موضع ستاد نیرو‌های مسلح درباره خرید خدمت
۱۱۰۵۵۹۳
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
۱۶۲۹
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح تعداد کل مشمولان غایب در کشور را حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هیچ برنامه‌ای برای بخشودگی سربازان غایب وجود ندارد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تعداد کل مشمولان غایب در کشور را حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هیچ برنامه‌ای برای بخشودگی سربازان غایب وجود ندارد.

امیر غلامرضا رحیمی پور در نشست خبری پیش از ظهر امروز که پیرامون موضوعات سربازی برگزار شد از راه اندازی سامانه‌ای در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد که بر اساس آن امکان برقراری ارتباط مستقیم و ارائه گزارش وضعیت از سوی سربازان با اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه به زودی راه اندازی خواهد شد، گفت: تلاش ما این است که در نیمه نخست امسال این سامانه به بهره برداری برسد.

رحیمی پور ادامه داد: البته در حال حاضر نیز دبیرخانه ستاد کلی نیروهای مسلح گزارش های دریافتی سربازان را اخذ کرده و به آنها رسیدگی خواهد کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره مدت آموزش سربازی در مراکز آموزش با توجه به شرایط کرونا نیز گفت: این موضوع در حال بررسی است و با توجه به شرایط کرونا در شهرهایی که مراکز آموزش در آن قرار دارند تصمیم گیری خواهد شد. آنچه که مهم است این است که هیچ مرکز آموزشی به شکل سرخود کار نخواهد کرد؛ اما برخی از مراکز آموزشی دوره‌های تخصصی نیز دارند. از این رو ممکن است چند روزی آموزش‌های آنها طولانی تر شود اما در سالی که گذشت هیچ مرکزی دوره آموزشی‌اش بیشتر از ۴۵ روز نبود.

بخشش سربازان غایب در دستور کار نیست

وی افزود: همانطور که گفتم برای مدت دوره آموزشی در سال ۱۴۰۰ نیز در حال بررسی موضوع هستیم و نتایج آن اعلام می‌شود.

رحیمی پور در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای بخشش سربازان غایب بر اساس سال تولدشان وجود دارد یا خیر؟ گفت: هیچ بخششی برای سربازان غایب در دستور کار نیست و توصیه ما به این افراد این است که منتظر بخشودگی نباشند و وارد غیبت نشوند. آخرین بخشودگی سنی که اعلام شد برای متولدین سال ۵۴ و قبل از آن بود و برای متولدین پس از این سال نیز هیچ برنامه ای وجود ندارد.

وی ادامه داد: البته عمده غایبان ما مربوط به این سال‌ها نیستند و اتفاقا اکثر آنان در همین چند سال اخیر و پس از اجرای طرح جریمه ریالی مشمولان غایب وارد غیبت شدند. متاسفانه این قانون سبب شد تا تعداد غایبان سربازی به دو برابر افزایش پیدا کند و ما در حال حاضر حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار مشمول غایب داریم.

وی درباره اینکه آیا قانون جریمه ریالی نیز امکان اجرا شدن دارد یا خیر؟ نیز گفت: متاسفانه این قانون یا مواردی نظیر خرید خدمت دیگر احیا نخواهد شد. در زمان تصویب این قانون گفتند که منجر به کاهش تعداد مشمولان غایب می‌شود اما در عمل دیدیم که تعداد غایبان طی سه سال دو برابر شد. از این رو هیچ برنامه ای در این خصوص نیز نداریم و معنی هم ندارد که یک عده با پرداخت پول به سربازی نروند و عده دیگر به سربازی بروند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پایان تاکید کرد که مشمولان غایب هر چه سریعتر وضعیت خدمتی و سربازی خود را مشخص کنند و منتظر پیشنهادها یا وعده‌هایی که در قالب شایعه مطرح می‌شود نباشند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:19
Iran (Islamic Republic of)
13:22 - 1400/01/17
لعنت بر قوانین زوری و اجباری و منسوخ شدتون
Germany
13:28 - 1400/01/17
هر شخصی باید در تولید امنیت کشورش نقش داشته باشه یا کشور بقدری مقتدر باشه که کل نیروهای ارتشش متخصص و ثابت باشند .... اینکه یه عده ای که میتونن خدمت را بخرند برخی دیگه ۵ سال خدمت کنند خنده داره ...
Iran (Islamic Republic of)
13:31 - 1400/01/17
همونجا منتظر باشین تا بییایم خدمت خخخخخ نه خدمات ازتون میخواییم نه خدمت میریم
Iran (Islamic Republic of)
13:36 - 1400/01/17
خب پول اونایی ک سربازی نمیرن را بگیرین بدین ب اونایی ک خدمت میرن اگه راست میگین.اونوقت ببینین جوونا صف میبندن واسه خدمت یا ن شما هم خرو میخواین هم خرما رو ی جوونو دوسال ازش بیگاری میکشین بدون ی ریال درامد یکیش خود من با لیسانس هیفده ماه خدمت کردم ک اگه اون هیفده ماه نمیبود الان وضعم خیلی بهتر بود خیلی کارا رو از دست دادم
Iran (Islamic Republic of)
13:37 - 1400/01/17
میشه بگید کارت پایان خدمت به چه دردی میخوره گواهینامه دارم یارانه دارم دارم زندگی میکنم.
Iran (Islamic Republic of)
13:40 - 1400/01/17
ای داد بی داد من متولد ۵۴ هستم اگر می دونستم بخشش هست ۲۴ ماه خدمت نمی کردم....حیف شد.
Iran (Islamic Republic of)
13:42 - 1400/01/17
دفعه قبل همینو گفتبد ولی یک هفته بعد فروختید سربازی خخخ زرشک میخرم سربازی هرکاری دوست داری بکن
Iran (Islamic Republic of)
13:42 - 1400/01/17
دوسال عمرجوان راحدرمیدندکه چی بشه بدازاتمام خدمت نه اعصاب داره نه دیگه آن جوان قبل از خدمته
Iran (Islamic Republic of)
13:42 - 1400/01/17
در کجای دنیا کسی که پول دارد خدمت سربازی رامی خرنه وکسی که ندارد باید برود ودوسال از زندگی عقب بشه این هم قانونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج