خمسه: عید امسال بعد از سال‌ها کنار خانواده ام
۱۸۸۲۶۷
۱۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۰
۲۸۲۲۳
علیرضا خمسه بی‌شك یكی از محبوبت‌ترین بازیگران سینمای ایران است؛ هنرمندی خوش‌اخلاق و خوش‌رو كه در بسیاری از آثار معتبر سینمای ایران نقش‌آفرینی كرده و در ایفای نقش‌های كمدی استاد محسوب می‌شود.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل:
علیرضا خمسه بی‌شك یكی از محبوبت‌ترین بازیگران سینمای ایران است؛ هنرمندی خوش‌اخلاق و خوش‌رو كه در بسیاری از آثار معتبر سینمای ایران نقش‌آفرینی كرده و در ایفای نقش‌های كمدی استاد محسوب می‌شود. خمسه در چند سال گذشته و در ایام نوروز با سریال محبوب«پایتخت» و شخصیت به‌یاد ماندنی بابا پنجعلی ‌مهمان ایام نوروزی مردم بود اما امسال متاسفانه خبری از این سریال محبوب نیست.

 البته طرفداران پایتخت خیلی دلخور نباشند چراكه خمسه خبر از ساخت سری چهار این مجموعه جذاب برای نوروز سال 95 داده و پای شخصیت‌های دوست‌داشتنی این سریال باز هم به صفحه تلویزیون باز خواهد شد. علیرضا خمسه اما به زودی با سریال جدید «میكاییل» به كارگردانی سیروس مقدم كه اثری پلیسی است در سال نو بار دیگر ‌مهمان خانه‌های مردم خواهد شد.

خمسه كه خود از طرفداران سریال‌های نوروزی است و دوست دارد حتما در آنها حضور داشته باشد امسال در روزهای نوروز به جز چند برنامه گفت‌وگو محور در تلویزیون برنامه دیگری ندارد و تصمیم دارد حالا كه پس از چند سال اوقات فراغت پیدا كرده به اتفاق خانواده در ایام نوروز به سمت شیراز، اصفهان و شهرهای جنوبی بروند.

علیرضا خمسه امسال «پایتخت »نیست  بعداز سال‌ها کنار خانواده‌ام

اسفندی كه هم نیش است و هم نوش

حس من نسبت به ماه اسفند و روزهای منتهی به سال نو در یك جمله نیش و نوش است! نیش از این جهت كه من چون پدر خانواده هستم حسابی در این روزها چلانده می‌شوم (می‌خندد) و باید پول هایم را بین قالیشویی، كارگر خانه، مغازه‌دار و. . . تقسیم كنم. معمولا هم در این ایام از تلویزیون طلبكار هستیم اما خبری از پول نمی‌شود. خلاصه هر سال نزدیك عید وقتی همسرم و بچه‌ها درخواست پول برای خرید‌های نوروزی می‌كنند، من هم آنها را به دریافت طلبم از تلویزیون حواله می‌دهم.

این از بخش نیش و حالا برسیم به بخش نوش كه زیبایی این ایام است به‌خصوص كه امسال در روزهای اسفند شاهد حال و هوا و رایحه خوش بهاری هستیم و طبیعت زودتر از خواب زمستانی بیدار شده. امسال شكوفه‌ها زودتر باز شده‌اند و طبیعت زودتر از روال سال‌های قبل چهره بهاری به خود گرفته و به قول معروف ننه‌سرما جایش را به عمو نوروز داده است.

سفره هفت‌سین خانه ما یونیك است

همسرم به‌شدت به سفره هفت‌سین و چیدن آن به شكلی زیبا و یگانه علاقه دارد. به این ترتیب ما هر سال سفره هفت‌سینی زیبا و یونیك داریم كه حاصل سلیقه ایشان است. معمولا سفره هفت‌سین ما به‌خاطر زیبایی چشم‌نوازی كه دارد تا مدت‌ها حتی پس از ایام نوروز هم روی میز كنار سالن باقی می‌ماند. مثلا سفره هفت‌سین سال گذشته هنوز هم پابرجاست. البته آن اجزایی كه قابلیت ماندگاری دارند مانند سكه، سماق، سنجد و البته قرآن، دیوان حافظ، آیینه، شمع و تزئینات.

نوروزهای كاری

معمولا در روزهای نوروز سر كار هستم. در سال‌های اخیر با سریال‌های نوروزی و به‌خصوص «پایتخت » ‌مهمان خانه‌های مردم بوده‌ام و در ایام نوروز هم سر فیلمبرداری بوده‌ام. فیلمبرداری «پایتخت1» تا سیزده نوروز ادامه داشت و «پایتخت2» و «پایتخت3»هم تا 6 نوروز سر كار بودیم. اما امسال كه سریال «پایتخت» تولید نمی‌شود به جای ایام نوروز از اول اسفند مشغول هواخوری هستم. (می‌خندد)

دوست دارم در سریال‌های نوروزی بازی كنم

خیلی مشتاقم در سریال‌های نوروزی حضور داشته باشم و هر سال هم تقریبا همینطور بوده است و مردم به دیدن سریال «پایتخت» و بابا پنجعلی در روزهای نوروز عادت كرده‌اند، منتها امسال ایام نوروز مقارن با ایام فاطمیه شده است و تلویزیون سریال و برنامه‌های شاد و كمدی هر سال را ندارد.

هنوز هم عیدی می‌گیرم

عیدی گرفتن را خیلی دوست دارم مثلا من كارمند دولت هستم و از دولت عیدی می‌گیرم كه البته خیلی كم است ولی بازم خوب است. (می‌خندد) از بزرگ‌ترهای فامیل هم گاهی عیدی می‌گیرم كه كیف می‌كنم ولی بخش عیدی دادن را اصلا دوست ندارم. (می‌خندد)

چهارشنبه‌سوری و سیزده‌بدر كنار خانواده

من عاشق چهارشنبه‌سوری و سیزده بدر هستم و حتی اگر سر كار باشم هم طوری هماهنگ می‌كنم كه حتما در این روزها در كنار خانواده‌ام باشم و سعی می‌كنم لحظات خوش و به‌یاد ماندنی‌ برایشان ایجاد كنم.

سفر نوروزی به شیراز

امسال كه می‌توانم در كنار خانواده باشم تصمیم گرفتیم پس از سال‌ها در روزهای تعطیلات نوروز به سفر برویم. به همسرم پیشنهاد سفر شمال را دادم اما ایشان گفتند به شمال كشور زیاد رفته‌ایم و در نهایت تصمیم بر آن شد که به سمت جنوب كشور وشیراز و اصفهان برویم.

خاطره خوش سینمایی از روزهای نوروز

همه خاطرات خوشم از سینما مربوط به ایام نوروز است چون من در خانواده‌ای سنتی به دنیا آمدم كه در آن ایام سینما رفتن برایشان كاری باارزش تلقی نمی‌شد اما روزهای نوروز تنها ایامی بود كه ما اجازه سینما رفتن را داشتیم چون در این روزها معمولا فیلم‌های مفرح و كمدی اكران می‌شدند و خانواده‌ام نیز سینما رفتن را مجاز اعلام می‌كردند. علاقه من به سینما و كمدی هم ریشه در همین موضوع دارد و سینما و نوروز برایم مقولاتی هستند كه به هم گره خورده‌اند.

علیرضا خمسه بی‌شك یكی از محبوبت‌ترین بازیگران سینمای ایران است؛ هنرمندی خوش‌اخلاق و خوش‌رو كه در بسیاری از آثار معتبر سینمای ایران نقش‌آفرینی كرده و در ایفای نقش‌های كمدی استاد محسوب می‌شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1394/01/11
من خيلي دوستتون دارم اقاي خمسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج