نقشه‌های ناتمام، تعویض‌های دیرهنگام
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۵۲۰۴
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
۷۷۸
خوشحال‌ترین افراد بعد از دربی ۹۷ احتمالاً هوادارانی هستند که می‌خواستند به ورزشگاه بروند، ولی با دستور وزارت بهداشت اجازه‌اش را پیدا نکردند. تقابل دو مدعی سنتی ملال‌آور بود و بدون صحنه‌های خطرناک زیادی با تساوی بدون گل به پایان رسید؛ سناریویی که بعد از نمایش پرنوسان دو تیم از شروع فصل خیلی عجیب نبود.

روزنامه ایران ورزشی: خوشحال‌ترین افراد بعد از دربی 97 احتمالاً هوادارانی هستند که می‌خواستند به ورزشگاه بروند، ولی با دستور وزارت بهداشت اجازه‌اش را پیدا نکردند. تقابل دو مدعی سنتی ملال‌آور بود و بدون صحنه‌های خطرناک زیادی با تساوی بدون گل به پایان رسید؛ سناریویی که بعد از نمایش پرنوسان دو تیم از شروع فصل خیلی عجیب نبود.

این پنجمین تساوی متوالی استقلال است و این تیم توانست همچنان بدون شکست باقی بماند. پرسپولیس هم نباید از این نتیجه ناراضی باشد، چرا که سپاهان در سیرجان شکست خورد و نتوانست فاصله‌اش را زیاد کند.

قبل از بازی تصور می‌شد که امیری در دفاع چپ بازی کند، ولی کادر فنی پرسپولیس از این ملی‌پوش در هافبک راست استفاده کرد. برنامه پرسپولیس نفوذ ترابی و شیری از چپ و راست بود و آنها مأموریت داشتند با دور زدن مدافعان کناری استقلال و فرستادن توپ‌های تیز برای هافبک‌هایی که به محوطه جریمه اضافه می‌شدند، موقعیت بسازند. پرسپولیس با این روش توانست چند بار خطرساز شود، ولی ضربات بازیکنان این تیم با تکل مهره‌های دفاعی استقلال مثل مرادمند و چشمی بلوکه شد.

پرسپولیس در دقایقی از نیمه دوم توانست فشار بیشتری به دروازه حریف وارد کند و کادر فنی استقلال در جواب تصمیم گرفت خط میانی‌اش را تقویت کند که تصمیم درستی بود. با ورود نیک‌نفس و رضاوند به جای آذری و چشمی بازی متعادل شد و موج حملات پرسپولیس فروکش کرد.

استقلال با ترکیبی شروع کرد که تقریباً قابل حدس بود. دانشگر به جای وریا غفوری مصدوم و رضا آذری به جای رضاوند به ترکیب اضافه شده بودند، ولی مجیدی به مثلث هجومی‌اش شامل ژستد، یامگا و حسین‌زاده دست نزده بود.

مدافعان پرسپولیس راه پاس‌های عمقی را به خوبی بسته بودند و به جز موقعیتی که فرار حسین‌زاده آفساید اعلام شد و فرار نیمه دوم یامگا که بی‌نتیجه ماند، بازیکنان سرعتی به ندرت توانستند در موقعیت یک برابر یک قرار بگیرند. در عوض ژستد در نبردهای هوایی نسبت به مدافعان میانی پرسپولیس برتری داشت و بارها توانست با ضربه سر بازیکنان کناری‌اش را راه بیندازد. او چند بار هم روی سانترها توانست دروازه لک را تهدید کند، ولی استقلال اصرار زیادی روی این نقشه نداشت و نتوانست او را از راه هوا به خوبی تغذیه کند.

مربیان دو تیم که از عواقب باخت در این بازی آگاهی دارند، کمتر ریسک کردند و مهاجمان ذخیره‌شان را در دقایق پایانی به زمین فرستادند. شاید اگر مهدی عبدی برای پرسپولیس و ارسلان مطهری برای استقلال زودتر به میدان می‌رفتند، می‌توانستند نتیجه بازی را تغییر بدهند.

این بازی از اشتباهات مهم داوری هم در امان نبود و بنیادی‌فر که توانسته بود قضاوت قابل قبولی داشته باشد، در دقایق پایانی خطای پنالتی روی ژستد را تشخیص نداد. این اتفاق تقریباً مشابه صحنه‌ای بود که خطای دروازه‌بان مس رفسنجان روی آل‌کثیر پنالتی تشخیص داده شد، ولی داور دربی هم مثل سرمربیان تصمیم محتاطانه‌ای گرفت و از کنار این صحنه گذشت.

تساوی این بازی و شکست سپاهان رقابت در بالای جدول لیگ برتر را فشرده‌تر کرد و مربیان استقلال و پرسپولیس خوشحالند که با وجود دو امتیاز از دست رفته چندان از کورس عقب نماندند. شکست می‌توانست هرکدام از آنها را با بحران بزرگی روبه‌رو کند، ولی با این تساوی آنها شب گذشته راحت‌تر خوابیدند و با آرامش برای بازی‌های پنجشنبه آماده می‌شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو