ثبت نام ۳۵۰ هزار نفر برای اربعین
۲۵۸۰۸۱
۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۱
۱۱۲۴۰
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیش ثبت نام در سامانه «سماح» اجباری است از نام نویسی بیش از 350 هزار نفر در سامانه «سماح» خبر داد.
خبرگزاری ایرنا: مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیش ثبت نام در سامانه «سماح» اجباری است از نام نویسی بیش از 350 هزار نفر در سامانه «سماح» خبر داد.

محسن نظافتی با اعلام این خبر افزود: برای پیش ثبت نام عتبات هیچ هزینه ای دریافت نمی شود، کارگزاران زیارتی که این ثبت نام را از طریق سامانه «سماح» انجام می دهند، نباید هیچ هزینه ای از متقاضیان اربعین دریافت کنند، چون ما مبلغی را به این منظور تعیین نکرده ایم.

وی توضیح داد، کارگزاران زیارتی که این ثبت نام را از طریق سامانه«سماح»انجام می دهند، نباید هیچ هزینه ای از متقاضیان اربعین دریافت کنند، چون ما مبلغی را به این منظور تعیین نکرده ایم.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیش ثبت نام در سامانه«سماح»اجباری است، افزود: همزمان با آغاز ماه محرم ثبت نام ها شتاب بیشتری گرفته است و هم اینک هر روز بر تعداد ثبت نام های افزوده می شود و پس از تاسوعا و عاشورا ثبت نام های رسمی آغاز خواهد شد؛ ولی پیش ثبت نام ها همچنان ادامه دارد.

نظافتی با بیان این که این پیش ثبت نام برای سامان دهی زائران اربعین و تعیین مرز و زمان خروج آن ها است تا نظمی در رفت و آمد زئران ایجاد شود، افزود: پیش ثبت نام در این سامانه متضمن ارائه خدماتی مثل اسکان و حمل و نقل در خاک عراق نیست ، چون آن زمان خدمات ، بیشتر از جانب مردم ارائه می شود، اگر آن ها نباشند، خدمات شهر و آنچه دولت این کشور آماده می کند، کفاف زائران اربعین را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه لغو روادید تاکنون از سوی دولت عراق و ایران اعلام نشده است، اضافه کرد: عراق اعلام کرده سفر به این کشور در اربعین، فقط با ویزای عراق امکان پذیر است. با این وجود دولت این کشور هنوز هزینه ویزا را تعیین نکرده است. دولت ایران گفته در حال رایزنی با عراق است تا رقم مناسبت و ارزان تری برای ویزای ویژه اربعین مشخص شود.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج وزیارت ادامه داد: سازمان حج و زیارت که مسئولیت ستاد ویژه اربعین را در ایران به عهده دارد، سخت پیگیر است تا آشفتگی اربعین گذشته امسال تکرار نشود، برای همین تعداد گیت های کنترل گذرنامه و ویزا را در خاک ایران افزایش داد.

نظافتی گفت: سفیر ایران در عراق نیز که مسئولیت ستاد ویژه اربعین در عراق را به عهده گرفته، تاکید کرده است امسال زائرانی که قصد سفر به عتبات عالیات را در اربعین دارند فقط با دریافت ویزا می توانند از کشور و به عراق وارد شوند.

وی افزود: با وجود چنین تدابیری مقامات ایرانی همچنان پیش بینی می کنند جمعیت بیشتری از ایران امسال در مراسم اربعین عراق شرکت کنند. اگر شرایط مساعد باشد این جمیعت حتما بیشتر از سال گذشته خواهد شد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج