همکاری آمریکا و چین در مذاکرات ایران
۲۱۷۲۳۲
۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳
۱۹۲۴۱ 
وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید چین و آمریکا به عنوان دو شریک همکاری قابل توجهی در مذاکرات هسته‌ای ایران داشتند.
خبرگزاری تسنیم: وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید چین و آمریکا به عنوان دو شریک همکاری قابل توجهی در مذاکرات هسته‌ای ایران داشتند.

جان کری در هفتمین نشست سالیانه گفتگوهای راهبردی و اقتصادی آمریکا و چین و ششمین نشست مشورتی درباره تبادلات ملت با ملت در سال 2015 گفت: ما منتظر سفر رئیس جمهور چین به آمریکا در ماه سپتامبر هستیم و اعتماد دارم که وقتی روسای جمهوری آمریکا و چین با یکدیگر دیدار خواهند کرد، اگر بتوانیم طی ماههای آینده کارمان را به خوبی انجام دهیم در این صورت خواهیم توانست روابط دوجانبه ی آمریکا و چین را گسترش دهیم.

وزیر امور خارجه ی آمریکا افزود: ما طی یکسال گذشته گام های مثبتی برداشته ایم. این گام ها شامل یک اعلامیه تاریخی درباره ی تغییرات آب و هوایی است. همچنین تقویت اعتماد بین ارتش های آمریکا و چین دیگر اقدام یکسال گذشته است. ما تعاملات بین ارتش های آمریکا و چین را افزایش داده ایم، اعتبار روادیدهای صادر شده برای اتباع دو کشور را افزایش داده ایم.

جان کری در ادامه به نمونه ی دیگری از همکاری آمریکا و چین اشاره کرد و گفت: به عنوان شرکا همکاری قابل توجهی با یکدیگر در مذاکرات 1+5 درباره ایران داشته ایم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج