پشت‌ پرده حذف خارجی‌ها از لیست استقلال
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۲۴۸۳
۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۷
۲۰۰۱
دقایقی قبل از شروع رقابت‌های لیگ در هفته ششم، جنجال بزرگی در سیرجان در گرفت.

ورزش سه: دقایقی قبل از شروع رقابت‌های لیگ در هفته ششم، جنجال بزرگی در سیرجان در گرفت.

درست در زمانی که بازیکنان گل گهر و استقلال در زمین مشغول گرم کردن بودند، خبری از این شهر صنعتی به سرعت به دفاتر وب سایت های ورزشی در تهران رسید. اینکه استقلال حق استفاده از 2 بازیکن خارجی خود را ندارد.

مشاور حقوقی سازمان لیگ این موضوع را اینطور تصحیح می کند و می گوید: کسی نگفت که استقلال حق استفاده از بازیکنان خارجی خود را ندارد بلکه به باشگاه استقلال اعلام شد که مسئولیت استفاده از این بازیکنان با توجه به ابلاغیه کمیته حقوقی سازمان لیگ، با خود این باشگاه است.

در همین راستا، با حسین آل اسحاق مشاور حقوقی سازمان لیگ تماس گرفتیم. او همان کسی است که نامه منع استفاده استقلال از دو بازیکن خارجی را به مسئول برگزاری سازمان لیگ ابلاغ کرده تا او نامه دیگری خطاب به باشگاه استقلال بزند و در این باره به آنها هشدار بدهد.

سوال مهم ما از او، شامل بحث های مربوط به ضمانت نامه بانکی است. اینکه مدیررسانه ای باشگاه استقلال امروز گفت درست است که سازمان لیگ ضمانت نامه مالی از این باشگاه درخواست کرده اما آنها ضمانت نامه دیگری را در اختیار سازمان لیگ گذاشته اند که به مراتب ارزش بیشتری از ضمانت نامه بانکی دارد. آل اسحاق در این باره به صورت  کامل توضیح می دهد.

این صحبت ها را بخوانید:

* بدهی ها بازیکنان خارجی، موضوع مهمی در بحث مجوز حرفه ای است

به عنوان یک خبرنگار ورزشی در کنار جامعه، از اینکه بازیکنان خارجی برای ما مشکلاتی ایجاد می کند، ناراحت بودید. این بدهی ها همیشه از مدیری به مدیر دیگر به ارث رسیده است. بازیکنان زیادی داریم که با چکهای برگشت خورده و احکام قضایی باشگاه هایشان را محکوم کرده اند. این مسئله به یک موضوع مهم در بحث مجوز حرفه ای و آسیایی تبدیل شده و پالش مهمی برای فوتبال ماست.سازمان لیگ امسال سعی کرد رویه‌ای در پیش بگیرد که مشکلات سابق اتفاق نیفتد.

پشت‌ پرده حذف خارجی‌ها از لیست استقلال

* ضمانت نامه باید از لحاظ نقد شدن سهولت داشته باشد

ما به باشگاه ها اعلام کرده بودیم که برای جذب بازیکن و مربی خارجی، بایستی ضمانت نامه ای به سازمان لیگ داده شود تا شاهد اتفاقات گذشته نباشیم. ضمانتنامه ای هم که باشگاه ها ارائه می دهند، باید از لحاظ نقد شدن سهولت داشته باشد. کلیت موضوع هم به شش ماه پیش باز می گردد و همه باشگاه‌ها از آن باخبرند. این اصل ماجراست که منصفانه و منطقی است.

* زمین را چطور به وجه نقد تبدیل کنیم؟

در طرف مقابل ،باشگاه های استقلال و پرسپولیس بارها اعلام کرده‌اند که ما چون باشگاه دولتی هستیم نمی‌توانیم حساب بانکی باز کنیم پس برای ضمانت نامه، سند ملکی می دهیم. که شاید صد برابر هم بیشتر از مبلغ قرارداد مربی یا بازیکن می ارزد.اما زمانی که باشگاهی دولتی است و به فرض مثال قطعه زمینی را برای ضمانت نامه در اختیار سازمان لیگ قرار می دهد، باید مشخص شود که این زمین متعلق به خود باشگاه است یا دولت مالک آن است. باید مشخص شود که تبدیل این ملک به وجه نقد چطور ممکن است؟

* دوبار به استقلال نامه محرمانه زدیم

ما در این زمینه دو بار به باشگاه استقلال نامه رسمی زده بودیم که هر دو نامه نیز محرمانه بود. به این باشگاه مهلت دادیم تا ضمانت نامه مناسبی تهیه کنند. استقلالی ها به ما قول دادند که مدیریت باشگاه ظرف مدت مشخصی ضمانت نامه لازم را به سازمان لیگ تحویل دهد ولی دیروز نامه ای را برای ما ارسال کردند که قادر به تهیه این ضمانت نامه نیستند.

ما برای اینکه از اتفاقات بد بعدی جلوگیری کنیم، اعلام کردیم که مسئولیت این موضوع به خودشان برمی گردد. این که مسئله رخ داده را به تبلیغات ربط می‌دهند، کار خیلی خوب نیست.این یک پروپاگانداست.سوابق نامه‌ها وجود دارد و مسائل کاملا مشخص است.

* راه چاره استقلال، موسسه های مالی و اعتباری است

حتما و یقینا مطابق قانون بند 7 تبصره ماده 17 صراحتا نوشته شده اگر شرکتهای دولتی نمی‌توانند حساب باز کنند، می توانند از موسسه های مالی و اعتباری ضمانتنامه تامین کنند. قانون این اجازه را به استقلال می‌دهد ولی آنها این کار را انجام ندادند. این تناقض گفتار و عملکرد است.

سازمان لیگ با آقایان کنار آمده بود هم در مورد گرفتن بازیکن خارجی و هم در مورد تبلیغات و هم در مورد مسائل دیگر. تازه آنها هنوز هیچ چیزی به سازمان لیگ نداده اند و تنها مدعی شده اند سند ملکی تحویل می دهند.

* مگر نمی‌خواهید به تعهدتان عمل کنید؟

باید این ضمانتنامه سهل الوصول باشد. این چیزی که در قانون آمده تا مسائل بعدی اتفاق نیفتد. اگر این ملک قابل تبدیل باشد، می توانند آن را به یک موسسه مالی و اعتباری برده و از آنجا ضمانتنامه مالی بگیرند. اگر قرار است به تعهدتان عمل کنید، دادن ضمانتنامه چیز عجیبی نیست.

* اطلاع ناگهانی نادرست است

سازمان لیگ مصرا از فوتبال صیانت خواهد کرد و اجازه نخواهیم داد مسائل سابق پیش بیاید. این که گفته اند به یکباره از مسائل باخبر شده ایم وجاهتی ندارد. دو سه هفته است این مسئله مورد بحث است و استقلالی ها نیز این موارد را به خوبی می‌دانند. در قوانین سازمان لیگ صراحتا گفته شده که اگر باشگاه ها ضمانتنامه ندهند، مجاز به استفاده از بازیکن خارجی نیستند.

* من مرجع پاسخگویی به شکایت نساجی نیستم

تا به امروز ضمانت نامه استقلال به صورت مشروط پذیرفته شده بود. در مورد ادعای نساجی نیز من مرجع تصمیم گیری نیستم. البته تا جایی که می دانم استقلال برای حضور بازیکنان خارجی اش تا قبل از امروز، از سازمان لیگ مجوز داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر