بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۶۲۳
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
۲۳۱۱
اتفاقات المپیکی برای کاروان ایران در روز گذشته، از همان اوایل صبح رقم خورد؛ جایی که از ساعت 5:30 بامداد، ناهید کیانی، مبارز وزن منهای 57 تکواندو بازی داشت؛ اما بازی ناهید از آن دست دیدارهایی بود که نمی‌شد به‌سادگی از آن عبور کرد؛ چون رقیب، رقیبی معمولی‌ نبود!

روزنامه شرق: اتفاقات المپیکی برای کاروان ایران در روز گذشته، از همان اوایل صبح رقم خورد؛ جایی که از ساعت 5:30 بامداد، ناهید کیانی، مبارز وزن منهای 57 تکواندو بازی داشت؛ اما بازی ناهید از آن دست دیدارهایی بود که نمی‌شد به‌سادگی از آن عبور کرد؛ چون رقیب، رقیبی معمولی‌ نبود! ناهید کیانی باید در همان اولین مبارزه المپیکی‌اش به مصاف کیمیا علیزاده، ملی‌پوش سابق ایران می‌رفت.

بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری

کیمیا، همان ورزشکاری بود که در بازی‌های المپیک ریو 2016 برای کاروان ایران تاریخ‌سازی کرد و موفق شد اولین مدال تاریخ زنان ایران در این بازی‌ها را به دست بیاورد؛ اما چندی بعد از المپیک کیمیا علیزاده به دلایل مختلف تصمیم به مهاجرت از ایران گرفت تا به آلمان سفر کند و پناهنده شود.

بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری

او در اولین کنفرانس خبری‌اش از این گفت که شرایط در ایران چندان برایش فراهم نبوده و به دلیل تمایل به داشتن زندگی بهتر تصمیم گرفته است به آلمان برود. مهاجرت کیمیا از ایران اما در بازه‌ای از زمان رخ داد که او فرصت زیادی برای فراهم‌کردن کارهای شهروندی‌اش نداشت و عنوان شد که شانسی برای رسیدن به المپیک 2020 ندارد؛ اما شیوع ویروس کرونا و به‌تعویق‌افتادن المپیک باعث شد کیمیا به مراحل انتخابی برسد ولی با کسب نتایج نه‌چندان درخور‌توجه، از این طریق هم نتوانست کسب سهمیه کند. نهایتا اسم او در فهرست تیم پناهندگان المپیک گنجانده شد تا فرصت مبارزه در المپیک توکیو 2020 را زیر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک به دست بیاورد.

درست از همان زمان به بعد بود که مشخص شد مسابقه ناهید کیانی، جانشین او در تیم ملی ایران، با کیمیا، در بازی‌های المپیک یک بازی معمولی نخواهد بود؛ مسابقه‌ای که از آن به‌عنوان جدال هم‌تیمی و خواهران دیروز یاد می‌شد، اهمیت زیادی در ایران پیدا کرد.

باوجود‌این برای تلویزیون ایران، این رقابت کمی قبل از ساعت 5:30 شکل گرفت؛ رقابتی که مشخصا در برنامه ویژه المپیک شبکه ‌3 با قصد و غرضی مشخص، برای زیرسؤال‌بردن کیمیا علیزاده تهیه و طراحی شده بود. تلویزیون به بهانه این دیدار، با پخش چند آیتم و البته صحبت‌های عجیب‌و‌غریب مجری و کارشناسان برنامه، در تلاش بود تا چهره‌ای زشت از کیمیا علیزاده، دختری که تنها مدال تاریخ المپیک را برای ایران گرفته، به تصویر بکشد.

‌تخریب کیمیا علیزاده در تلویزیون و پیش از رقابتش با ناهید کیانی در چهار مرحله شکل گرفت؛ با دو آیتم، صحبت‌های نه‌چندان کارشناسانه و البته یک گزارش جنجالی از بازی این دو هم‌تیمی قدیمی. در این برنامه ابتدا بیژن خراسانی که به‌عنوان گزارشگر حضور داشت، مقدمه‌چینی کرد و گفت که کمیته بین‌المللی المپیک دوستی «خاله‌خرسه» را رقم زده و جدول را به گونه‌ای سیاسی در این گروه ترسیم کرده تا ناهید کیانی به کیمیا علیزاده برخورد کند. او سپس با به‌سخره‌گرفتن عملکرد کیمیا علیزاده از این گفت که تا‌به‌حال هیچ بردی نداشته و به دلیل مسائل سیاسی به المپیک راه داده شده است. خراسانی از طرف مردم هم صحبت کرد و گفت مردم ما آگاه هستند و این اتفاقات رقم خورده را به‌خوبی درک می‌کنند. نهایتا هم از این گفت که شرایط ذهنی و جسمی ناهید کیانی بهتر از کیمیا علیزاده است.

بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری

بعد از این صحبت‌ها نوبت به پخش نخستین آیتم رسید که به رشد ورزش زنان ایران بعد از انقلاب پرداخت. در این برنامه به افتخارات زنان ورزشکار ایرانی اشاره شد و اولین مدال‌های به‌دست‌آمده در سطوح مختلف مورد بررسی قرار گرفت ولی نکته عجیب اینکه وقتی نوبت به المپیک ریو رسید اسم کیمیا علیزاده سانسور شد و فقط به گفتن این جمله بسنده شد که طلسم کسب مدال در المپیک برای زنان ورزشکار ایران به دست ورزش تکواندو(!) شکسته شد.

از این زمان به بعد تخریب کیمیا علیزاده در تلویزیون شتاب بیشتری گرفت؛ بهزاد کاویانی که به جمع مجری و گزارشگر برنامه اضافه شده بود، ابتدا با اشاره به مدال طلایی که جواد فروغی در تیراندازی گرفت، کنایه‌ای تند به کیمیا علیزاده زد. «وقتی آقای فروغی مدال گرفت در آن لحظه به این فکر کردم که چقدر این آدم را خدا دوست دارد که زیر پرچم کشور بزرگی مثل ایران، با این مردم دوست‌داشتنی، توانسته چنین افتخاری را کسب کند و مردم هم به او افتخار می‌کنند».

بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری

این صحبت‌ها مقدمه‌ای بود بر تخریب بیشتر کیمیا علیزاده. «البته بعضی‌ها هم نه‌تنها این لیاقت را ندارند بلکه این فرصت را هم از دست می‌دهند تا حداقل بتوانند در محیطی تنفس کنند که این ورزشکاران [جواد فروغی] اطرافشان هستند و بتوانند زندگی‌شان را در کنار هم‌وطنان خودشان بگذرانند».

بخش سومی که شبکه سه سیما برای تخریب چهره کیمیا علیزاده در نظر گرفته بود، به آیتمی جدید برمی‌گشت که در آن اشاره‌ای به مهاجرت این ورزشکار شده بود. دراین آیتم که تصویر مبارزات قبلی کیمیا پخش شد، مهاجرت او تأسف‌بار و آغشته با رنگ و لعاب ناسپاسی قلمداد شد. در ادامه هم به این مورد اشاره شد که حرکت کیمیا علیزاده و هر ورزشکار دیگری که به نوعی روبه‌روی کشورش قرار می‌گیرد، عملی زشت است.

در بخشی از این آیتم هم این‌طور عنوان شد که «حالا مردم از کیمیا علیزاده رویگردان شده و دیگر ارزشی برای مدال او هم قائل نیستند. بی‌توجهی کشور مقصد علیزاده و بهره‌برداری از او که در این نوع از ماجراها رخ می‌دهد، قابل پیش‌بینی بود. حضور در تیم پناهندگان خود گویای وضعیت فعلی کیمیا علیزاده است».

بهزاد کاویانی هم بعد از این آیتم و پیش از شروع بازی تلاش کرد کیمیا را مقابل مردم قرار دهد. او گفت: «کیمیا علیزاده با پول و خرج مردم کشورمان، پول افرادی که به‌سختی زندگی می‌کنند و مشکلات فراوانی به‌خصوص در چند سال اخیر دارند، به مقام قهرمانی رسیده است. حالا چنین ورزشکاری می‌رود و آلت دست افراد بیگانه می‌شود و سیاسی‌کاری دامنش را می‌گیرد و متأسفانه به جایی می‌رسد که بزرگ‌ترین اتفاق بد یعنی کشور نداشتن برایش رخ می‌دهد و به ملیت خودش پشت کرده است».

نهایتا نوبت به پخش بازی کیمیا علیزده و ناهید کیانی رسید که اینجا هم یک‌بار دیگر اتفاقات عجیب‌و‌غریبی رخ داد؛ فارغ از اینکه گزارش این بازی بسیار ضعیف بود، خراسانی تلاش کرد با نادیده‌گرفتن کیمیا علیزاده تا جای ممکن از او اسمی نبرد و حتی امتیازاتی را هم که مقابل ناهید کیانی به دست آورد، گزارش نکرد. گزارشگر زمانی که کیمیا از ناهید پیش افتاد، این امتیازات را برنامه‌ریزی قبلی و اشتباهات داوری توصیف کرد و از این گفت که به داوران دستور داده‌اند بازی را برای کیمیا علیزاده دربیاورند!

بعد از اتمام بازی که با برتری 18 بر 9 کیمیا علیزاده همراه شد هم تصاویر خیلی سریع قطع شد تا درآغوش‌گرفتن مهرو کمرانی و بغل‌کردن ناهید کیانی توسط کیمیا علیزاده به تصویر کشیده نشود.

بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری

کیمیا بعد از عبور از سد ناهید کیانی، تکواندوکای خوش‌آتیه و فنی ایران، تا نیمه‌نهایی بازی‌های المپیک پیش رفت و در این مسیر جید جونز، قهرمان دو دوره المپیک را هم از پیش برداشت. کیمیا که با سه رنگ پرچم ایران اسم خود را روی کمربندش حک کرده بود، در نیمه‌نهایی برابر رقیبی از روس شکست خورد تا مدال طلا، درست مثل چهار سال پیش از دستش سُر بخورد؛ اما در ایران مجری تلویزیون به گفتن این جمله بسنده کرد که مبارزه زیر پرچم ایران لیاقت می‌خواهد که بعضی‌ها این لیاقت را ندارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:47
Iran (Islamic Republic of)
08:21 - 1400/05/04
صدا سیمای میلی....
پاسخ ها
مردم
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
تازه بدوران رسیده هایی مثل شما که پولی از راهی بدست آوردند حالا دنبال یه فرهنگ اجاره ایی هم میگردن که بگن آره ما پول داریم و فرهنگ پیشرفته داریم با خرید یه سگ و سگ گردونی و ماهواره رو به شبکه کشور خود ترجیح دادن ( البته مسخره هستین از این ور میگید نظام ایران عرب پرسته ولی خودتون میرید شبکه های خارجی که ۸۰درصدش ماله عربهای عربستان و ... رو پیشرفته تر از شبکه کشور خودتان می دونید)
Iran (Islamic Republic of)
08:29 - 1400/05/04
از صدا و سیمای میلی چه انتظاری دارید!!!؟
Iran (Islamic Republic of)
08:31 - 1400/05/04
صدا سیمای میلی همینه دیگه . ما که سعی میکنیم شبکه های خارجی نگاه کنیم به شبکه های داخلی ایران اعتماد نداریم
Iran (Islamic Republic of)
08:32 - 1400/05/04
کیمیاعلیزاده اگروطن فروش نیست پس چیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
موافقم
اهورایی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
شما شرایط رفتن داشته باش
وقتی نرفتی بیا اینجا حرف بزن
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1400/05/04
درود بر شما. اینا همش به سیاستهای صداوسیما بر میگرده..آقای کاویانی راستش رو بگه باید بره
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1400/05/04
اگرزیرپرچم ایران بود،شکست نمی خورد وطلا می گرفت.
Iran (Islamic Republic of)
08:48 - 1400/05/04
برد کیمیای عزیز حسابی اینا رو سوزنده،لابد سرود هم آماده کرده بودن،تا بعد از باخت کیمیا اونو پخش کننند خخخخخخخخخهه
Iran (Islamic Republic of)
08:52 - 1400/05/04
بیننده باید عاقل باشه ، اینا که خیلی وقت دستشون رو شده صدا و سیمای ۱ درصدی
Iran (Islamic Republic of)
08:56 - 1400/05/04
متاسفیم برای رفتن این چنین افرادی
اما چرا نوابغ در ایران نمی مانند
جای سوال است ؟ چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
09:01 - 1400/05/04
درود بر کیمیا علیزاده.
کشور نفرین شده.
Iran (Islamic Republic of)
09:11 - 1400/05/04
ایکاش مجریان دلسوز که اینهمه از پول بیت المال جهت پرورش ورزشکار سخن گفتند، یه مقدار از میلیاردها پولی که برای ویلموس بخاطر 6 ماه سرمربیگری تیم ملی فوتبال قرارداد بسته اند هم چیزی بیان کنند.
Iran (Islamic Republic of)
09:14 - 1400/05/04
مجری های عروسکی که عروسک خیمه شب بازی افراد دیگر هستند که مردم را دوست ندارند
Iran (Islamic Republic of)
09:20 - 1400/05/04
آرزوی بهترینها برای هر دو ورزشکار ایرانی
Iran (Islamic Republic of)
09:20 - 1400/05/04
بدرک کسی که به ایران پشت کرده برای زندگی بهتر ورفته پس چکارش کنیم
Iran (Islamic Republic of)
09:23 - 1400/05/04
خوب کار کرده،باید از یک وطن فروش گزارش کنه؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
09:25 - 1400/05/04
خوب مجری راست میگه،زیر پرچم ایران که همه شهید دادیم لیاقت میخواهد
Iran (Islamic Republic of)
09:26 - 1400/05/04
صداوسیما واقعا میلی هست نه ملی...بالاخره باید فرق شخصی مثل عادل فردوسی پور با بعضی نون به نرخ روزها مشخص باشه..اگرمملکت برای پیشرفت کیمیاعلیزاده هزینه کرده ،کیمیاهم برای این آب وخاک افتخار کسب کرد..ماهم قدر نشناسیم
Netherlands
09:29 - 1400/05/04
دقیقا دو مجری درست گفتند با امکانات کشورت مشهور و معروف بشی بعد روبروی همون کشور بجنگی این کمال بی انصافیه
Iran (Islamic Republic of)
09:36 - 1400/05/04
کاویانی،،!!!!! خدایی اینا رو از کجا پیدا می‌کنند،، کسی در مملکت هست که از این آقا خوشش بیاد یا اصلا بعنوان مجری و کارشناس براش احترام قائل باشند، جای تاسف است،،، تعصب ،؟ خیر، ریاکارند و نون به نرخ خون مردم می‌خورند.
Iran (Islamic Republic of)
09:38 - 1400/05/04
تو چرا دردت گرفته نویسنده؟؟؟ وقتی یکی خائن هست هرچی بگن حقشه،
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
چرا خاین هست مگه حق آزاد بودن را نداره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
چقدر راحت بازیچه ی دست سیمای میلی شدید.از عقل و درک و فهم اون استفاده کنید.البته اگه دارید.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
موتوری تو عوض کن
کی خائنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
امیدوارم کیمیای عزیز دوره های بعدی موفقیت‌های بیشتری کسب کنه.دختر غیور ایرانی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
مگه پدر تورو کشته که اینجوری میگی هرکسی حق زندگی داره امثال تو روی هیتلرو تو نژادپرستی سفید کردین
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
وقتی اینقدر بهش بها دادن حق نامردی نداشته.
Iran (Islamic Republic of)
09:53 - 1400/05/04
درود برکیمیا علیزاده
Iran (Islamic Republic of)
09:53 - 1400/05/04
متاسفانه امثال همین مجریانی که بر علیه کیمیا حرف زده اند اگر فرصتی پیدا کنند خودشان و خانواده اشان فورا از ایران فرار میکنند و نمونه هایش را بارها ملت ایران دیده اند ، این آقایون مجری اگر عُرضه دارند راجع به علت مهاجرت کیمیا حرف بزنند مردم امثال این مجریان را که یک گزارش ساده را بلد نیستند را شناخته اند و این مجریان هر چه بیشتر دهانشان باز بشود خودشان را بیشتر خراب میکنند ،
Iran (Islamic Republic of)
10:06 - 1400/05/04
به جای پیله کردن به این بچه ببینید چه مملکت گل و بلبلی درست کردید که تمام استعدادای ورزشی و علمیمونو فراری دادید.
Iran (Islamic Republic of)
10:10 - 1400/05/04
من هیچ قضاوتی در مورد خانوم کیمیا ندارم .از طرف خودم میگم. مگه تو این دنیا بزرگتر از ریشه،خانواده و خاک و هویت مادری، ارزشی بزرگتر هم وجود داره؟ من بعید میدونم. برادران غنایی که یکی با افتخار برای کشور اصلی و برادر دیگه برای تیم ملی المان بازی میکردن رو یادمون هست. شخصا برادری که از اصالتش نگذشت و با اینکه میتونست برای المان هم بازی کنه اما با افتخار پای کشورش مردمش، کمبودها و نداشته های کشورش ایستاد. بینظیر و باشکوهِ
Iran (Islamic Republic of)
10:23 - 1400/05/04
مگه نگفتید هر کی دوست نداره بره خارج دیگه چرا ناراحتید..
Iran (Islamic Republic of)
10:24 - 1400/05/04
نظرای منو بذار لطفا لطفا
Iran (Islamic Republic of)
10:41 - 1400/05/04
اتفاقا گزارشگرها کاملا درست گفتن.
مبارزه زیر پرچم ایران لیاقت میخواهد.
Iran (Islamic Republic of)
12:09 - 1400/05/04
وطن فروش ، وطن فروشه
هر چی گفتند حقش بوده
Iran (Islamic Republic of)
15:43 - 1400/05/04
دلش خواسته مهاجرت کنه به کسی چه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر