تامین ۱۸۰میلیون دوز واکسن کرونا تا پایان ۱۴۰۰
۱۰۹۷۴۸۴
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
۱۵۲۱
سخنگوی سازمان غذا و دارو از واردات، تولید مشترک و تولید داخلی بیش از ۱۸۰ میلیون دوز واکسن کرونا در یک ساله نخست واکسیناسیون همگانی علیه کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان غذا و دارو از واردات، تولید مشترک و تولید داخلی بیش از ۱۸۰ میلیون دوز واکسن کرونا در یک ساله نخست واکسیناسیون همگانی علیه کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

کیانوش جهانپور با اعلام این خبر، افزود: برنامه جامع واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در ایران با پیش بینی شرایط احتمالی، ۴ مسیر موازی برای تأمین واکسن موردنیاز کشور را از ابتدا مدنظر قرار داده بود که با پیگیری و پیشبرد هر ۴ مسیر، بیش از ۱۸۰ میلیون دوز واکسن در عرض یکسال در اختیار بسیج ملی واکسیناسیون قرار خواهد گرفت که فراتر از برآورد نیاز کشور است.

واکسیناسیون علیه کرونا در ایران، همگام با برنامه‌های پیش بینی شده

وی ادامه داد: چهار راهبرد خرید مستقیم، واردات از مسیر ساز و کار کوواکس، تولید مشترک و تولید داخلی واکسن، با موفقیت در سطح پیش بینی شده جریان دارد و بر این اساس، برنامه یک ساله واکسیناسیون علیه کرونا در ایران حتی زودتر از موعد پیش بینی شده و برنامه‌ریزی شده به پایان خواهد رسید.

تأمین ۲۱ میلیون دوز واکسن کرونا، تا این لحظه

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ادامه اظهار کرد: تا این لحظه ۲۱ میلیون دوز واکسن کرونا از مسیر خرید مستقیم و سبد کوواکس خریداری شده که به تدریج طبق برنامه زمان بندی شده و توان تولید تولیدکنندگان وارد کشور خواهد شد، همچنین، تولید مشترک ۴۰ میلیون دوز واکسن طبق برنامه و امکانات موجود، تأمین بخشی از واکسن مورد نیاز کشور را بر عهده خواهد داشت و البته حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن در سال ۱۴۰۰ در داخل کشور در مؤسسات و شرکت‌های مختلف، در قالب انتقال دانش فنی و یا تولید کاملاً داخلی خواهد شد و جمعاً، بیش از ۱۸۰ میلیون دوز واکسن تا پایان سال ۱۴۰۰ تأمین خواهد شد که فراتر از نیاز کشور در این برهه خواهد بود.

جهانپور ادامه داد: طبق برنامه و برآورد قبلی، حدود ۱۲۰ میلیون دوز واکسن برای رسیدن به نقطه هدف در سال نخست واکسیناسیون مورد نیاز است و با توجه به این موضوع، عملاً در بازه زمانی کمتر از یکسال و تا پایان سال میلادی جاری، این تعداد واکسن فراهم شده و ایران می‌تواند علاوه بر تأمین و تکمیل نیاز خود در بسیج ملی واکسیناسیون، در کنار سایر ملل و جوامعی که نیازمند واکسن کرونا باشند، قرار گیرد.

ارتقای رتبه جایگاه و رتبه واکسن سازی و علوم و صنایع وابسته در کشور

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: علاوه بر تأمین نیاز کوتاه مدت به واکسن کرونا، استراتژی انتخاب شده، جایگاه و رتبه واکسن سازی و علوم و صنایع وابسته در کشور در این بازه زمانی کوتاه حداقل یک یا دو رتبه ارتقا پیدا کرده است و این ریل گذاری، ایران را در ماه‌ها و سال‌های آتی به عنوان هاب منطقه‌ای تولید واکسن قرار خواهد داد و ظرفیت فراهم آمده برای سالیان سال در اختیار نظام سلامت و در خدمت به سلامت ایرانیان خواهد بود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان عنوان کرد: پاندمی کرونا علاوه بر خسارات و زیان‌های خود، درس‌های فراوانی برای ملل و جوامع مختلف داشت و البته یکی از درس آموخته‌های ما از آن باید این باشد که بر توان تولید کالاهای راهبردی و استراتژیک در داخل مرزها متمرکز شد.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
15:43 - 1399/12/16
شنیدن کی بود مانند دیدن عمو جون.
Iran (Islamic Republic of)
15:58 - 1399/12/16
تا اون موقع چقدر ( تلف ) میشن ؟
Iran (Islamic Republic of)
16:00 - 1399/12/16
تا اون موقع همه مردن اگه شماها یکم مسعولیت پذیر بودین زودتر واکسن رو شروع میکردین الان این همه نمیمردن
Iran (Islamic Republic of)
16:14 - 1399/12/16
همگام با چی رفتین جلو!!!!!؟؟؟؟
با حضرت عزرائیل !
Iran (Islamic Republic of)
16:14 - 1399/12/16
همگام با چی رفتین جلو!!!!!؟؟؟؟
با حضرت عزرائیل !
Iran (Islamic Republic of)
16:14 - 1399/12/16
اول لبنان بعد حماس بعد یمن اگر مونده باشد به ما هم بزنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
یمن و لبنان که فایزر میزنند
Iran (Islamic Republic of)
16:16 - 1399/12/16
تا ان موقع خیلیها مرده اند هنر نیست
Iran (Islamic Republic of)
16:18 - 1399/12/16
وعده نسیه سر خرمن میدهی تا پایان ۱۴۰۰ تکلیف مدرسه بچه ها و بیسوادی انها با نبودن واکسن چی میشه
Iran (Islamic Republic of)
16:25 - 1399/12/16
شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لم لم خورد گه دانه دانه
تو گفتی و ما باور کردیم
Iran (Islamic Republic of)
16:34 - 1399/12/16
هی دروغ تحویل مردم می دید قدیمی ها می گفتن بدتری کار دروغ گویی است ودروغ گو دشمن خداست یعنی از گناهان کبیره بدتر قبلا گفته بودن واکسن ایرانی تا پایا سال وحد اکثر اوایل ۱۴۰۰ تولید انبوه میشه الان شده تا اخر خرداد تا ....تا تولید می بینیم این سال هم گذشته اخرشم همه می شن وارداتی یا مونتاژ با گرفتن امتیاز.....چرا بادروغ مردم بد بین می کنید؟
Iran (Islamic Republic of)
16:35 - 1399/12/16
هفته به هفته ۱۰۰ میلیون دز میره روش
والا کنتور نداره که
کشتین خودتون و هنوز ۱ درصد
کادر درمان واکسینه نشدن
Iran (Islamic Republic of)
17:09 - 1399/12/16
همشshall وwill.
بزک نمیر بهار میاد ولی متاسفانه هرروز شاهد عزادار شدن خانواده های زیادی هستیم.
شما هم مثل همین کشورهای همسایه نرمال عمل کنید . درحالیکه همه ی کشورها برای دریافت واکسن صف بسته بودند شما به کواکس گفتید ما نمیخوایم!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج