دل استقلالی‌ها با بابا مسعود صاف نمی‌شود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
۱۱۵۴۷۶۶
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۱
۴۵۴۸
دولت حسن روحانی در شرایطی به کارش پایان داد که نقش دو وزیر در اتفاقات فوتبالی آن از سوی تماشاگران حسابی برجسته و مایه کری‌خوانی، اعتراض و البته فحاشی‌های عجیب‌وغریب شد.

روزنامه شرق: دولت حسن روحانی در شرایطی به کارش پایان داد که نقش دو وزیر در اتفاقات فوتبالی آن از سوی تماشاگران حسابی برجسته و مایه کری‌خوانی، اعتراض و البته فحاشی‌های عجیب‌وغریب شد. مسعود سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر ورزش و محمدجواد آذری‌جهرمی به‌عنوان وزیر ارتباطات در این میان بیشترین انتقاد را به جان خریدند. البته که عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه هم در یک بازه زمانی چندماهه تبدیل به سوژه‌ای فوتبالی برای هواداران پرسپولیس و استقلال شد.

تولد بابا مسعود

از زمانی که مسعود سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر ورزش دولت کارش را شروع کرد، شایعات درباره علایق فوتبالی او بیشتر و بیشتر شد. رفته‌رفته با نتایجی که پرسپولیس گرفت و ناکامی‌هایی که استقلال در این چندساله با آن روبه‌رو شد، این شایعه در بین هواداران استقلال به وجود آمد که وزیر ورزش از باشگاه پرسپولیس، تیم مورد علاقه‌اش، حمایت ویژه‌ای می‌کند. بعد‌ها حتی کار به جایی رسید که ادعا می‌کردند او با گماشتن مدیران ضعیف در باشگاه استقلال سعی در تضعیف هرچه بیشتر این تیم و البته تقویت پرسپولیس دارد.

دل استقلالی‌ها با بابا مسعود صاف نمی‌شود

سلطانی‌فر اگرچه بار‌ها چنین شایعه‌ای را رد کرد و حتی یکی، دو پیش‌کسوت استقلالی هم حمایت‌های این وزیر از استقلال را مطرح کردند، ولی باز مرغ هواداران استقلال یک پا داشت. انتقاد از مسعود سلطانی‌فر در حمایت از پرسپولیس به تلویزیون هم کشیده شد و سرانجام از آنجا به بعد واژه «بابا‌مسعود» وارد ادبیات و کری‌خوانی هواداران دو باشگاه مطرح استقلال و پرسپولیس شد.

به غیر از مسعود سلطانی‌فر، پسر او هم مورد غضب هواداران استقلال قرار گرفته بود؛ چون از دیدگاه آن‌ها علاقه پسر وزیر به تیم پرسپولیس در تصمیمات وزیر ورزش برای اداره این دو باشگاه تأثیر‌گذار بوده است؛ اما نهایتا علاوه بر گلایه از این موضوع کار به اعتراض هم کشیده شد. هواداران استقلال بار‌ها جلوی وزارت ورزش و چندین بار هم جلوی مجلس شورای اسلامی علیه وزیر ورزش تجمع کردند و شعار‌های نه‌چندان جالبی را علیه او سر دادند. استقلالی‌ها از مدت‌ها قبل می‌گفتند تا سال ۱۴۰۰ شرایط به همین‌گونه خواهد بود و بعد از رفتن مسعود سلطانی‌فر، دیگر قرار نیست پرسپولیس به همین راحتی جام قهرمانی را بالای سر ببرد؛ و ناگهان وزیر جوان درست است که مسعود سلطانی‌فر وزیری بود که در رابطه با فوتبال از سوی استقلالی‌ها زیادی تحت فشار و انتقاد قرار گرفت، ولی او خوش‌شانس بود که وزیر جوانی از راه رسید و بار انتقاد‌ها را روی دوش همدیگر تقسیم کردند!

دل استقلالی‌ها با بابا مسعود صاف نمی‌شود

محمد‌جواد آذری‌جهرمی تبدیل به سوژه دوم مهمی برای هواداران استقلال شد. البته که داستان آذری‌جهرمی با وزیر ورزش حسابی متفاوت بود. سلطانی‌فر فقط شایعه شده بود که طرفدار پرسپولیس است، ولی هرگز علاقه و سلیقه رنگی‌اش را بروز نداد؛ اما آذری‌جهرمی اگرچه یکی، دو ماه مقاومت کرد، ولی رسما تبدیل به یکی از هواداران دوآتشه پرسپولیس شد.

او ابتدا از این شروع کرد که در دولت با چند‌نفر کری‌خوانی دارد و شاید می‌خواست این خط را بدهد که محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه یکی از استقلالی‌های دولت است: «آقای سلطانی‌فر که خب طبیعی است فوتبالی باشند. به غیر از ایشان، آقایان ظریف و مونسان هم فوتبال‌دوست هستند و با هم کُری داریم». رفته‌رفته آذری‌جهرمی علاقه رنگی‌اش را بروز داد و در فضای مجازی با استوری و توییت‌های مختلف نشان داد که طرفدار پرسپولیس است. او البته در فضایی دوستانه وارد کری‌خوانی با هواداران استقلال در فضای مجازی هم شد و بعضا به پیام هواداران مختلف استقلال هم واکنش نشان می‌داد.

دل استقلالی‌ها با بابا مسعود صاف نمی‌شود

رفتن به ورزشگاه برای تماشای بازی پرسپولیس و حمایت از تیم سرخ‌پوشان تهرانی در فضای مجازی او را تبدیل به یکی از دو‌آتشه‌های سرخ کرده بود. حمایتش از پرسپولیس آن‌قدر پررنگ شد که بالاخره صدای هواداران باشگاه استقلال درآمد. این‌بار دیگر در هر تجمعی از سوی هواداران استقلال علاوه بر وزیر ورزش یک پای ثابت انتقاد و گلایه دیگر هم وجود داشت: آذری‌جهرمی. هواداران استقلال، اعضای کادر فنی و پیش‌کسوتان این تیم هم رفته‌رفته از حمایت‌های آشکار محمد‌جواد آذری‌جهرمی از پرسپولیس انتقاد کردند.

این حمایت‌ها البته از سوی عده‌ای از هواداران استقلال با واکنش تندی روبه‌رو شد و با الفاظ بدی آذری‌جهرمی را خطاب قرار می‌دادند. آذری‌جهرمی دومین وزیر دولتی بود که هواداران استقلال جلوی مجلس علیه او شعار دادند؛ اما وزیر جوان در یکی از آخرین گفتگو‌های رادیویی‌اش حجت را در زمینه هواداری تمام کرد و دیدگاهش را خیلی شفاف در‌این‌باره بیان کرد. «کری‌خوانی در فوتبال هم ربطی به وزیر و غیر وزیر ندارد. پاسخ کری، کری است. یک وزیر از صبح تا شب در لباس وزیر نیست.

دل استقلالی‌ها با بابا مسعود صاف نمی‌شود

من در بخش ارتباطات و فناوری ارتباطات وزیر هستم و در سایر موارد یک شهروند. در حوزه ورزش هم می‌توانم اظهار‌نظر کنم. این تفکر پیرمردانه را بگذارید کنار. یعنی چه که اظهارنظر نکنم؟ من نظر ورزشی خودم را در کمال احترام گفتم و حرف ویژه‌ای نزدم. من یک کری خواندم. من نظر ورزشی دارم و نظر من با ۵۰ درصد دیگر در فوتبال متفاوت است. چرا شما فکر می‌کنید همه باید حرفی را که من می‌زنم، قبول کنند؟ من نظرم روی پرسپولیس است و آمدم و نظرم را گفتم. در دولت آدم‌های بزرگ‌تر از وزیر هم هستند که استقلالی باشند. چه ایرادی دارد؟ آن‌ها استقلالی هستند و از تیم‌شان حمایت هم می‌کنند. استقلالی‌ها هم یک نفر را بیاورند که حمله همه‌جانبه کند. چه اشکالی دارد. فضای فوتبال را سیاسی نکنید. من یک نظر شخصی و هواداری دارم و آن را عنوان می‌کنم.

اگر هر تیمی جایگاه ملی دارد، از آن‌ها حمایت می‌کنیم. ما استقلالی‌ها را هم دوست داریم. این فضای فوتبال است و این فضای رفاقت و هیجان است. در خانه ما از دو پسر من یکی از آن‌ها استقلالی است. از شش برادر من پنج تا پرسپولیسی هستیم و یکی از آن‌ها استقلالی است. ما در جمع خانوادگی هم کری می‌خوانیم.... حالا بگذارید فضا باز باشد و تخلیه انرژی کنند. شاید برخی از عملکرد تیمشان ناراحت باشند و می‌خواهند به ما بد و بیراه بگویند. بگذارید بخوانند. مگر تاریخ را من رقم زدم. آن‌ها هم کری بخوانند و بگویند ما شش گل نخوردیم و پنج یا چهار گل خوردیم. مگر آن‌ها کری نمی‌خوانند و نمی‌گویند ستاره داریم».

معاون ظریف در کانون توجه

به غیر از دو وزیر دولت روحانی، عباس عراقچی، معاون وزارت امور خارجه هم مورد انتقاد هواداران و سرمربی استقلال قرار گرفت. عراقچی هم از اینکه سلیقه رنگی‌اش را بروز دهد واهمه‌ای نداشت، ولی شاید اگر می‌دانست قرار است این همه مورد هجمه قرار بگیرد، خیلی راحت درباره پرسپولیسی‌بودن حرف نمی‌زد. او از تیر ۱۳۹۶ با گفتگو در یکی از روزنامه‌های ورزشی، علاقه‌اش به پرسپولیس را علنی کرد و حتی از مهدی طارمی به‌عنوان بازیکن مورد‌علاقه‌اش نام برد. عراقچی که خودش پیش‌تر به صورت غیر‌حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کرده، در تیرماه آن سال ابراز امیدواری کرد پرسپولیس انتهای فصل قهرمان لیگ برتر شود.

دل استقلالی‌ها با بابا مسعود صاف نمی‌شود

ولی صحبت‌های محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، با رادیو که آذر ۹۷ صورت گرفت، کم‌کم این وزارتخانه، خاصه معاونانش را زیر تیغ هواداران استقلال برد. در آن گفت‌وگوی رادیویی، ظریف به‌صراحت از علاقه معاونانش به تیم پرسپولیس خبر داد و گفت: «خودم نه، ولی آقای روانچی و آقای عراقچی هر دو پرسپولیسی هستند». برای عراقچی و وزارت امور خارجه، شرایط هواداری از یک باشگاه هرگز تا ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ آن قدر سخت نشده بود؛ آن روز، عباس عراقچی با حضور در یک برنامه تلویزیونی ابراز امیدواری کرد که پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود.

آن برنامه مصادف با روز‌هایی بود که پرسپولیس به یک برد دیگر نیاز داشت تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد. او جمله‌ای شبیه به کری‌خوانی هم به زبان آورد تا علاقه‌اش را به سرخ‌ها بیشتر نشان دهد؛ «من از قدیم طرفدار تیم محبوب ایران بوده‌ام». فرهاد مجیدی ۲۴ ساعت بعد و زمانی که استقلال قهرمانی را از دست داد همه‌چیز را گردن عباس عراقچی انداخت و گفت حمایت‌های او از پرسپولیس روی نتایج تأثیرگذار بوده است. به‌هر‌روی با پایان‌یافتن دولت حسن روحانی، این سه چهره فوتبالی هم از بدنه دولت جدا شده‌اند و حالا شاید کمتر از قبل در رسانه‌های ورزشی اسمی از آن‌ها برده شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
06:54 - 1400/06/28
این مجیدی با زمین و زمان مشکل داره. شما باختید، بد هم باختید
حالا هی بگو زمین کجه!
Romania
06:58 - 1400/06/28
پرسپلیس بی بابا شد انشالله بچه هاشونم بشن استقلال خیلی مظلوم شد این چندسال
پاسخ ها
عبود
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
خدا رو شکر که شما بابای جدیدی گیرتون اومد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
الو الو کیسه بی صاحب
وزیر دوماه رفته ولی سرورت باز آقایی میکنه
امسال هم گیر بدین به مددی و فدراسیون خلاصه برای تیم ولنگ و وازتون یه بهونه میخاین
Iran (Islamic Republic of)
08:00 - 1400/06/28
کلا تا وقتی سیستم استقلال (ببخشید الاستقلال) روی هوچی گری و فضای مجازی بنا شده همین آش و همین کاسه س . صبح تا شب دنبال لحاف ملانصرالدین میگردن.
Iran (Islamic Republic of)
08:21 - 1400/06/28
همین ک اینا لنگین یعنی ما راهو درست رفتیم
پاسخ ها
sajad
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
آره آره همین فرمون برید جلو تا دسته سه تجربشو که دارید
Iran (Islamic Republic of)
09:45 - 1400/06/28
یه واقعیت که تا الان مخفی مونده اینکه در اصل مسعود سلطانی فر پدر واقعی فرهاد مجیدیه . فرهاد و فرزاد چون مسعود مادرشون را زیاد اذیت میکرده و خواسته های نابجایی از اون داشته از پدرشون خوششون نمیامده لذا فامیلشان را به مجیدی تغییر دادند و الان یک پدر دیگه به اسم داریوش مجیدی دارن
پاسخ ها
سعید صادقی
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
چقدر تو بانمکی
Iran (Islamic Republic of)
10:28 - 1400/06/28
خواهشا یه گزارش هم از دوره خاتمی و احمدی نژاد که آصفی سخنگوی وزارت خارجه مستقیما میرفت سر تمرینات استقلال بذارید پرسپلیس تو این سالها دوبار تا فینال آسیا رفت حتی با پتجره بسته و کلی بازیکن مصدوم رفت تا فینال آسیا بردهای پرسپلیس چه ربطی به وزیر داشت
پاسخ ها
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
قهرمان هم شد ؟
Iran (Islamic Republic of)
11:37 - 1400/06/28
خب کل کابینه روحانی لنگی بودن، این واضحه، چرا لنگ قبل از اینا اینقد افتخارات نداشت، چرا استقلال و بقیه رقبا باید غرق در حاشیه باشند و هر فصل رنگ عوض کنن، اما لنگ هیچ حاشیه نداشته باشه و ترکیب ثابتشم حفظ شه؟؟؟؟؟ هر کی منکر شه نظرش معقولانه نیست
پاسخ ها
sajad
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
آهان بعد شما عاقلید پرسپولیس از وقتی شروع کرد موفقیتشو که هوادار پشت تیمش موند نه پشت شخص وقتی که نایب قهرمان شدیم صد هزار نفره ایستاده تشویقشون کردیم این شد که الان میبینید
آرین کابلی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
بابا گفت فسقلی رو بفروشین یا آبجی فرناز این چه ربطی به بابا مسعود داره کیسه کشای جام ندیده؟؟؟؟؟؟
.....
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
برای بدهی فروختیمش چون که نذاشتن استرا بمونه که اگه میموند میفهمیدین استقلال یعنی چی
Iran (Islamic Republic of)
12:08 - 1400/06/28
این بابا مسعود هم شد بهانه دست یک عده استقلالی که مرهمی بشه بر شکستهاشون و بهانه ای داشته باشن برا باختهاشون
ترحم انگیزه وضعشون
Iran (Islamic Republic of)
13:39 - 1400/06/28
بحث استقلال و هواداراش نیست کل فوتبال کشور و بازیکنان تیم های لیگ برتری در خصوص بی عدالتی این سالها معترضند و بارها در زمانها و برنامه های مختلف بیان کردند
Iran (Islamic Republic of)
16:35 - 1400/06/28
حالا اینم از بابا مسعود که رفت ببینم بهانه بعدیتون چیه برا شکستهاتون
Iran (Islamic Republic of)
20:13 - 1400/06/28
دوره لنگی ها تموم شد بابا مسعودتون رفت
Iran (Islamic Republic of)
20:36 - 1400/06/28
و خدایی هم هست
در همین نزدیکی
همه را خواهد دید
من ، تو ، او ، ما ...
Iran (Islamic Republic of)
23:02 - 1400/06/28
کلا مجیدی با عمل کردهای خلاف اش باعث شده استقلال را بیماروباطل کند والان خودمجیدی دارد باطل میشود
Iran (Islamic Republic of)
23:02 - 1400/06/28
مجیدی خودش دار. ه باطل میشود
Iran (Islamic Republic of)
13:36 - 1400/07/21
حالا حالاها قراره بسوزین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر