‌افطاری در حرم امام رضا‌ ویژه زائران
۱۱۱۰۵۴۵
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
۳۵۲۸
همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان‌ و با توجه به حضور زائر در لحظه اذان مغرب در حرم رضوی، برای نخستین بار سنت ارزشمند «افطاری ساده» در حرم مطهر حضرت رضا(ع) در حال اجرا است.

خبرگزاری تسنیم: همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان‌ و با توجه به حضور زائر در لحظه اذان مغرب در حرم رضوی، برای نخستین بار سنت ارزشمند «افطاری ساده» در حرم مطهر حضرت رضا(ع) در حال اجرا‌ست و بسته‌های افطاری ساده بعد از برپایی نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی بین زائران نمازگزار توزیع می‌شود که هر بسته شامل مجموعه کاملی از مواد غذایی از جمله نان، پنیر، شیر، خرما، کشمش، گردو و دسر است.

براساس این گزارش، هر شب بالغ بر 20 هزار بسته بین نمازگزاران توزیع می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده‌ تا پایان ماه مبارک رمضان در مجموع حدود 600 هزار بسته افطاری ساده بین زائران نمازگزار توزیع می‌شود بنابراین افرادی که تمایل دارند به هر میزان در طرح «افطاری ساده» مشارکت داشته باشند، می‌توانند از سه طریق سامانه وقف و نذر رضوی یا اپلیکیشین «رضوان» و نیز وارد کردن کد دستوری #8* در تلفن همراه، در این امر معنوی سهیم شوند.

‌افطاری در حرم امام رضا‌ ویژه زائران

روزانه 3هزار پرس غذا در حاشیه شهر مشهد توزیع می‌شود

همچنین در طول ماه مبارک رمضان، روزانه افزون بر 3 هزار پرس غذای متبرک در مهمانسرای حضرت رضا(ع) طبخ و بین اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد با هدف ‌حمایت و پشتیبانی از خانواده‌های فرودست و بی‌بضاعت توزیع می‌شود و ‌تا پایان اجرای این برنامه، در مجموع حدود 100 هزار پرس غذای گرم با همراهی خادمان کشیک‌های مختلف خدمت در بارگاه منور رضوی میان خانوارهای نیازمند حاشیه‌نشین توزیع خواهد شد.

‌افطاری در حرم امام رضا‌ ویژه زائران

در ایام و مناسبت‌های خاص این ماه چون روز میلاد امام حسن مجتبی(ع) و لیالی پرفیض قدر، میزان طبخ و توزیع غذای متبرک برای بهره‌مندی بیشتر نیازمندان از خوان پربرکت امام هشتم افزایش می‌یابد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج