کار کردن بیشتر از ۵۵ساعت در هفته مرگبار است!
۱۱۱۹۳۴۰
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸
۱۴۵۶
سازمان جهانی کار از افراد خواست در صورت دورکاری، برنامه کاری منظم خود را حفظ کنند.

ایسنا: سازمان جهانی کار از افراد خواست در صورت دورکاری، برنامه کاری منظم خود را حفظ کنند.

سازمان جهانی کار در گزارشی به تغییر عادات کاری در بسیاری از کشورهای جهان در نتیجه شیوع کرونا اشاره کرده و افزوده است پس از احیای اقتصادی این امکان وجود دارد که ادارات و کسب و کارها از کارکنان خود بخواهند برای جبران عقب ماندگی ها کار بیشتری را انجام دهند. طبق یافته های این گزارش، بیشتر از ۵۵ ساعت کار کردن در هفته در مقایسه با ۴۰ ساعت کار هفتگی، به میزان ۳۵ درصد ریسک مشکلات سلامتی و ۱۷ درصد هم احتمال مرگ افراد را افزایش می دهد.

به گفته سازمان جهانی کار، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۴۷ هزار نفر به خاطر مشکلات قلبی و ۳۹۸ هزار نفر نیز به دلیل سایر مشکلات سلامتی مرتبط با کار بیش از حد، جان خود را از دست داده اند. بیشترین میزان مرگ و میر هم در افراد بالای ۵۵ سال گزارش شده است. در مجموع یک سوم مرگ و میر مرتبط با شرایط شغلی به دلیل کار بیش از حد بوده است در حالی که عوامل دیگر نظیر استرس یا کار در محیط های خطرناک سهم کمتری از مجموع علل مرگ داشته اند.

ماریا نیرا- مدیر بخش محیط کار در سازمان بهداشت جهانی- با تایید هشدار سازمان جهانی کار در مخاطرات کار بیش از حد، گفت: ساعت کار زیاد یک ریسک کاملا جدی برای سلامتی افراد است و باید دولت ها، کارفرمایان و کارکنان به این قطعت برسند که مضرات کار زیاد از منافع آن بیشتر است.

سازمان جهانی کار با اشاره به اینکه دورکاری در بسیاری از موارد به یک مساله عادی تبدیل شده، بر ضرورت توجه افراد به تمایز بین ساعات کاری و استراحت تاکید کرده است : هیچ کاری و هیچ درآمدی ارزش به خطر افتادن سلامتی و از دست رفتن جان افراد را ندارد. از دولت ها و کارفرمایان می خواهیم اقدامات لازم را برای حفظ جان و سلامتی شاغلین به کار گیرند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
08:41 - 1400/02/28
شکمت سیر.قانون روحفظی
پاسخ ها
پارسا
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
لایک
Iran (Islamic Republic of)
08:43 - 1400/02/28
در عسلویه هفته ای 65 ساعت کار می‌کنیم تازه اینجا شرایط سخت هست
Iran (Islamic Republic of)
10:13 - 1400/02/28
ما توی ۲۴ ساعت در روز ۵۵ ساعت کار می کنیم
Iran (Islamic Republic of)
11:07 - 1400/02/28
این حرفای قشنگ مال ایران نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج