هدیه تهرانی و بهرام رادان شریک شدند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۹۰
۲۴ مهر ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۳
۳۹۴۳
اهمیت بازیگران در سینمای ایران در حال افزایش است و قابل انتظار بود که گام بعدی پس از بالا بردن دستمزدها، شراکت بازیگران مشهور در مالکیت فیلمی باشد که در آن حضور دارند. این البته به خودی خود اتفاق ناجوری نیست و در کشورهای صاحب صنعت سینما هم رواج دارد.
اهمیت بازیگران در سینمای ایران در حال افزایش است و قابل انتظار بود که گام بعدی پس از بالا بردن دستمزدها، شراکت بازیگران مشهور در مالکیت فیلمی باشد که در آن حضور دارند. این البته به خودی خود اتفاق ناجوری نیست و در کشورهای صاحب صنعت سینما هم رواج دارد.

این شریک کردن بازیگران در سود و مالکیت فیلم، می‌‌تواند حتی رقم دستمزدها را واقعی‌تر کند و ستارگان سینما را در موقعیت حرفه‌ای‌شان قرار دهد. این روش حتی به بازیگران کمک می‌کند تا فرصت حمایت بیشتری از آثار مستقل داشته باشند.

 دو بازیگر اصلی فیلم پرستاره «پل چوبی» ساخته مهدی کرم‌پور (که با توجه به تیم سازنده و موضوع اجتماعی‌اش، سینمادوستان بسیاری منتظر نخستین نمایش‌ آن در جشنواره فیلم فجر امسال هستند)، چنین قراردادی بسته‌اند.
 
مبلغ قرارداد هدیه تهرانی برای بازی در این فیلم، 90 میلیون تومان به اضافه ده درصد مالکیت فیلم است و قرارداد بهرام رادان هم، 45 میلیون تومان به اضافه ده درصد دیگر از مالکیت فیلم. گروه سازنده پل چوبی این روزها در تهران، مشغول فیلمبرداری هستند.

این محصول داغ سال 1390 سینمای ایران است که بسیاری را مشتاق تماشای حاصل کار سازندگانش کرده است. مهران مدیری و مهناز افشار دیگر بازیگران این پروژه‌ هستند. تورج منصوری هم مدیر فیلمبرداری پل چوبی است که فیلمنامه‌اش را کرم‌پور به همراه خسرو نقیبی نوشته‌اند.

ستاره‌ها تضمین کننده اکران هستند،نه فروش خشایار الوند فیلمنامه‌نویس در برنامه هفت جمعه شب گفت: محمدرضا گلزار فيلمنامه «شيش و بش» را پيشنهاد داد و اين دو با هم قاطي شد و من سكانس‌هايي نوشتم تا فيلمنامه روال منطقي پيدا كند.

امروز ناراحتم از اينكه سينما به روزي افتاده كه يك بازيگر سوپر استار بيايد فيلمنامه را بر اساس چيزي كه دوست دارد عوض كند.بحث بر سر حضور ستاره‌ها در سینمای ایران مدت‌ها وجود دارد و در آخرین حرف‌هایی که در این باره زده شد حضور ستاره‌ها در فیلم‌های سینمایی تنها تضمین‌کننده اکران فیلم عنوان شد، نه فروش میلیاردی.

در برنامه هفت جمعه شب نیما حسنی‌نسب منتقد سینمای ایران در این باره گفت: در سینمای ایران این مشکل وجود دارد که اول ستاره ساخته می‌شود و بعد به دلیل ناراضی بودن ستاره‌ها از موقعیت‌شان و تعاریف نادرستی که کارگردان‌های سینمای بدنه از ستاره‌ها دارند نوعی شمایل شکنی از ستاره‌ها در ایران می‌شود.

وی افزود: حضور ستارگان در ایران تضمین اکران و کشاندن مخاطبان به سینما است. در طول این سال‌ها تنها محمدرضا گلزار توانسته چند فیلم پرفروش را پشت سر هم داشته باشد.

به جز گلزار هیچ بازیگر دیگری در سینمای ایران نداریم که فروش فیلم‌ها را تضمین کند. در بعد از انقلاب شاید تنها گلزار توانسته این شمایل را در سینما به دست آورد، البته در دهه 60 جمشید هاشم پور نیز این موقعیت را به دست آورد.

حسن حسینی دیگر تحلیلگر سینمایی نیز در این برنامه توضیح داد: ما در سینمای ایران ستاره نداریم، اما معتقدم که افراد مشهور در همه صنف‌ها داریم. مثل کیارستمی یا علیرضا زرین دست که همه مردم آنها را می‌شناسند. مشکل سینمای ایران این است که سینمای عامه پسند در آن وجود ندارد.

چون یک رابطه عرضه و تقاضا وجود دارد و به دلیل تصدی‌گری دولت این عرضه و تقاضا دچار مشکل شده است، ستاره سازی هم وجود ندارد. چون ستاره سازی در سینمای عامه پسند جلوه می‌کند. اگر ستاره‌ای نتواند تضمین فروش یک فیلم را بکند پس ستاره نیست، بنابراین صحبت از ستاره با مفهومی که در تمام دنیا به ستاره‌ها نگاه می‌شود درایران تغییر می‌کند.

منبع: کافه سینما

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر