قیمت مسکن در شرق و غرب تهران
۱۱۳۶۴
۲۵ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۱
۳۶۰۱
شرق تهران ارزان‌تر از غرب تهران
بررسی نوسانات قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن نشان می‌دهد نرخ‌های فروش واحدهای مسکونی در شرق تهران کمتر از قیمت آپارتمان‌های معامله شده در غرب تهران است.
بررسی نوسانات قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن نشان می‌دهد نرخ‌های فروش واحدهای مسکونی در شرق تهران کمتر از قیمت آپارتمان‌های معامله شده در غرب تهران است.

قیمت‌های اعلام شده در جدول نرخ‌های پیشنهادی واحدهای مسکونی ستون نبض بازار، معمولا نرخ‌های متعادل بازار مسکن هستند، یعنی نرخ‌های ارزنده و مطابق با ارزش واقعی منطقه، اما صرف نظر از این قیمت‌ها، نرخ‌های دیگری که بالاتر یا کمتر از ارزش حقیقی هستند به بازار پیشنهاد می‌شوند که به نوعی گران یا مشکوک به کمی‌یا کاستی برای ارزان بودن، هستند.

مقایسه کمترین قیمت در جداول نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی 70 متری نوساز در شرق و غرب تهران بیانگر این موضوع است که حد فاصل قیمت بین دو واحد مشابه 70 متری در این دو منطقه، متری حدود 300 هزار تومان است، زیرا یک واحد 70 متری نوساز در خیابان پيروزی در حدود متری یک میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری شده و واحدی مشابه در خیابان آزادی متری یک میلیون و 800 هزار تومان اعلام شده است.

از سوی دیگر مقایسه بیشترین قیمت در جداول نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی 70 متری نوساز در شرق و غرب تهران حاکی از این خبر است که بالاترین فاصله بین قیمت‌های پیشنهادی در واحدهای مسکونی 70 متری در شرق و غرب تهران، متری 500 هزار تومان است؛ چرا که در خیابان فرجام غربی یک واحد 70 متری نوساز متری 2 میلیون تومان و همین واحد متری 2 میلیون و 500 هزار تومان در خیابان شاهین شمالی واقع در غرب تعیین شده است.

علاوه براین بررسی کمترین قیمت‌های واحدهای مسکونی 110 متری نوساز در شرق و غرب تهران، نشان دهنده این مساله است که متری یک میلیون و 100 هزار تومان با یکدیگر اختلاف دارند زیرا واحدی 110 متری نوساز در خیابان تکاوران متری یک میلیون و صدهزار تومان و مشابه این واحد در حوالی میدان صادقیه 2 میلیون و 200 هزار تومان پیشنهاد شده است.

برآورد بیشترین قیمت‌های واحدهای مسکونی 110 متری نوساز در شرق و غرب تهران همچنان اصرار بر بالا بودن قیمت‌های فروش واحدهای مسکونی در غرب نسبت به شرق تهران دارد؛ چراکه در خیابان شهرک غرب یک واحد نوساز 110 متر مربعی متری 3 میلیون و 300 هزار تومان و در شرق تهران در خیابان فرجام غربی واحدی 110 متری نوساز متری 2 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.


منبع: دنیای اقتصاد

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایراننام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج