برای درمان موخوره چه کار کنم؟
۱۹۶۴۵۵
۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
۱۹۹۴۳۲ 
موخوره ايجاد شكاف طولي در مسير موها يا چند شاخه شدن انتهاي آزاد موهاست که استفاده از شامپوي نامناسب، خشكي بيش از حد مو و كوتاه نكردن طولاني مدت مو، از عوامل به وجود آورنده آن است.
مجله سیب سبز - محیا شامحمدی: موخوره ايجاد شكاف طولي در مسير موها يا چند شاخه شدن انتهاي آزاد موهاست که استفاده از شامپوي نامناسب، خشكي بيش از حد مو و كوتاه نكردن طولاني مدت مو، از عوامل به وجود آورنده آن است. جداي از اين موضوع كه چرا موخوره به وجود مي‌آيد، موضوع مهم اين است كه چگونه موخوره از بين مي‌رود و راه‌حل چيست؟
 
بسياري از پزشكان مي‌گويند كوتاه كردن موها تنها راه از بين بردن موخوره‌ است؛ ولي استفاده از راه‌هاي طبيعي هيچ‌گاه ضرر ندارد و مي‌تواند بسياري از مشكلات را هم حل كند و به موهاي ما جاني تازه ببخشد. احتمالا سريع‌ترين راه‌حلي كه به ذهن همه ما مي‌رسد همين چيدن موهاست. ما در اينجا قصد داريم، راه‌حل‌هاي ساده و طبيعي ديگري غير از كوتاه كردن مو را به شما معرفي كنيم. پس با ما همراه باشيد.

اجازه دهيد موها به روش طبيعي خشك شوند

گرما و حرارت بيش از حد بزرگ‌ترين دشمن موي شماست. تا جايي كه ممكن است از گرما دوري كنيد. درست است كه كنار گذاشتن سشوار و اتو براي خانم‌ها دشوار به نظر مي‌رسد، اما بهتر است استفاده از اين وسايل را به بعد از خشك شدن موها موكول كنيد. حتما قبل از سشوار كشيدن از يك سرم مقاومت‌كننده در برابر گرما استفاده كنيد تا آسيب كمتري به موهاي‌تان وارد شود. فراموش نكنيد كه استفاده از سشوار، اتو و بابليس به عادت هر روزه شما تبديل نشود.


دوشاخه را به پريز نزن!

ماساژ مو با روغن

براي حفظ چربي و رطوبت مو، پوست سرتان را با روغن ماساژ دهيد، ماساژ دادن مو باعث مي‌شود رطوبت موهاي‌تان حفظ شود. مي‏‎توانيد از روغن زيتون، روغن بادام، روغن نارگيل يا تركيبي از اين روغن‌ها را استفاده كنيد. مقداري روغن روي مو ريخته و به آرامي ماساژ دهيد، مدت يك ساعت بگذاريد روي موها بماند سپس با شامپو موهاي‌تان را بشوييد.

ماسك تخم‌مرغ

تركيب زرده تخم مرغ، روغن زيتون و عسل درمان خوبي براي موخوره محسوب مي‌شود. يك زرده تخم مرغ را با سه قاشق سوپخوري روغن زيتون و يك قاشق سوپخوري عسل مخلوط كنيد تا يكدست شود. اين ماسك را به آرامي روي موهاي‌تان ماساژ دهيد به‌طوري كه كل مو را در بر بگيرد. براي تاثير بيشتر بهتر است موهاي‌تان را با يك كيسه يا كلاه حمام بپوشانيد تا مواد جذب موها شود. پس از يك ربع تا 20 دقيقه، موهاي‌تان را با شامپو ملايمي بشوييد.

کرم روغن زيتون و سركه سيب

موخوره بيشتر در موهاي خشك ديده مي‌شود، براي اينكه خشكي مو را از بين ببريد. سه قاشق غذاخوري روغن زيتون، دو قاشق غذا خوري سركه سيب، سه قاشق غذاخوري عسل و دو قطره افشره خوراكي رزماري را با هم مخلوط كنيد. تركيب اين مواد پس از مدتي شما را از شر موخوره خلاص مي‌كند.

ماسك تهيه شده را روي موهاي‌تان بگذاريد و كمي ماساژ دهيد سپس موهاي‌تان را با يك حوله يا دستمال ببنديد. اجازه دهيد ماسك به مدت ۲۰ دقيقه روي سرتان بماند سپس موهاي‌تان را شست‌وشو دهيد.

از برس مناسب استفاده كنيد

توصيه مي‌شود از برس و شانه‌هايي استفاده كنيد كه نوك نرمي دارند. برس و شانه‌هاي فلزي باعث صدمه ديدن مو‌ها مي‌شوند. به همين دليل توصيه مي‌شود از برس‌ها و شانه‌هايی از جنس طبيعي مثل چوب استفاده كنيد. فراموش نكنيد كه يك بار در روز شانه زدن مو كافي است. از برس كشيدن موهاي خيس خودداري كنيد. چون سبب كشيدگي موها و آسيب به آنها مي‌شود. علاوه بر اينها از گيره، سنجاق سر و كش‌هاي بيش از حد محكم هم استفاده نكنيد.

 لوسیون شيرين‌بيان

يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوش بريزيد و به مدت 10 دقيقه بجوشانيد. پس از سرد شدن آن را صاف كنيد. اين مايع را به نوك موهاي خود بماليد و اين عمل را هر روز تكرار كنيد تا موخوره از بين برود.

ماسك پاپايا

انبه هندي يا پاپايا سرشار از پروتئين است و نيازهاي مو را از جهت درخشش، رطوبت و رشد تامين مي‌كند. دو تكه از پاپايا را داخل مخلوط كن بريزيد تا به صورت خمير درآيد. دو قاشق سوپخوري ماست به آن اضافه كنيد، سپس آن را روي موهاي‌تان بريزيد به‌طوري كه كل كف سر را بپوشاند. نيم ساعت بعد موهاي‌تان را با آب و شامپو بشوييد.
 
برای درمان موخوره چه کار کنم؟

شست‌وشو با عسل

عسل يك نرم‌كننده طبيعي و فوق‌العاده براي مو محسوب مي‌شود. دو قاشق سوپخوري عسل را در ۴ فنجان آب گرم بريزيد و مخلوط كنيد. بعد از شامپو كردن، آن را روي موهاي‌تان بريزيد تا مدتي روي موها بماند و موهاي‌تان را نرم كند.

معجون شمبليله و دال عدس

يك قاشق غذاخوري شنبليله را با نصف فنجان دال عدس مخلوط و آسياب كنيد، بعد نصف فنجان كشك به آن اضافه كنيد و كاملا هم بزنيد. حالا اين معجون را به كل موها و پوست كف سرتان بماليد و حدود دو ساعت صبر كنيد و در نهايت موهاي‌تان را با يك شامپوي ملايم بشوييد. همچنين مي‌توانيد نصف فنجان كشك را با يك قاشق غذاخوري عسل مخلوط كنيد، خوب به هم بزنيد و به موها و كف سرتان بماليد. حدود 20 دقيقه صبر كنيد. آن را بشوييد و ببينيد كه موهاي‌تان چقدر نرم، لطيف و درخشان مي‌شود.

مخلوط درخشان‌كننده انبه و ماست

يك انبه رسيده متوسط را پوست بكنيد، دانه‌ آن را جدا كرده و آن را قطعه قطعه كنيد، بعد آن را درون مخلوط‌كن بريزيد و خوب هم بزنيد تا كاملا حالتي خميري پيدا كند. حالا يك فنجان ماست تازه به انبه اضافه كنيد و موها و پوست كف سرتان را كاملا با اين مخلوط بپوشانيد. حدود 30دقيقه بعد موها را آب بكشيد و با شامپو بشوييد. اين دستورالعمل را تا چهار هفته به كار‌گيريد تا ببينيد هم موهاي‌تان درخشان‌ مي‌شود و هم موخوره‌ها از بين مي‌روند.

اگر می‌خواهید با موخوره خداحافظی کنید:

-  نوك موها را چند سانتي‌متر كوتاه كنيد.

- از برس‌ها و شانه‌هايى از جنس مواد طبيعى (چوب و. . .) استفاده كنيد.

- از روغن‌هاى گياهى براي مو‏هاي‌تان استفاده كنيد.

- شامپو‏هاى طبيعى كه اسيدى و قليايى نيستند را به كار ببريد.

- هنگام شست‌وشوى موها از آب خيلى گرم استفاده نكنيد.

- به صورت مداوم از سشوار يا اتو مو استفاده نكنيد.

- گاهى موهاي‌تان را ببافيد.

دوشاخه را به پريز نزن!

چرا موخوره به وجود مي‌آيد؟

موخوره يا دو شاخه شدن مو، زنگ خطري است كه نشان مي‌دهد موهاي شما تغذيه مناسبي ندارند و رطوبت كافي به آنها نمي‌رسد. هر تار مو در سطح خود لايه بسيار ظريف محافظت‌كننده‌اي از رطوبت و چربي دارد كه از يك‌سو مقابل عوامل فيزيكي و شيميايي محيط يا صدمات وارده از مو محافظت مي‌كند و از طرفي ديگر موجب لطافت و انعطاف آن مي‌شود. موخوره وقتي ايجاد مي‌شود كه لايه محافظ در انتهاي فيبرهاي مويي نوك مو از بين برود و سر مو چند شاخه شود.

موهاي بلند، خشك، تحت فشار و كشش، بيشتر در معرض موخوره قرار مي‌گيرند. استفاده زياد از رنگ مو و دكلره در دوره زماني كوتاه، استفاده مداوم از سشوار و ديگر حالت‌دهنده‌هاي مو مثل اتو، شامپوهاي ناملايم و نامرغوب، قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشيد، كوتاه نكردن و مراقبت نكردن از موها همگي موها را خشك مي‌كنند و آمينو اسيدهاي مو را از بين مي‌برند. موهاي خشك و ضعيف حين مدل دادن يا برس كشيدن به‏راحتي خرد مي‌شوند. اگر فكر مي‌كنيد رشد موهاي‌تان خيلي كند شده است، ممكن است موخوره دليل اصلي آن باشد.

راه‌هاي پيشگيري از موخوره

- بهترين راه براي پيشگيري از موخوره اين است كه هر چند وقت يك بار موهاي خود را كمي كوتاه كنيد.

- كم آبي يكي علت‌هاي ايجاد موخوره است، بنابراين آب فراوان بنوشيد.

- تركيبات حاوي الكل نيز سبب موخوره مي‌شوند، از شامپوهايي كه در آنها الكل به كار رفته است، استفاده نكنيد.

- برس و شانه‌هاي فلزي باعث صدمه ديدن مو و ايجاد موخوره مي‌شوند به همين دليل توصيه مي‌شود از برس‌ها و شانه‌هاي از جنس طبيعي استفاده كنيد، در ضمن موهاي‌تان را به آرامي شانه و از برس زدن‌هاي خشن خودداري كنيد.

- استفاده از گيره و سنجاق سر و كش‌هاي محكم چون باعث كشيدن موها مي‌شوند و همين امر در ايجاد موخوره موثر است پس در انتخاب آنها بايد دقت شود.

- سشوار و اتو و به‌طور كلي حالت‌دهنده‌هاي مو چربي طبيعي مو را از بين مي‌برند و سبب موخوره مي‌شوند، بنابراين سعي كنيد از آنها كمتر استفاده كنيد.

- از برس كشيدن موهاي خيس خودداري كنيد چون سبب كشيدگي موها و آسيب به آن مي‌شود.

- موي خود را زمان زيادي در معرض نور خورشيد قرار ندهيد.

- هنگام شست‌وشوي موها از آب خيلي داغ استفاده نكنيد.

- روغن‌هاي گياهي مثل روغن بادام و روغن زيتون را به نوك موها بماليد. از لعاب كتيرا هم مي‌توانيد براي درمان موخوره استفاده كنيد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 62
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1394/03/17
کرم ترمیم کننده کوی سینره فوق العاده اس واسه موخوره
پاسخ ها
آطوئی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
من هر چند وقت یک بار موهامو کوتاه می کنم ولی یک هفته نشده دوباره موخوره میگیره
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1394/03/18
موها را كوتاه نگه داريد .در فرصت مناسب به موها كمي روغن زيتون و يا زردۀ خام تخم مرغ بزنيد .ويتامين آ را در بدنتان با هويج پخته - جگر -كاهو و كدوي تنبل و يا مغزهاي آجيلي به مقدار كم تامين كنيد . از اضطرابهاي بي مورد دوري كنيد .
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1395/04/21
عسل چه مقدار روی مو بماند؟
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1395/06/24
موخرم زیلده سرکه واقعا خوبه ؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
موخوره درمان نمیشه مگه اینکه موهاتو کوتاهش کنی یا با دستگاه های مخصوص موخوره گیری کنی موهاتو،این راه ها فقط برای جلوگیری از موخوره ی دوباره است
fafa
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
اصلا از دستگاه استفاده نکن بدترمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1396/01/03
واقعاممنونم عالی بود.
پاسخ ها
عارفه
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
خوبه
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1396/02/13
باعرض سلام
همسرم مو خوره داره این عسل چه مقدار روی سر باید بمونه؟؟
لطفا جوابم رو بدید با تشکر
پاسخ ها
هلنا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
به همسر جونت بگو یک ساعت بمونه بعدا با یه شامپویی موهاش رو با آب ولرم بشوره شستن مو با آب داغ هرگز انجام نشود
رقیه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
یه ساعت کافیه
0....یک ساعت
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
یک ساعت
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1396/02/16
دختر ۷ساله ام زیاد موخره داره هرچند یک بار موهاش سرش رو میچینم اما موی بلند دوست داره چه کار بکنم از دست موخرهاش خوب بشه
پاسخ ها
بهار
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
من موهام بلنده و بد جور مو خره داشت و اصلا دوست نداشتم موهامو کوتاه کنم ودستگاه موخره گیر اصلا فایده نداشت چون دوباره چند ماه بعدش موخره ها
برمی گشت و یکی از دوستام گفت روغن نارگیل خیلی خوبه و من روغن خالص نارگیل گرفتم و واقعا عالی بود
Iran, Islamic Republic of
04:47 - 1396/02/23
اگه دو شاخه مو رو جدا کنیم از هم یکیش کنده میشه و فقط یکیش میمونه ایا این میتونه راه درمان باشه؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
نه چون موها به شدت ضعیف و شکننده میشه و شاخه شاخه رو هوا وایمیسه
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1396/04/13
سرکه واقعا جواب میدهد؟
پاسخ ها
p
United Arab Emirates
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
نه اثر نمی گنه بلکه خیلی هم زیاد می کنه
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1396/11/11
من موهامو کوتاه کوتاه کردم یعنی،وسیله ای که به سر آسیب بزنه هم استفاده نمیکنم.شامپومم خوبه.ماسک مو هم میزنم ک موهامو تقویت بشه. آبم زیاد میخورم .ی مدت موهامو خوب بود.اما دوباره دوشاخه شده.واقعا نمیدونم چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1397/01/29
موهای من خیلی بلنده از زانو هام کمی بلند تره موهام موخره داشت از اون موقع که فهمیدم به موهام ماسک تخم مرغ نیزنم خیلی خیلی اثر کرده
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
موخوره های موهامونو بزنیم بعد ماسک بزنیم یا اگه روی موخوره ها هم ماسک بزنیم میبره؟
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1397/01/31
واسه پرپشت شدن مو چیکار کنم؟موهام خیلی خالی و کم شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
باید 1 ساعت و 30 دقیقه موهاتا با یک قاشق زنجبیل و روغن جوجوبا بزاری بمونه
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1397/01/31
من تازگیاموخوره گرفته موهام بلندهرماه یک مقدار کوتاه میکنم اما تازگیاموخوره زیادمیگیره دوهفته کوتاه میکنم باز موخوره میگیره لطفا راهنمایی کنیدسپاس
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1397/02/26
من شنیدم گوجه هم برای موها خوبه
Germany
15:11 - 1397/02/27
ببخشید اسم گیاه موخره چیه

لطف میکنید بهم بگید
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1397/03/01
برای اینکه میخواهید موخوره ها گم بشوند موهایتان را باروغن نارگیل شب به موهایتان بزنید وصبح یاظهر به حمام بروید و در چند هفته این کار انجام بشود و از سرم کریستال برای موهایتان استفاده کنید
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/04/17
سرموهاتونو بچينيد وبعدش موهاتونو ببافين ته موهاتونوباوازلين چرب کنين خيلي اثرميذاره
Germany
13:32 - 1397/04/18
من موهام خیلی بلندن دوس ندارم کوتاشون کنم اما خیلی مو خوره دارن لطفا کمک کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
من موخوره ی موهام تا رو سر شونه هام رسیده بود موهامم خیلی بلند بود مجبور شدم دیگه کوتاهشون کنم و الان خوشحالم که کوتاهشون کردم بالأخره بعد اون همه سالی که موهام بلند بود یه تغییری تو استایلم دادم
بهار
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
روغن خالص نارگیل خیلی خوبهوقبل از حمام باید یه مقدار به سرت بمالی و بعد یک ساعت بری بشوری در هفته دو سه باری باید این کارو بکنی
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1397/04/20
من موهام خیلی بلند هستن دوس ندارم کوتاه کنم ولی موخوره ریشه موهامم اومد لطفا کمک کنید
پاسخ ها
......
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
باید بری دکتر تا دارو بده چون خیلی خطر داره
بهار
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
هیچ خطری نداره برای ابجی منم این طور بود که پیش دکتر رفت که یه اسپر ی بهش داد
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1397/05/23
من مو هایم بلند بود بعد کوتاه کردم میخوام بدون چی کار باید بکنم تا بلند بشه
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1397/06/24
باید چند سانتی متر موهارا برای موخوره کوتاه کنیم
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/07/18
من.موهام موخوره داره نمیدونم چیکارکنم لطفا راهنماییم کنین.
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1397/07/29
منم موهام موخوره دارن باسرکه سیب میشه مشکلشون حل بشه
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1397/08/11
من هم مثل خیلی که گفتن مو هام بلند موخره گرفته و دلم نمیخوادکوتاه کنم ولی از دوستان شنیدم دستگاهی آمده که بدون کوتاهی مشکل امثال ما رو حل میکند
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1397/08/22
سلام من موهام خیلی بلند ه بعد مؤخوره گرفته چی کار کنم
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1397/09/14
سلام من موهام مو خوره میگیره خیلی ام زیاد کوتاه کردم دوباره گرفته نمیخوام.کوتاه کنم خواهش میکنم راهنمایم کنید ممنون میشم . خیلی خوبه ک بگید چ شاپو بزنیم
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1397/09/24
من موهامو پسرونه زدم یه ۳الی ۴ ماهی خوب بودا اما دوباره موخوره گرفت اخه من چکار کنم
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1397/09/27
من موهایم خیلی موتوره داره چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
07:45 - 1397/10/05
اه اصن هیچی خوب نمیکنه کوتام کردم بازم موخوره دارم
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1397/10/21
موهام خیلی موخوره داشت از وقتی که براش دعاخوندم تموم شد
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1397/10/21
موهام خیلی موخوره داشت از وقتی که براش دعاخوندم تموم شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ولی من به این چیزا اعتقادی ندارم اخه چجورری میشه
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1397/10/25
من موخوره هام خیلی کمه بازم باید کوتاه کنم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1397/10/30
دمتون گرم عالی بود
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1397/11/03
دخترمموخوره داره چند بارموهاش راکوتاه کردم وحنازدم هنوز خوب نشده
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1397/12/04
منم موهام بلند نمیخوام کوتاه کتم دلم نمیاد لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/01/16
من موهام بلنده نمی خوام کوتاه کنم موخوره تمام موهامو پوشونده
خواهشا راهنماییم کنین
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1398/01/26
سلام دوستان منم موهام متاسفانفه موخره داره موهای من خیلی لطفیف وابریشمی بودیش اما از وقتی موخره گرفته خشکو وشکننده هستش همه اون موارد بالا رو رعایت میکنم هرچیم میچنیم باز میگیره ولی روغن شنبلیله و روغن کرچک وزیتون همچنین روغن ارگان میگین خیلی موثر ودر جایی خوندم اگر طی چندبارشب ها روغن کرچک یا زیتونا به سر برنی و یه کلاهی سر کنیم بعد از چند روز موخره از بین میبره به همین دلیل منم میخوام امتحان کنم
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/03/28
من مو هام خیلی موخره داره خیلی هم بلند هست لطفا راهنماییم کنید نمیخواهم مو هامو کوتاه کنم
ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1398/04/12
روغن نارگیل عالیه البته اگر خالص باشه من چند ماه استفاده میکنم و اثرش رو دیدم و مو خوره هام واقعا کم شده و تازه مو هارو هم تقویت میکنه اول باید مقدار کمی رو روی موهات بمالی تا یک ساعت بمونه و بعد حموم بری ودو سه روز در هفته باید این کارو انجام بدی و مارک شامپوت هم مهمه که با موهات سازگار باشع
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1398/05/21
سلام منیه دختر 18 سله هستم .من موهام موخوره داره هرکاری میکنم جواب نمیده هر جور ماسکی میزنم جواب نمیده اخرش میشه همون اشو همون کاسه.من اخه چی کارکنم.ممنون میشم جواب بدین
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/06/14
بهتره کوتاهشون کنیم اینطوری بهتره در ضمن از سشوار و اتو و... استفاده نکنید بعدشم اصلا اصلا به هیچ عنوان از برس فلزی استفاده نکنید و اصلا موهای خیسمان را برس نکشیم
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/08/09
موخوره بیشتر به خاطر خشکی مو هست از روغنی مثل نارگیل یا زیتون استفاده کنید و وازلین هم خوب هست من خودم موهام بلند بود تا روی رونم کوتاهش کردم بعدش موخوره شد الان بازم میخوام کوتاه کنم و اکثر مو خوره ها به خاطر سشوار و اتو هست
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1398/08/25
موهام ضعیف وشکننده هست همش مخره است رشدهم نداره چکارکنم توروخداجاب بدید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج