درخواست فعال اصلاح طلب از محمد خاتمی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
لایکو_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۸۴۹۰
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
۲۸۶۸
عضو حزب اتحاد ملت گفت: این که مردم قهر کرده اند، دلیلی نمی شود که ما هم تشویق به حضور نکنیم.این غیر مسئولانه ترین برخوردی است که می شود با این انتخابات انجام داد

خبرآنلاین: عضو حزب اتحاد ملت گفت: این که مردم قهر کرده اند، دلیلی نمی شود که ما هم تشویق به حضور نکنیم.این غیر مسئولانه ترین برخوردی است که می شود با این انتخابات انجام داد

علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص میزان احتمالی مشارکت مردم و این که آیا ممکن است انتخابات دو مرحله ای بشود یا خیر، به خبرگزاری خبرآنلاین، گفت: من فکر می کنم که دو مرحله ای شدن انتخابات بستگی مستقیمی به میزان مشارکت مردم دارد. تا اینجا و به گواه نظرسنجی ها میزان مشارکت زیر ۴۰ درصد و یا کمی بالاتر از ۴۰ درصد است و این برای رفتن انتخابات به دور دوم کافی نیست اما اگر این میزان به بالای ۵۰ درصد برسد، بسیار محتمل است که انتخابات به مرحله دوم برسد.

درخواست فعال اصلاح طلب از محمد خاتمی

وی ادامه داد: متاسفانه برخلاف شعار مشارکت حداکثری که داده می شود، اقداماتی که از سوی نهادهای نظارتی و اجرایی و صداوسیما انجام شده، در جهت کاهش مشارکت و برگزاری یک انتخابات مطمئن بوده تا اینکه شاهد رقابتی داغ با نتیجه ای نامعلوم باشیم. من فکر می کنم این فرصت باقی مانده تهییج کننده باشد در غیر این صورت، نمی توان از خروجی انتخابات انتظار خاصی داشت.

تاجرنیا در خصوص نظرات متفاوت سران جریان اصلاح طلب در خصوص شرکت در انتخابات و تصمیمی که بدنه مردمی این جریان درنهایت خواهد گرفت، گفت: در مجموع یک سری اصلاح طلبان پیش رو و شخص آقای خاتمی تاثیر بسیار زیادی دارند و می توانند جریان را تغییر بدهند اما تا الان واکنشی جدی نداشته اند.برخی از احزابی که به صورت جدی هم الان به میدان آمده اند، در انتخابات مجلس اخیر هم به میدان آمدند و توفیقی نداشتند. بنابراین اگر اصلاح طلبان پیش رو و آقای خاتمی در همین فرصت باقی مانده به صحنه نیایند، امید چندانی به تغییر نتیجه وجود ندارد.

وی ادامه داد: معتقدم که در برهه خاص و ویژه ای به سر می بریم و از نظر من، مسئولیت اجتماعی و وظیفه درازمدتی که برعهده دوستان است، ایجاب می کند که به صورت فعال تر و مشخص تر شرکت کنند. همه ما می پذیریم که شرایط این انتخابات، شرایطی عادلانه نیست و می دانیم که این انتخابات در فضایی رقابتی جریان ندارد و چهره های شاخص اصلاحات رد صلاحیت شده اند. این که ما بیاییم دعوت به عدم شرکت بکنیم و بعد روز شنبه بگوییم که مردم نیامدند، این رسالت گروه های مرجع و روشنفکران و احزاب نیست. این اشخاص وظیفه دارند گفتمانی ایجاد کنند که بر روی افکار عمومی تاثیر بگذارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: این که مردم قهر کرده اند، دلیلی نمی شود که ما هم تشویق به حضور نکنیم.این غیر مسئولانه ترین برخوردی است که می شود با این انتخابات انجام داد. من این هشدار را می دهم که اگر گروه های مرجع برای حمایت از آقای همتی به میدان نیایند و مشارکت بالایی از سوی مردم شاهد نباشیم، جمهوریت و دموکراسی در ایران به جایی خواهد رفت که احتمال برگشت ناپذیر بودن شرایط ممکن خواهد بود. هرکس نسبت به ایران دلسوزی دارد، نمی تواند در شرایط فعلی بی تفاوت باشد و بنشیند. مهم نیست که نتیجه چه می شود. مهم این است که ما در این مقطع حساس تاریخی وظیفه خود را به درستی انجام بدهیم.

تاجرنیا با بیان آنکه به عنوان فردی که در حوزه مسائل تشکیلاتی کار کرده ام، این که ما بیاییم در شهرهای بزرگ مثل تهران لیستی برای شورای شهر بدهیم اما در انتخابات ریاست جمهوری معرفی کاندیدا نداشته باشیم، از لحاظ شکلی در عمل امکان پذیر نیست، خاطر نشان کرد: جمعیتی که در انتخابات ریاست جمهوری قرار نیست شرکت کند، طبیعتا برای رای دادن به شورای شهر هم پای صندوق نخواهد رفت. آن وقت کسانی که فقط به انتخابات شوراها ورود کرده اند، با این شبهه مواجه می شوند که وزن سیاسی شما به اندازه همین مشارکت در انتخابات شوراها است و پاسخ به آن، آسان نخواهد بود. احساس من این است که مردم صرفا برای انتخابات شوراها به صحنه نخواهند آمد و اگر هم بیایند عده شان زیاد نخواهد بود.

وی در پایان گفت: عاقلانه این است که هر دو انتخابات را در کنار هم ببینیم. علی رغم این که می دانیم نهاد اجماع ساز و اصلاح طلبان نتوانستند کاندیداهای خود را به عرصه بیاورند، ما بیاییم و تکمیل کنیم کار خوبی را که آقای مهندس مهرعلیزاده انجام داد چرا که ایشان کاری کرد که احتمال پیروزی افزایش یابد. این مسئله به نظر من خیلی مهم است که دیگران هم به این کار توجه بکنند و تهییج افکار عمومی صورت بگیرد چون در غیر این صورت، ما تسلیم این صحنه آرایی خواهیم شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر