راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۲۱۲۹۱
۱۵ تير ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۴
۱۸۴۸۰
راهنمای زندگی و تحصیل در خارج از ایران
کشور روسیه به دلیل هزینه‌های پایین تحصیلی و قابلیت‌های علمی گسترده، مقصد خوبی برای ایرانیان جهت تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در دو دهه اخیر شده است.

مجله اینترنتی برترین ها

برترین ها: مجله اینترنتی برترین ها قصد دارد سلسله مقالاتی درباره فرآیند اخذ پذیرش در مقاطع عالی تحصیلی در کشورهای مختلف جهان را برای مخاطبان خود ارائه کند. این مقالات تلاش دارد تا به صورت عملی و مصور، اصول و مبانی فرآیند اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های مختلف جهان را آموزش دهد.

با توجه به اشتیاق گسترده جامعه جوان ایران برای کسب تجربه تحصیل و تحقیق در مقاطع عالی در دانشگاه های آسیا، اروپا و آمریکا و تخصصی بودن این موضوع، بخش سبک زندگی برترین ها هر هفته موضوعات مختلف مربوط به این فرآیند را به جامعه مخاطبان عزیز سایت ارائه می کند. امیدواریم مخاطبان برترین ها و کلیه عزیزانی که این محتواها را مشاهده می کنند، به راحتی بتوانند خود و دیگران را در امر پذیرش  تحصیلی و اخذ بورسیه یاری دهند.


60 شرکت اسکاندنیاوی برای متقاضیان تحصیل در اروپا

نکات مهم در ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

در سلسله گفتارهای مربوط به معرفی فرصت‌های تحصیلی در خارج از کشور، تا کنون نکته‌های زیادی درباره اصول و مبانی فراهم کردن بسترهای لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و گرفتن بورسیه، معرفی و بررسی شد که از طریق لینک بالا، قابل دسترس می‌باشد. معرفی فرصت‌های تحصیلی در کشورهای مختلف اروپا، از سوئد و فنلاند در اسکاندیناوی گرفته تا آلمان و فرانسه و حتی لهستان و مجارستان و اسپانیا در جنوب قاره سبز، در چند ماه اخیر مورد نظر پرتال برترین‌ها بوده است که خوشبختانه با استقبال خوب کاربران گرامی سایت نیز مواجه شده است. هزار نکته ای که تا کنون برای معرفی فرصت‌های تحصیلی و زندگی در ده‌ها کشور مختلف اروپا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت، فرصت‌های خوبی را برای ارتقای سطح آگاهی و دانش متقاضیان تحصیل در خارج از کشور فراهم می‌کند. امروز، به معرفی فرصت‌های تحصیلی در کشور روسیه می‌پردازیم.

 روسیه به عنوان یکی از کشورهای نزدیک به مرزهای شمالی ایران، در سه دهه اخیر با استقبال دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در خارج از کشور مواجه شده است. اگر چه زبان روسی و سرمای کشنده روسیه، از عوامل منفی برای جذب دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در خارج از کشور است، اما این دو فاکتور هم نتوانسته است از خیل ایرانیان مشتاق در این کشور صنعتی با دانشگاه‌های بسیار قدیمی و معتبر اروپا، بکاهد. هزینه تحصیل پایین به نسبت کشورهای شمال اروپا، موضوعی است که دانشجویان را به تحصیل در این کشور به خصوص رشته‌های مهندسی و پزشکی، ترغیب می‌کند. یکی از راههای شناخت آموزش عالی روسیه بررسی کمیت وکیفی دانشمندان، محققین و شخصیت‌های مختلف فرهنگی و علمی برخاسته از نظام عالی این کشور است که نقش بسزایی در پیشرفت و ترویج دانش بشری داشته‌اند.

 نظام آموزش عالی روسیه علی رغم ریشه‌های عمیق تاریخی، نظامی پویا و انعطاف پذیر است وبعنوان یکی از نظام‌های معتبر جهانی دارای تجارب ارزشمند و متخصصین تربیت شده مطابق با استانداردهای بین‌المللی است و برای آموزش وتربیت متخصصین از سیستم چند مقطعی برخوردار است و همچنین برنامه‌های پژوهشی و آموزشی اروپا و دنیا را ارائه می‌کند. یکی از اولویت‌های نظام آموزش عالی روسیه، فعالیت در سطح بین المللی است و جذب دانشجویان خارجی است بطوریکه تا کنون نزدیک به ششصد و پنجاه هزار دانشجوی خارجی در این کشور در زمینه‌های تخصصی مختلف تربیت شده‌اند و امروزه این نظام آموزشی ارگانی فعال در ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی در سطح جهان است.

 راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

نکته 800: اولین موضوعی که برای تحصیل در کشور روسیه باید به آن توجه کنید، فاکتور زبان روسی و زندگی در شرایط سخت و سرما می‌باشد. این دو فاکتور، تأثیر زیادی در فرآیند تحصیل و زندگی شما در این کشور خواهد داشت. زبان روسی، زبان خیلی مهمی در دنیای صنعت و کسب و کار و پزشکی نیست. اما در کشورهای همجوار روسیه مانند اوکراین و بلاروس، زبان روسی جایگاه مهمی دارد. اما نباید انتظاری که از زبان انگلیسی یا اسپانیولی دارید، از زبان روسی داشته باشید. زبان روسی، به جز در این چند کشور، مخاطب و کاربرد چندانی ندارد و اگر شما به زبان روسی تحصیل کنید، حتماً نیاز دارید که برای ارتباط با اساتید و دانشگاه‌ها و مجلات و مراکز صنعتی و تحقیقاتی غربی، زبان انگلیسی را نیز فرا بگیرید.

 بنابراین تنها در صورتی که واقعاً علاقمند به زبان روسی و تحصیل دراین کشور هستید، این زبان و این کشور را انتخاب کنید. مساله سرمای روسیه نیز، برای زندگی چند ساله در این کشور در نظر داشته باشید. سرمای زیر صفر چند ماهه، قطعاً برای کسانی که از مناطق مرکزی و جنوبی کشور قصد تحصیل در این کشور را دارند، مشکل ساز است. اما همه این‌ها، برای مشتاقان علم و تحصیل، مساله ای مهمی نیست. هدف، چیز دیگری است. شاید برای متقاضیان تحصیل به روسیه، انجام یک سفر 1 یا 2 هفته ای به این کشور و بررسی شرایط مختلف آن، پیش از اخذ پذیرش، خالی از لطف نباشد.

نکته 801: اگر علاقمند به تحصیل در روسیه هستید، به این موضوع توجه کنید که برخی از مؤسسات و دانشگاه‌های این کشور، برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، مورد تأیید اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم نیست. برای اطلاع از این مورد، همواره به پرتال این وزارتخانه مراجعه کنید و اطلاعات نهایی را کسب کنید.

نکته 802: متقاضیان تحصیل در کشور روسیه، الزاماً نیازی به ارائه مدارکی مانند جی آر ای‌ای و جی مت نیستند. اما شاید برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد ABM، نیاز خواهید داشت که بنا بر نیازمندی‌ها پذیرش دانشگاه، این مدرک را کسب کنید. شیوه ان را قبلاً در بخش جی ار ایی و جی مت توضیح دادیم.

نکته 803:
اکثر دانشگاه‌های روسیه، از دانشجویان دکترا، پیش از دریافت پذیرش تحصیلی، درخواست می‌کنند تا موضوعی که قصد دارند در این کشور به عنوان موضوع پایان نامه دکترا کار کنند، به صورت خلاصه و مکتوب، به همراه مدارک مورد نیاز پذیرش ارسال کنند. حتی اگر در زمان پذیرش چنین سندی از مشاء درخواست نشود، به محض ورود و تعیین استاد راهنما، چنین موضوعی باید در دستور کار شما باشد. طریق نوشتن بیانیه هدف را قبلاً توضیح دادیم.

نکته 804: روسیه نیز مانند هر کشور دیگری در دنیا، برای متقاضی تحصیل در خارج از کشور که تجربه زندگی و تحصیل دران را ندارد، جای ناشناخته ای هست. برای کسب اطلاعات بیشتر و کافی، راه‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها، ارتباط با فارغ التحصیلان و دانشجویان شاغل به تحصیل دراین کشور است که خوشبختانه شمار زیادی از ایرانیان عزیز در دانشگاه‌های معتبر این کشور، مشغول به تحصیل هستند. روش ارتباط را، قبلاً در نکته‌های قبلی توضیح دادیم.

نکته 805: در کشور روسیه نیز، بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی برای مقاطع مختلف و رشته‌های گوناگون ارائه می‌شود. دسترسی به این منابع هم از طریق سایت دانشگاه‌ها و هم از طریق پرتال‌های بین المللی امکان پذیر است. این منابع معتبر بورسیه های تحصیلی در اروپا را همواره بررسی بفرمایید. پیش تر، بیش از 10 سایت در این حوزه معرفی شد ک مناسب است سایت‌های تکمیلی را نیز بررسی کنید.

نکته 806: دانشگاه‌های روسیه، بر خلاف دانشگاه‌های شمال اروپا و سوییس و حتی امریکا، معدل خیلی خوب برای پذیرش نیاز دارند و به متقاضیان با حداقل نمره نیز، پذیرش می‌دهند. اما اگر واقعااز معدل پایینی رنج می‌برید، گفتاری که درباره راهکارهایی برای متقاضیان تحصیل با معدل پایین ارائه شده است را، مجدداً مطالعه کنید.

نکته 807: اگر قصد دارید از طریق مؤسسات اعزام دانشجو، برای سفر به روسیه اقدام کنید، از مؤسسات مورد تأیید وزارت علوم استفاده کنید و از پرتال‌های مجازی بدون مجوز، اجتناب کنید. scholarship.saorg.ir مراجعه کنید.

راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

نکته 808: دانشگاه‌های روسیه از طریق پرتال en.russia.edu.ru قابل مشاهده می‌باشند. این پرتال، سایت رسمی وزارت علوم و آموزش فدراسیون روسیه می‌باشد که فهرست صدها دانشگاه و مرکز آموزشی و تحقیقاتی معتبر خود را ذکر کرده است.
 
راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

نکته 809:
از طریق آدرس زیر نیز می‌توانید به فهرست بیش از 100 دانشگاه این کشور در زمینه مختلف تحصیلی، دسترسی پیدا کنید. این آدرس، کمک زیادی برای پیدا کردن سریع دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلف به شما دارد.

 راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

نکته 810: برای تحصیل در رشته‌های مهندسی که متقاضی زیادی بین ایرانیان دارد، دانشگاه‌های زیادی در این کشور مدنظر است. مراکزی چون:

دانشگاه دولتی دریانوردی حمل و نقل درون مرزی ماکاروف، دانشگاه دولتی مخابرات سن پترزبورگ، دانشگاه دولتی دریانوردی و عمران سن پترزبورگ، دانشگاه دولتی تکنولوژی سن پترزبورگ، دانشگاه دولتی کشاورزی ساراتوف، دانشگاه ایالتی نیژنی نووگورود، دانشگاه دولتی معماری و مهندسی عمران نیژنی نووگورود، موسسه هوانوردی مسکو، دانشگاه دوستی ملل روسیه (مسکو)، دانشگاه دولتی فنی شمال قفقاز (استاورپل) از جمله مقاصد اصلی تحصیلی برای رشته‌های فنی هستند.

دانشگاه ملی مسکو، یکی از مراکز معتبر برای تحصیل در رشته‌های فنی در این کشور است. دانشگاه در اواسط قرن هجدهم میلادی تأسیس شده است و هم اکنون، بیش از 50 هزار دانشجو و استاد دران مشغول به فعالیت هستند.

سایت دانشگاه در نشانی http://www.msu.ru قرار دارد.

راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه 

این دانشگاه رشته‌های خود را اکثراً به زبان روسی ارائه می‌کند. بنابراین یادگیری زبان روسی پیش از عزیمت به این کشور الزامی است.

دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ، از دیگر مقاصد اصلی تحصیل ایرانیان در رشته‌های فنی و مهندسی دراین دانشگاه می‌باشد که سالانه صدها میلیون دلار بودجه دریافت می‌کند. این دانشگاه در زمره 400 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. سایتان در نشانی http://www.en.spbstu.ru ارائه شده است و پذیرش از آن، کار سختی نیست و با حداقل نمرات و حتی آیلتس زیر 6 آکادمیک نیز، می‌توان از این دانشگاه پذیرش دریافت کرد. اما دانشجو موظف است دوره زبان روسی را گذرانده و هزینه‌های مورد نیاز دانشگاه را پرداخت کند.
 
راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

بیش از 50 رشته در زمینه‌های فنی و مهندسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه ارائه شده است که بین 5 تا 15 میلیون تومان در سال، شهریه دارد. این لیست در نشانی spbstu.ru/master_degree_programs در دسترس می‌باشد. نکته جالب توجه درباره این دانشگاه این هست که اگر شما، 5 تا 10 دانشجوی خارجی را برای تحصیل در این دانشگاه متقاعد کنید، از تخفیف بین 5 تا 20 درصد کل شهریه برخوردار خواهید بود که موضوع جالبی در میان دانشگاه‌های اروپا می‌باشد!
 
راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

نکته 811:
تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی نیز در روسیه، متقاضیان و مخاطبان زیادی از ایران دارد که به دلیل هزینه به مراتب پایین تر در مقایسه با امریکا و کانادا، این دانشگاه‌ها را انتخاب می‌کنند. اما باید بدانید که برای موفقیت در این دانشگاه‌ها و رشته‌ها، باید زبان روسی را مسلط باشید که خود حداقل 1 سال زمان می‌برد. برخی از دانشگاه معتبر اما مشروط پزشکی در این کشور عبارت‌اند از:

Moscow  I.M.Sechenov  Medical  Institute   آکادمی پزشکی مسکو- سچینوا (دانشگاه شماره یک مسکو)، Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko   انستیتو دندانپزشکی مسکو، Sp Pavlov Medical State University   دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ (پاولوف)، St.Peterburg State Medical Academy   آکادمی تخصصی پزشکی سن پترزبورگ و The S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution   مرکز چشم پزشکی فیدروف. این دانشگاه‌ها معمولاً مد نظر ایرانیان برای تحصیل در پزشکی روسیه می باش که البته دانشگاه‌های معتبر دیگری نیز هست که باید از طریق آدرس ارائه شده در نکته 809 به آن توجه کنید.

دانشگاه دولتی پزشکی مسکو، از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه در این حوزه می‌باشد که سالانه میلیون‌ها دلار بودجه تحقیقاتی در اختیار دارد و در نشانی http://www.mma.ru/en در دسترس می‌باشد.
 
راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

اطلاعات پذیرش در نشانی زیر قرار دارد.

راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه
 
دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ، از دیگر مراکز پزشکی فعال این کشور است که در زمینه‌های مختلف داروسازی، پزشکی و پیراپزشکی فعالیت دارد. در نشانی spb-gmu.ru در دسترس می‌باشد.
 
راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

نکته 812: روسیه برای تحصیل در رشته‌های اقتصاد، مدیریت، فلسفه، علوم سیاسی و حتی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مورد تأیید می‌باشد و دانشجویان زیادی از ایران در این کشور مشغول به تحصیل هستند.

نکته 813: در صورتی که علاقمند به تحصیل در این کشور در زمینه‌های هوا و فضا و حتی خلبانی هستید، اعتبار مدارک اخذ شده را با مراکز رسمی کشور مانند سازمان هواپیمایی کشوری چک کنید تا در صورت علاقمندی به کار در نهادهای دولتی کشور، با مشکل رو به رو نشوید.

نکته 814: هزینه‌های تحصیل در روسیه، بین 500 دلار تا 1500 دلار در ماه، بستگی به نوع زندگی دانشجو و شهر محل اقامت، متفاوت است. اما با توجه به افزایش نرخ ارز در سال‌های اخیر، این هزینه‌ها خیلی کم نیست.

نکته 815: دانشجویان پس از ورود به مسکو به مدت یکسال در دوره مقدماتی زبان روسی (پادفکت) مشغول به تحصیل می‌شوند. (این دوره را می‌توان به صورت فشرده 6 ماهه و یا بصورت طولانی تر یعنی یکسال و نیم گذراند.)
دانشجویان می‌بایست به محض ورود به مسکو گذرنامه خود را تحویل دانشگاه داده تا اقامتشان ثبت گردد. (در غیر اینصورت شامل جریمه می‌گردند) و نیز می‌بایست گذرنامه و مدارک اقامت را همیشه به همراه داشته باشند. دانشجویان باید 2 هفته قبل از اینکه اقامتشان پایان یابد گذرنامه خود را برای تمدید اقامت به دانشگاه تحویل دهند، در غیر اینصورت شامل جریمه یا دیپورت خواهند گردید.

نکته 816: هزینه دانشگاه‌های مسکو با خوابگاه سالیانه حدوداً بین 4 هزار تا 6 هزار دلار امریکا است. لازم به ذکر است هزینه تحصیل در رشته‌های هنری (موسیقی، کارگردانی و نقاشی) و دانشگاه دولتی مسکو و آرشیتکت دانشگاه مارخی بالاتر است. همچنین هزینه زندگی دانشجویی در مسکو ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار امریکا است. یکی از مزایای تحصیل در روسیه هزینه مناسب دانشگاه‌ها است و همچنین دانشگاه‌های روسیه از لحاظ علمی در جهان رتبه‌های بالایی دارد. خوابگاه‌های دانشگاه‌های روسیه نسبتاً مرتب و امنیت کاملی دارد و از نظر تجهیزات آزمایشگاهی و کتابخانه و آموزشی عملی بسیار مجهز و پیشرفته‌اند و امکانات بسیار خوبی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

نکته 817: سایت waytorussia.net پرتال خوبی برای پیدا کردن مکان اقامت و دریافت اطلاعات عمومی برای زندگی در این کشور است. سایت http://russia.accommodationforstudents.com نیز پیشنهاد می‌شود.

 راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

در این سایت،. http://www.studyinrus.com می‌توان درباره تحصیل در این کشور، اطلاعات خوبی بدست آورد و راهنمایی دریافت کرد. این سایت، مملو از اطلاعات خوب و ارزشمند و به روز می‌باشد.
 
راهنمای فرصت‌های تحصیلی در روسیه

نکته 818: سفارت ایران در روسیه.iranembassy.ru و سفارت روسیه در ایران rusembiran.ru، همواره مراجع خوبی برای کسب اطلاعات موثق برای متقاضیان تحصیل در این کشور است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی