هلنا بونهام؛ عجوزه‌ی نمکین، معشوقه‌ی دیوانه‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۲۲۶۲۱
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
۹۳۱۶
هلنا بونهام کارتر با بازی در تریلر روان شناسانه «باشگاه مشت زنی» که براساس رمان پرفروش چاک پالنیک ساخته شده بود، به شهرت رسید.
برترین‌ها: هلنا بونهام کارتر متولد ۲۶ می ۱۹۶۶ بازیگر انگلیسی سینمای هالیوود است. خانواده‌ی پدری و مادری هلنا بونهام کارتر از اشراف زادگان و سیاستمداران انگلیس بودند. مادربزرگ او دختر لرد هنری اسکویت، نخست وزیر سابق بریتانیا و از دوستان نزدیک وینستون چرچیل بود.  
 
هلنا بونهام کارتر
 
هلنا بونهام کارتر پس از تماشای فیلم «زن ستوان فرانسوی» تصمیم گرفت حرفه بازیگری را انتخاب کند. هلنا وقتی ۱۳ ساله بود برنده‌ی یک مسابقه‌ی نویسندگی کشوری شد و با پولی که برنده شد عکس‌هایی از خود برای رزومه‌ی بازیگری اش تهیه کرد.هلنا اولین گام هایش در عرصه‌ی بازیگری را با پوشیدن لباس‌های کلاسیک برداشت. او توانست در فیلم «طرح گل‌های رز» نقش کوتاهی به دست آورد.
 
هلنا بونهام کارتر
 
نقش او در فیلم «بانو جین» اولین کار مهم او محسوب می‌شد. با این حال با فیلم «اتاقی با یک چشم انداز» به شهرت رسید. این فیلم محصول سال ۱۹۸۶ که براساس رمانی از ادوارد مورگان فورستر ساخته شده بود نامزد هشت جایزه اسکار شد. او در ملودرام «خطر قلب‌ها»، «میامی وایس»، «ماسک»، «فرانچسکو» و پروژه‌های دیگر حضور پیدا کرد. فیلم‌های «شب دوازدهم»  و «بال‌های کبوتر» بر آغاز حرفه بازیگری او تأثیر بسزایی گذاشت. این بازیگر در صحنه فیلم فرانکنشتاین با همکارش کنت برانا آشنا شد. اما این رابطه عاشقانه دیری نپایید و آن‌ها در سال ۱۹۹۹ از هم جدا شدند.  
 
هلنا بونهام کارتر
 
اولین نقشی که تغییر چشمگیری در فعالیت بازیگری هلنا بونهام کارتر ایجاد کرد، شخصیت مارلا در فیلم «باشگاه مشت زنی»  بود. هلنا به قدری با نقشش ارتباط برقرار کرده بود که از گریمور فیلم خواست آرایش او را با دست چپ انجام دهد. این بازیگر در این فیلم تصویر یک زن دلفریب و عجیب را نشان داد.
 
هلنا بونهام کارتر
 
پس از اکران «باشگاه مشت زنی» دوران او با تیم برتون آغاز شد و این بازیگر تقریباً در تمام پروژه‌های او حضور یافت. سپس فیلم‌های موفق «سیاره میمون‌ها» و «ماهی بزرگ» اکران شدند و موردتوجه مخاطبین قرار گرفتند. «زنده از بغداد» مهم‌ترین اثر آن سال‌ها بود که باعث شد کارتر نامزد جایزه گلدن گلوب شود. او در سال ۲۰۰۵ در فیلم «چارلی و کارخانه شکلات» نقش خانم باکت را ایفا کرد که به شدت مورد توجه مخاطبین قرار گرفت. بونهام کارتر به یکی از مهم‌ترین ستارگان هالیوود تبدیل شد.
 
هلنا بونهام کارتر
 
بازی او در نقش بلاتریکس لسترنج در چهار سری از فیلم‌های هری پاتر از سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ شهرت او را افزایش داد.   این بازیگر در سال ۲۰۱۰ در فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» که اقتباس آزاد کتاب‌های لوئیس کارول محسوب می‌شد نقش بانوی سرخ را ایفا کرد. او در فیلم موفق «سخنرانی پادشاه» بازی کرد. ایفای نقش الیزابت باوز لیون باعث شد بار دیگر نامزد جایزه اسکار و بافتا شود. همچنین هلنا بونهام کارتر نشان امپراتوری بریتانیا برای بازی اش در نقش دوشس الیزابت، مادر ملکه الیزابت دوم، در این فیلم را دریافت کرد. این نشان توسط شخص ملکه به هلنا تعلق گرفت.
 
هلنا بونهام کارتر
 
در سال ۲۰۱۲ در فیلم دیگر تیم برتون «کمدی تراژدی گوتیک سایه‌های سیاه» حضور یافت. فیلم داستان خون آشام نفرین شده‌ای (جانی دپ) را نشان می‌دهد که در قرن هجده نفرین شده و در سال‌های ۱۹۷۰ بیدار می‌شود. در سال ۲۰۱۵ در فیلم اقتباسی «سیندرلا» در نقش فرشته نجات ظاهر شد. کنت برانا کارگردان این فیلم بود.هلنا در سال‌های اخیر در فیلم «آرزو‌های بزرگ» در نقش دوشیزه هاویشام و در فیلم «بینوایان» در نقش مادام تناردیه ظاهر شد که جز بهترین آثار اوست.
 
هلنا بونهام کارتر
 
بدون شک نامتعارف‌ترین زوج هالیوود، تیم برتون و هلنا بونهام کارتر هستند آن‌ها در جریان ساخت فیلم «سیاره میمون ها» با یکدیگر آشنا شدند. در دسامبر ۲۰۱۴ اعلام شد که تیم برتون و هلنا بونهام کارتر پس از ۱۳ سال زندگی مشترک از هم جدا شده‌اند. با این حال به خاطر فرزندانشان هنوز با هم دوست هستند.
 
هلنا بونهام کارتر
 
هلنا در مصاحبه‌ای اذعان کرد بعد از جدایی از برتون، عشق دوباره‌ای برای خود پیدا کرده است. او گفت: «جدا می‌شوی، عزا می‌گیری، از عزا گرفتن خسته می‌شوی و بعدش بالاخره کارت را دوباره از سر می‌گیری. نشانه‌ی موفق بودن یک رابطه نباید این باشد که تا ابد ادامه پیدا می‌کند یا نه. گاهی وقت‌ها شما برای اینکه تا ابد باهم باشید ساخته نشدید. اما آن رابطه یک موهبت بود، یک موهبت عظیم.»
 
هلنا بونهام کارتر در سال ۲۰۰۹ امپایر نام این بازیگر را در لیست ۵۰ ستاره زن جذاب سینما قرار داد. این بازیگر در رتبه نهم قرار گرفت و از بسیاری از زیبارویان پیشی گرفت.
 
کاربری با نام ارشیا در توئیتر خود نوشت: ‏هر تیمی برای برنده شدن به ستاره‌ها نیاز دارد و تیم فانتزی با مربیگری تیم برتون همیشه با جانی دپ و «هلنا بونهام کارتر» برنده است. انگار که هلنا از ذهن گوتیک برتون بیرون بپرد و به تجسمات خیالی استاد رنگ واقعیت ببخشد. زنی که با اصول خودش زندگی می‌کند.
 
پرسیا نوشت: ‏امروز تولد زنیه که عاشق پوشیدن لباس‌های عجیب و بازی در نقش زنان مرموزه. از اینکه همیشه زیبا به نظر برسه، حوصله‌اش سر می‌ره. همونی که از چهره‌پرداز فایت کلاب خواست با دست چپ آرایشش کنه، چون مارلا سینگر نمی‌توانست زنی باشه که آرایش بلده. ‏هلنا، دوست داشتنی‌ترین عجوزه سینما ۵۵ ساله شد.
 
هلنا بونهام کارتر
 
کاربری با نام استنلی کوبریک در توئیتر نوشت: ‏آن چهره بانمکش، آن اکت چهره و قدرتش در بلعیدن کاراکتر‌ها و ظرافت بازی و مهم‌تر از همه، آن زوج هنری خواستنی‌اش با تیم برتون/جانی دپ! ‏از یک طرف باشگاه مشت‌زنی و از طرف دیگر آثار برتون و از سویی دیگر آثار محترمی همچون سخنرانی پادشاه؛ زنی در تمامشان میدرخشد! هلنا بونهام کارتر۵۵ساله شد!
 
هلنا بونهام کارتر
 
داریوش دیانت در توئیتر نوشت: ‏وقتی خودت "امیلی"‌ای و شکمت پر از شکلات‌های "ویلی" عه، به "سرزمین عجایب" میری، و اونجا "اسپارکی" می‌میره، مجبور میشی بری سراغ "مخترع" تا سگت رو زنده کنه، ولی "ادوارد"، لبت رو می‌بُره، و یادت می‌افته که اگر از اول، سه بار میگفتی "بیتل‌جوس"، هیچ‌کدوم از این بلا‌ها سرت نمیومد!
 
کلا یه سری بازیگر‌ها رو به خاطر استایل منحصر به فردشون یه جور دیگه‌ای دوست دارم. یکی‌شون که خیلی خوبه و همه بگین ماشالا، اسمش هلنا بونهام کارتره. اگر نبود انگار یه چاله‌ای، حفره‌ای، چیزی توی سینما بود. خلاصه خیلی خوب شد ۵۴ سال پیش مارلا در چنین روزی بادکنکی شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:2
Sweden
11:14 - 1400/03/08
عجوزه به معنی زن پیره و در زبان شیررررین فارسی به عنوان فحش و تحقیر زنان در تمام سنین استفاده میشه.و همینم که زن پیر در تمام فرهنگها به عنوان جادوگر بدجنس و ترسناک نشون داده میشه بخاطر زن ستیزی در تمام جهانه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
ما تو داستانا ه پیرزن مهربون نداریم؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
متاسفانه فرهنگ مامتاثر از نگاه اعراب به زن است که زن مسن رو عجوزه مینامند به معنی بسیار ناتوان اما به پیرمرد میگویند شیخ و جایگاه بسیار بالای دارد و غالبا رئیس قبیله است !!!!
Iran (Islamic Republic of)
11:31 - 1400/03/08
عاشق فیلمای سبک گوتیکشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
بیخودی بزرگش کردن دختر
فقط دخترایرانی
Iran (Islamic Republic of)
11:40 - 1400/03/08
این بازیگر واقعا دوست داشتنی و خاصه
Iran (Islamic Republic of)
11:46 - 1400/03/08
چقدر دوست داشتنیه و چدر ترکیب هلنا بونهام کارتر و جانی دپ و تیم برتون جادوییه ..
Iran (Islamic Republic of)
12:42 - 1400/03/08
این عجوزه نیست سحر تبر از نوع غربی هست
Iran (Islamic Republic of)
14:25 - 1400/03/08
همه فیلم هاش به طرف فقط فیلم سوینی تاد بینظیر بود
Iran (Islamic Republic of)
18:58 - 1400/03/08
واقعا لیاقت لقب عجوزه داره بیشتر به مضمون یک زن مرموز باشکل و شمایل و آرایش و کارکترهای عجیب و غریب تو اکثر فیلم ها نقش اول نیست اگه یک بار فیلم ببینی تیتراژ آخر فیلم تازه اسمش می‌بینی تازه میفهمی کی بوده و نشناختیش
به نظرم روند پیشرفش نه رو به رشد نه رو به افول خیلی منفور نیست خیلی محبوب هم نیست یک معمولی رو به بالا مثلا ۶ یا ۶.۵ از ۱۰
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
چرت نگو
Iran (Islamic Republic of)
10:43 - 1400/03/11
من تنها دوتا از فیلمای ایشونو دیدم که یکیش هری پاتر بود و یکی دیگش الونا همز بود .
که تو هر دوتاشم قشنگ بازس کرده بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر