4 تکنیک کاربردی برای پخت کیک
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۳۴۳۳
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۰
۱۷۶۴۷۲
پختن كیك ساده: اسفنجی را همه بلد هستید اما وقتی پای درست كردن یك كیك تزئین شده كامل برای مراسم خاصی وسط می‌آید، تقریبا همه ترجیح می‌دهند از قنادی كیك بگیرند.
برترین مجله اینترنتی ایرانبرترین ها:  پختن كیك ساده: اسفنجی را همه بلد هستید اما وقتی پای درست كردن یك كیك تزئین شده كامل برای مراسم خاصی وسط می‌آید، تقریبا همه ترجیح می‌دهند از قنادی كیك بگیرند. اگر می‌خواهید از رفتن به قنادی برای خرید كیك بی‌نیاز شوید، چاره‌ای ندارید جز این‌كه خودتان در خانه كیك بپزید و به یاد داشته باشید تزئین كیك از پختن آن سخت‌تر نیست. با كمك این راهنما می‌توانید به راحتی كیك‌های زیبا درست كنید.  1- پایه كیك را بپزید

اول از همه باید فكر كنید می‌خواهید پایه كیك‌تان چه رنگی و چه طعمی باشد. شما كیك اسفنجی را به چند مدل مختلف و از روی دستورات گوناگون می‌توانید درست كنید. از هر دستوری كه راحت‌تر هستید استفاده كنید. معمول‌ترین طعم‌ها برای كیك اسفنجی، وانیلی و شكلاتی است اما قبل از آغاز كار باید تكنیك‌هایی كه از خراب كردن كیك شما جلوگیری می‌كند را بشناسید. برای مثال:

  از تخم‌مرغ گرم استفاده كنید: مطمئنا می‌دانید كه قبل از پختن كیك، كره را بیرون بگذارید تا به دمای اتاق برسد ولی خیلی‌ها با تخم‌مرغ این كار را نمی‌كنند. در صورتی كه اگر تخم‌مرغ سرد را در مایه كیك استفاده كنید، موادتان به خوبی با هم مخلوط نخواهند شد. اگر وقت كافی برای گرم كردن مواد ندارید، كره را به تكه‌های كوچك تقسیم كنید و برای 5 ثانیه در مایكروفر بگذارید. برای گرم كردن تخم‌مرغ‌ها هم می‌توانید آن‌ها را برای چند دقیقه در یك ظرف آب گرم غوطه‌ور كنید.

  اندازه آرد را بدانید: آرد را با قاشق اندازه‌گیری كرده و روی آن را حتما با چاقو صاف كنید. هیچ‌وقت آرد را با پیمانه اندازه‌گیری نكنید چون آرد فشرده می‌شود و بیشتر از چیزی كه برای درست كردن كیك از روی دستورتان نیاز دارید برمی‌دارید.

 تنبلی را كنار بگذارید: اگر كره را در قالب بیندازید و درست همه جای آن را چرب نكنید، كیك در بعضی‌ جاها به قالب می‌چسبد و در بعضی دیگر، چرب می‌شود. كره باید كاملا در ته قالب پخش شود. برای این كار باید آن را با برس همه جای قالب بكشید تا چرب شود. اگر برس ندارید می‌توانید از یك تكه پنبه برای چرب كردن قالب استفاده كنید.

 قالب را در جای درست قرار دهید: فر باید از قبل گرم شده باشد. پنجره وسط بهترین جا برای قرار دادن قالب است. سعی كنید قالب در مركز گرمای فر قرار بگیرد. علاوه بر این، سعی كنید قالب به هیچ وجه به دیواره‌های فر نچسبد چون حرارت در بخشی از قالب بالا‌تر می‌رود. اگر می‌خواهید چند قالب را با هم در فر بگذارید، آن‌ها را تا جایی كه می‌توانید در فر پخش كنید.

 قالب را به حال خود رها نكنید: باید قالب را در فر بچرخانید. این كار پخت یكنواخت كیك را تضمین می‌كند. باید صبر كنید تا حدود دو سوم از زمان پخت كیك بگذرد تا كیك كاملا خودش را بگیرد، بعد قالب را بچرخانید و اگر لازم است آن را در فر جابه‌جا كنید و اجازه دهید یك سوم زمان باقیمانده، كیك با زاویه دیگری بپزد.2- لایه پوشاننده را انتخاب كنید

اگر كیك یك لایه است می‌توانید روی آن را با پوشاننده‌های مختلف بپوشانید. اگر چند لایه است، باید اول، مرحله سوم را اجرا كنید و بعد روی آن را بپوشانید. وقتی كیك پخته و خنك شد، آن را برگردانید و روی میز بگذارید. پشت كیك معمولا صاف‌تر است و راحت‌تر می‌توانید روی آن خامه بمالید. اگر روی كیك شما به اندازه كافی صاف نیست، می‌توانید كمی از آن را با چاقو ببرید تا صاف شود. حالا وقت انتخاب طعمی است كه می‌خواهید خامه پوشاننده داشته باشد. این طعم باید متناسب با پایه كیك باشد. برای مثال اگر كیك شما پرتقالی است، استفاده از خامه با طعم نسكافه برای آن متناسب به‌نظر نمی‌رسد اما لازم نیست این 2 بخش دقیقا از یك طعم باشند. می‌توانید برای روكش كردن كیك وانیلی از انواع مختلف طعم‌ها استفاده كنید یا مثلا برای پوشاندن كیك شكلاتی، می‌توانید از پوششی با طعم گردو یا نسكافه استفاده كنید. دستور درست كردن 2 پوشش مختلف در این موارد آمده است. شما می‌توانید برای درست كردن بقیه پوشش‌ها از همین دستورها ایده بگیرید:

 رویه كاراملی: برای درست كردن این رویه باید 100 گرم كره نرم شده را به‌مدت 3 تا 5 دقیقه در میكسر بزنید تا صاف شود و رنگ آن روشن شود. سرعت میكسر را كم كنید و به تدریج یك و نیم لیوان شكر را به آن اضافه كنید و با سرعت پایین بزنید تا كاملا در كره حل شود. حالا چند قطره وانیل اضافه كنید و باز هم بزنید تا صاف و یكدست شود.

 رویه شكلاتی: 300 گرم شكلات تكه‌ای را آب كنید تا صاف و یكدست شود. در این فاصله 150 گرم كره را 3 تا 5 دقیقه در میكسر بزنید تا یكدست و روشن شود. سرعت میكسر را كم كنید و 2 فنجان شكر و یك فنجان خامه را به كره اضافه كنید و هم بزنید. حالا می‌توانید شكلات را اضافه كنید و وقتی كاملا با مواد مخلوط شد، پوشش شما آماده است. باید تا قبل از سرد شدن آن را روی كیك بمالید. این پوشش بعد از سرد شدن سفت می‌شود.3 - كیك را پر كنید

اگر می‌خواهید كیك چند لایه درست كنید، باید بین لایه‌های مختلف كیك را با مواد خوشمزه پر كنید. این مواد را هم باید با توجه به طعم كیك و روكشی كه كیك‌تان دارد انتخاب كنید. برای كیك شكلاتی پركننده‌هایی مثل توت‌فرنگی، آناناس یا گردو مناسب به‌نظر می‌رسند. برای كیك وانیلی از هر میوه‌ای می‌توانید استفاده كنید. برای این‌كه كیك خوشمزه‌تر شود و مواد بهتر به آن بچسبند، باید از خامه یا كرم استفاده كنید. خامه یا كرم را روی یكی از لایه‌ها بمالید، پركننده را روی آن به‌طور همگن پخش كنید و بعد لایه دوم كیك را روی آن قرار دهید و فشار دهید تا بچسبد. این كار را تكرار كنید تا لایه‌های مختلف كیك تمام شود. می‌توانید روی پركننده‌ها كارهایی انجام دهید تا خوشمزه‌تر شوند. حتی می‌توانید از تركیب چند پركننده استفاده كنید. برای مثال:

 گردو: برای یك كیك كوچك شما به 200 گرم گردو نیاز دارید. برای این‌كه هم مزه گردو خوب در كیك پخش شود و هم تكه‌های آن لای كیك به چشم بیایند، می‌توانید بعد از این‌كه روی لایه كیك خامه مالیدید، نصف گردوها را رنده كنید و روی كیك بپاشید و 100 گرم دیگر را درشت خرد كنید و روی كیك پخش كنید.

 توت‌فرنگی: توت فرنگی‌ها را خرد كنید و با كمی شكر مخلوط كنید. یك ساعت آن‌ها را در یخچال بگذارید تا توت‌فرنگی‌ها آب بیندازند. حالا می‌توانید توت‌فرنگی‌های را بدون خامه لای 2 تكه كیك قرار دهید. آب توت فرنگی‌ها چسبناك است و كار خامه را انجام می‌دهد.4- تزئین كنید

وقتی كیك كامل پر شد و روی آن را پوشاندید، لایه رویی را كاملا با پشت چاقو صاف كرده و حالا می‌توانید كیك را با توجه به طعم آن تزئین كنید. شما كیك را می‌توانید با انواع میوه، آب‌نبات، چیپس شكلات یا چیزهای دیگر تزئین كنید. در همین صفحات قبلا درباره تزئین كیك چیزهایی خوانده‌اید. برای مثال این چند نمونه را داشته باشید:
  •   می‌توانید فقط دور كیك را تزئین كنید، مثلا كمی شكلات تخته‌ای را  رنده كنید و وقتی هنوز خامه یا شكلات خیس است، رنده‌های شكلات را روی آن با دست از پایین به بالا روی لبه‌های كیك بمالید. برای این كار باید روی كیك را درست و همگن خامه مالیده باشید تا توی ذوق نزند.
  •  توت‌فرنگی را حلقه‌حلقه كنید و از كناره بیرونی كیك شروع به چیدن حلقه‌ها كنید. هر حلقه كه تمام شد، چیدن یك حلقه دیگر را شروع كنید. تا به مركز برسید.
 اگر برای نامزدی، جشن تولد یا مناسبت خاص دیگری كیك درست می‌كنید می‌توانید آن را با گل‌های طبیعی هم تزئین كنید. می‌توانید روی گوشه‌ای از كیك، چند گل طبیعی درشت یا دور تا دور آن گل‌های طبیعی كوچك بگذارید.


انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1392/05/25
من که عاشق سایت برترین ها م موفق باشین!
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1392/09/12
ممنون خیلی بهم کمک کردید واقعابرترین هاهستید
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1392/11/08
یه دنیا ممنون اگه میشه نقاشی کردن روی کیک را آموزش دهید
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1392/11/25
مرسی نقاشی روی کیک را هم اموزش بدهید لطفا
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1393/02/09
وااااااااااااااااااااااااقعععععععععااااااااااااااااا عالیه
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1393/05/05
عاااااالی بود مر30
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1393/07/25
س.هر چه کیک درست میکنم پف نمیکند
ممنون
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1393/08/14
هلاک شدیم، اما این کیکه پف نکرد که نکرد
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1393/10/25
خیلی مطلب مفیدی بود،ممنون،کارتون برترینه*
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1394/02/01
عالی بود مرسی.سحر
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1394/06/02
بسيار عالي بود.مرسي
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1396/02/15
خیلی خوب بود مرسی
Turkey
21:11 - 1396/04/01
چگونه میتوانیم کیک را بیدونی داش پخته کنی
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1396/04/11
سلام برای تهیه مایه کیک از چه جنس ظرفی استفاده کنیم که بهتر باشه.یعنی در چه ظرفی آرد وبقیه رو مخلوط کنیم؟
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1397/09/09
وقتي کيک خراب ميش چکارش کنيم قشنگ در بيا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
اورانوس_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر