «من بسیار نگران هستم که حمله نیروهای آمریکایی در سوریه، کشور ما را در مسیر ادامه جنگ‌های همیشگی به جای پایان آن قرار دهد. این همان مسیری است که طی تقریبا دو دهه گذشته شاهد آن بودیم.»

سندرز اضافه کرد: «برای مدت زمانی طولانی، دولت‌های دو حزب از اختیارات خود در مسیری بسیار گران استفاده کرده و به مداخله‌های نظامی در سرتاسر خاورمیانه و دیگر مناطق استفاده کردند. این باید پایان یابد.»

این سناتور ایالت ورمونت اضافه کرد: «در سال 2019، کنگره قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن مشارکت آمریکا در جنگ یمن را پایان می‌بخشید. کنگره در سال 2020 قانون دیگری را تصویب کرد که مانع از آغاز جنگ با ایران توسط ترامپ می‌شد. اینها گام‌هایی مهم و تاریخی توسط کنگره بوده و باید ادامه یابد. در حالی که رئیس جمهور مسئولیت دفاع از مردم آمریکا را دارد، قانون اساسی ما در این زمینه شفاف است که کنگره و نه رئیس جمهور اختیار اعلام جنگ را دارد.»

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز شامگاه جمعه در تشریح تجاوز پنجشنبه شب جنگنده‌های آمریکایی به نقطه‌ای در شرق سوریه گفت که دو جنگنده اف-15 با هفت موشک هدایت شونده نقطه کنترلی در منطقه بوکمال در طرف سوریه را هدف قرار داده که طی آن 9 تاسیسات ویران شده و بخشی از دو تاسیسات دیگر نیز تخریب شدند.»

وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد ارتش این کشور به دستور جو بایدن مواضع متعلق به گروه‌های مقاومت را در شرق سوریه بمباران کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر