آزادی مدیر مدرسه با دیه یک میلیاردی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۳۳۶۰۹
۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳
۱۲۷۸۷
حکم آزادی مدیر مدرسه‌ای که از شش سال پیش به اتهام قتل بازداشت شده است دیروز در دادگاه کیفری استان تهران صادر شد. این مرد با پرداخت دیه یک میلیاردی توانست رضایت اولیای‌دم را جلب کند.
روزنامه فرهیختگان: حکم آزادی مدیر مدرسه‌ای که از شش سال پیش به اتهام قتل بازداشت شده است دیروز در دادگاه کیفری استان تهران صادر شد. این مرد با پرداخت دیه یک میلیاردی توانست رضایت اولیای‌دم را جلب کند.

رسیدگی به این پرونده از سوم آذر 87 به دنبال شکایت یک زن در دستور کار افسران کلانتری 106سنایی قرار گرفت. این زن گفت: «شوهرم «محرمعلی» تحصیلدار یک مدرسه غیرانتفاعی است. او ساعت 3 بعد از ظهر برای گرفتن طلبش از مدیر مدرسه به نام «محمد» از خانه خارج شد و دیگر برنگشت. همه جا را دنبال او گشته‌ام و هر چه با موبایلش تماس می‌گیرم پاسخگو نیست. می‌ترسم بلایی سرش آمده باشد.»

پلیس در نخستین گام از تحقیق‌ها مدیر مدرسه را تحت بازجویی قرار داد اما این مرد ادعا کرد از سرگذشت محرمعلی بی‌خبر است.

ماموران در ادامه تجسس‌ها به مدرسه مورد نظر رفتند و در بازرسی آنجا کاپشن محرمعلی را در انباری مدرسه یافتند. پلیس همچنین آثار خون در انباری مدرسه را کشف کرد و به این ترتیب مدیر مدرسه بازداشت شد. این مرد به ناچار لب به اعتراف گشود و به کشتن «محرمعلی» اعتراف کرد. وی گفت: «با محرمعلی اختلاف حساب داشتم.

بارها از او خواسته بودم تا با هم صحبت کنیم و مشکل را حل کنیم اما قبول نمی‌کرد. از رفتارهای او خسته شده بودم به همین خاطر تصمیم گرفتم او را از سر راهم بردارم. دوم آذر 87 به بیابان‌های اطراف قزوین رفتم و در آنجا گودالی حفر کردم. صبح روز بعد با محرمعلی تماس گرفتم و او را به بهانه‌ای به مدرسه کشاندم.

مدرسه تعطیل بود به همین خاطر در انباری با او درگیر شدم. او را با شلیک گلوله کشتم و جنازه‌اش را پتوپیچ کردم و در صندوق‌عقب ماشینم گذاشتم. جسد را به جاده قزوین بردم و در گودالی که حفر کرده بودم انداختم و برای از بین بردن آثار جرم روی آن اسید ریختم.»

به دنبال بازسازی صحنه جرم، کیفرخواست صادر و به شعبه 113دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 در نشست رسیدگی به این پرونده که یازدهم مهر 88 برگزار شد اولیای‌دم برای محمد حکم قصاص خواستند. سپس متهم در جایگاه دفاع ایستاد و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «برادر محرمعلی بیمار بود. او مدام دیالیز می‌شد. به همین خاطر کار نمی‌کرد. محرمعلی 10 میلیون تومان پول برادرش را به من داده بود تا ماهانه سود آن را بپردازم تا خرج درمانش کند.

مدتی بعد محرمعلی خودش هم پولی به من داد و من در عوض به او چک دادم. مدتی نگذشته بود که «محرمعلی» از من خواست تا پول خودش و برادرش را برگردانم اما چون پولی در بساط نداشتم از او مهلت خواستم که او قبول نکرد. محرمعلی چون می‌دانست مدیر یک مدرسه غیرانتفاعی هستم مدام تهدیدم می‌کرد و می‌گفت آبرویم را می‌برد. به همین خاطر به فکر انتقام افتادم و یک اسلحه تهیه کردم.»

در پایان آن نشست هیات قضایی وارد شور شد و محمد را به قصاص محکوم کرد. رای در شعبه 15 دیوان عالی کشور تایید شد و همه چیز برای بسته شدن پرونده زندگی مدیر خطاکار آماده بود که او توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند. به این ترتیب از مجازات مرگ رهایی یافت و دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

 در نشست رسیدگی به این پرونده که به ریاست قاضی «اصغرزاده» و با حضور چهار مستشار تشکیل شد محمد پشت تریبون دفاع ایستاد و ابراز پشیمانی کرد. این مرد درباره علت اختلافش با قربانی ادعای تازه‌ای مطرح کرد و گفت: «اختلاف‌های من و محرمعلی مالی بود. او یک فقره چک مرا به مبلغ 93 میلیون تومان دزدیده بود. صحبت کردن با او هم بی‌فایده بود به همین خاطر به فکر انتقام افتادم. اما حالا خیلی پشیمانم.»

وی ادامه داد: «من با پرداخت دیه یک میلیارد تومانی توانستم رضایت اولیای دم را جلب کنم. این پول را هم با تلاش خانواده‌ام و همه دوستان و آشنایان توانستم تهیه کنم. من در مدتی که در زندان هستم به اندازه کافی تنبیه شده‌ام و حالا از هیات قضایی تقاضا دارم تا در مجازاتم تخفیف قائل شود.»

در پایان این نشست هیات قضایی با اعلام تنفس وارد شور شد و «محمد» را به 39 ماه زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد. به این ترتیب حکم آزادی این مرد دیروز صادر شد.
تعداد پرونده‌هایی که اولیای دم تنها درقبال دریافت دیه میلیونی و میلیاردی از قصاص می‌گذرند رو به افزایش است.

پول‌هایی که با مبلغ تعیین شده دیه، میلیون‌ها تومان فاصله دارد و متهم و خانواده‌اش برای جور کردن آن با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند.

در همین رابطه عبدالصمد خرمشاهی، وکیل پایه یک دادگستری، در گفت‌وگویی گفت: «قصاص حق‌الناس است. اولیای دم که صاحبان خون مقتول هستند می‌توانند با اذن مقام معظم رهبری که به رئیس قوه قضائیه تفویض شده برای قاتل قصاص بخواهند، از او گذشت کنند یا با دریافت دیه او را ببخشند. اما اینکه اولیای دم بخواهند با دریافت دیه از خونخواهی بگذرند امری کاملا توافقی است. در اینجا منظور از دیه مبلغ تعیین شده دیه در عرف جامعه نیست. یک نفر می‌تواند قاتل فرزندش را با یک میلیون تومان و دیگری با دریافت یک میلیارد تومان یا بیشتر ببخشد. در اینجا قانون نمی‌تواند حدی را برای اولیای دم تعیین کند.»

خرمشاهی ادامه داد: «مثلا اگر سقف دیه‌ای که به مصالحه منتهی می‌شود 150 میلیون تومان باشد ممکن است اولیای‌دم راضی به گذشت نشوند. به همین‌خاطر قانون نمی‌تواند برای اولیای‌دم حد و مرزی در این زمینه قائل شود.

ممکن است صاحب خون با کمترین پول یا با دریافت بیشترین پول از حق قصاص که حق اوست گذشت کند. چون در این بحث قانون نمی‌تواند وارد عمل شود و این توافق کاملا به خواسته اولیای‌دم بستگی دارد متاسفانه چند سالی است که شاهد هستیم به جای گسترش فرهنگ عفو و بخشش بعضی صاحبان خون با پیشنهاد دریافت پول‌های هنگفت معامله می‌کنند.

برای فراهم شدن چنین مبلغ‌هایی نیز بی‌شک متهم و خانواده‌اش با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهند شد. به نظر می‌رسد بهتر است بیش از پیش فرهنگ عفو و بخشش در جامعه ما رواج یابد و صاحبان خون با دریافت مبلغی متعارف که با فرهنگ سنتی ما همخوانی دارد از خونخواهی بگذرند.»
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:18 - 1393/06/05
آیا آقای مدیر وقتی داشتن برای قتل پدر یه خونواده برنامه ریزی می کردن فکر مشکلات و فلاکتهایی که این خونواده بعد از مرگ مرحوم باید تحمل کنن بودن؟مادر کار می کنه پدر کار می کنه ولی آخر ماه برای تآمین مخارج تحصیلی و خورد و خوراک بچه هاشون مشکل دارن! وقتی آدم می کشن حالشون خوبه وقتی قراره اعدام بشن انتظار دارن اولیای دم بیان دست بوسشون و در نهایت تقدیر و تشکر عفو نامه تقدیمشون کنن!آقای مدیر ناراحته که خونوادش به زحمت افتادن تا پول تهیه کنن.الهی چه ظلمی متحمل شدین!!!چه خونوادی بی فرهنگ و وحشی صفتی بودن که یک میلیارد پول گرفتن!!!!!!این پول که به عنوان دیه گرفته شده حداقل مقداری از مخارج بچه های مرحوم پوشش میده تا فردا برای تآمین مخارج، اون بچه هام جزوی از معتادین و قاتلین نباشن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر