ترشح سينه نشانه چيست؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۹۵۹۴۹
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
۱۸۱۴۴۹
از آنجا که سینه‌ها جزء غدد بدن به حســاب می‌آید، حتی اگر تا به حال حامله هـم نشده بـــاشـــید، بـــاز هم ممکن است هر از گاهی ترشحاتی از نوک آن‌ها خارج شود. علت این مسئله ندرتاً می‌تواندسـرطان بـاشد.
وب سایت مردمان: از آنجا که سینه ها جزء غدد بدن به حســاب می آید، حتی اگر تا به حال حامله هـم نشده بـــاشـــید، بـــاز هم ممکن است هر از گاهی ترشحاتی از نوک آن ها خارج شود. علت این مسئله ندرتاً می تواندسـرطان بـاشد، اما می تواند نشانه ای از مشکلات دیگری باشد که نیازمند رسیدگی و درمان است.

ترشحات نوک سینه چیست؟

به جز مواردی که فرد شیر می دهد، هر نوع مایعی که از نوک سینه خارج شود، ترشحات سینه نامیده می شود. این ترشحات از همان منفذی خارج می شوند که شیر در دوران شیردهی از آن خارج می شود. در نوک هرکدام از سینه ها حدوداً ده خوشه از این منافذ وجود دارد.

این ترشحات ممکن است همزمان از هر دو سینه و یا از یکی از آنها، خود به خود یا در مواقع فشار آوردن به سینه ها خارج شوند. ممکن است شیر مانند، زردرنگ، سبز، قهوه ای یا حتی خونی باشند. غلظت این ترشحات از غلیظ و چسبناک تا رقیق و آبکی متغیر است. با بالا رفتن سن و افزایش تعداد حاملگی ها، احتمال ایجاد این ترشحات بیشتر میشود.

ترشح سينه نشانه چيست

تشخیص پزشک

وقتی برای آزمایش ترشحات نوک سینه به پزشک مراجعه می کنید، باید بتوانید توضیح دقیقی از وضعیت خود شرح دهید:

این ترشحات چه رنگی دارند؟

مقدار این ترشحات چه میزان بوده است؟

آیا در هر دو سینه یا فقط از یکی از انها خارج می شود؟

آیا این ترشحات از یکی از منافذ نوک سینه خارج می شوند یا از چند منفذ؟

آیا خارج شدن این ترشحات خود به خود صورت می گیرد یا هنگامی که بر سینه ها فشار وارد می شود؟

آیا علائم و نشانه های دیگری در خود مشاهده می کنید، مثل تب، قرمزی، درد در سینه ها، سردرد یا تغییرات بینایی؟

آیا اخیراً آسیب و جراحتی متوجه سینه هایتان بوده است؟

از چه داروهایی استفاده می کنید؟

علاوه بر این اطلاعات و معاینه فیزیکی، ممکن است به آزمایشات دیگری نیز برای کشف علت این مشکل نیاز باشد. این آزمایشات شامل، آزمایش خون، ماموگرافی، اولتراسون (فراصوت) سینه، داکتوگرام (نوع خاصی از رادیولوژی) و MRI می شوند. پزشک شما ممکن است نمونه ای از ترشح را به آزمایشگاه فرستاده تا مورد تجزیه و آزمایش قرار گیرد. اما حتی پس از تحلیل آزمایشگاه، ممکن است نیاز به ارزیابی های دیگری نیز باشد.

علل ممکن

ترشحات سینه ممکن است حالتی کاملاً طبیعی از عملکرد سینه ها باشد. اگر علت این باشد، این ترشحات باید خود به خود برطرف شوند. در چنین موقعیتی حتی الامکان از تجریک سینه ها—مثلاً برای چک کردن ترشحات—خودداری کنید چون در واقع تحریک باعث تداوم ترشح می شود.

علل غیر طبیعی ترشحات نوک سینه شامل موارد زیر است:

گشاد شدن مجاری سینه: این یکی از متداول ترین علل ترشحات غیرعادی سینه می تواند باشد. در این وضعیت، یک یا دو مجرای زیر نوک سینه ملتهب شده و با مایعی غلیظ، چسبناک، سبز یا سیاه رنگ بسته می شود. این مشکل بیشتر در خانم های بالا ی ۵۰ اتفاق می افتد. برای کاهش این علائم می توانید از کمپرس آب گرم بر روی سینه های خود استفاده کنید. مصرف آسپیرین یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استیروئیدی مثل ایبو پروفن هم می تواند این علائم را کمتر کند. پزشک ممکن است آنتی بیوتیک هم برای از بین بردن هرگونه عفونت برایتان تجویز کند. در برخی موارد برای برداشتن مجراها نیاز به عمل جراحی است.

برآمدگی های داخل مجراهای سینه:
این برآمدگی ها معمولاً غده هایی غیرسرطانی (خوش خیم) هستند که داخل مجراهای شیری سینه شروع به رشد میکنند. این مشکل معمولاً در خانم های بین سن ۳۵ تا ۵۵ سال اتفاق می افتد. هنوز علت مشخصی برای ایجاد این برآمدگی ها کشف نشده است.

ترشح در این حالت خونی و چسبناک خواهد بود و معمولاً به طور خود به خود از یکی از مجراها بیرون می آید. ممکن است لکه هایی از آن را روی لباس خود ببینید. همچنین با بررسی سینه ها می توانید غده ی کوچکی را دقیقاً در نزدیکی نوک سینه احساس کنید.

پزشک ممکن است در آن محدوده برای پیدا کردن برآمدگی، آزمایش اولتراسون (فراصوت) انجام دهد. درمان این وضعیت شامل عمل جراحی برای برداشتن برآمدگی و آزمایش بافت برای جلوگیری از خطر احتمال سرطان می شود.

ترشح زیاد شیر: ترشح در این وضعیت معمولاً سفید و شفاف است، اما ممکن است زرد یا سبزرنگ هم باشد و ممکن است از یکی یا هر دو سینه ها بیرون بیاید. علت این وضعیت به این دلیل است که بدن شما بیش از اندازه پرولاکتین—هورمونی که مغز برای تحریک تولید شیر پس از بچه دار شدن ترشح می کند–تولید می کند. این مشکل درصورت اختلالات هورمونی نیز ممکن است اتفاق بیفتد، مثلاً درصورت استفاده از قرص های ضد بارداری، کم کار بودن غده ی تیروئید، تومر (پرولاکتینوما) یا سایر اختلالات غده ی هیپوفیز، تحریک موضعی سینه (به واسطه ی بررسی مداوم سینه ها یا رابطه ی جنسی ایجاد می شود).

ترشح سينه نشانه چيست

صدمات: آسیب ها–به طور مثال اثر کمربند ایمنی در تصادفات ماشین یا ضربه ی سخت به روی سینه هنگام ورزش—هم ممکن است باعث ایجاد ترشحات در هر دوسینه ها شود. این ترشحات به علت صدمات وارده بر بافت ها ایجاد می گردند و شفاف، زردرنگ یا خونی هستند که معمولاً به صورت خودبه خود از مجراهای مختلف نوک سینه بیرون می آیند.

ورم چرکی: این مشکل که اکثراً در خانم های شیرده اتفاق می افتد، در مواقعی که نوک سینه در اثر شیردهی عفونی شود، ایجاد می شود. هرگونه شکاف یا بریدگی در نوک سینه ها باعث ورود باکتری ها شده که به بافت های سینه صدمه می زنند و باعث ایجاد عفونت می شوند. این ترشحات معمولاً چرکی هستند و سینه ها در این شرایط قرمز شده و ورم می کنند و هنگام دست زدن گرم هستند. درمان این وضعیت شامل بیرون کشیدن ورم چرکی از طریق جراحی است و پزشک برای شما انتی بیوتیک نیز تجویز خواهد کرد.

تغییرات فیبروکیستی: این تغیرات باعث ایجاد ناهمواری ها و برآمدگی هایی در سینه می شود و ترشحی شفاف، زرد یا سبز رنگ از نوک سینه ها بیرون می آید. این تغییرات بسیار متداول هستند و تقریباً در نیمی از خانم ها اتفاق می افتد. پزشک آزمایشاتی روی شما انجام می دهد—مثل ماموگرافی یا اولتراسون—تا اطمینان حاصل کند که ترشحات به دلیل سرطان نیست. اگر آزمایشات دلیل مشکل را تغییرات فیبرو کیستی تشخیص داد، دیگر نیازی به آزمایشات بیشتر نیست.

سرطان سینه: ترشحات سینه به ندرت نشان سرطان سینه است اما گاهاً ممکن است این ترشحات نشان دهد که داخل مجراهای سینه یا خارج از آن سرطانی شده است. اگر ترشحات خونی، خود به خود و از یک مجرا است حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

نوعی دیگر از سرطان—بیماری پاگت سینه—نیز با ایجاد چنین ترشحاتی همراه است. این بیماری جزء بیماری های نادر است و در۱درصد از ۴ درصد خانم هایی که سرطان سینه دارند اتفاق می افتد. علائم این بیماری شامل، خارش، سوزش، قرمز شدگی نوک سینه و محوطه ی قهوه ای رنگ اطراف آن می باشد. همچنین ممکن است با ترشحات خونی همراه باشد. پزشک می تواند با بیوپسی ناحیه ی آسیب دیده، بیماری را تشخیص دهد. درمان این بیماری شامل برداشتن سینه است اما در برخی موارد برداشتن تومر سینه کفایت می کند. پزشک احتمالاً پس از عمل برایتان شیمی درمانی یا استفاده از تشعشع را تجویز خواهد کرد.

خیالتان راحت باشد…

آسوده خاطر باشید چون اکثر ترشحات نوک سینه علل خوش خیم دارند. اما خوب است که درصورت مشاهده هرگونه اختلال در سینه ها، به پزشکتان مراجعه کنید چون ممکن است آن وضعیت به درمان نیاز داشته باشد. و درصورت جدی بودن مشکل، هرچه زودتر اقدام کرده باشید برایتان بهتر خواهد بود.
انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1395/04/21
تشکر مطلب خوبی بود
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
اگ از ی سینه ترشح بیاد و فکر کنی سینه ات کوچیک تر شده واسه چیه‌هس سنتم ۱۸ باشع
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1396/03/20
سلام..ممنون از مطلب خوبتون
من تازه عقد کردم با عرض شرمندگی وقتی که همسرم سینه هام رو تحریک میکنه و اصلاحا مک میزنه میگه ماده تلخ مزه ای از سینه هام بیرون میاد...البته من خودم تا حالا متوجه هیچ نوع ترشحی نشدم
میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید..که چیکار کنم
یکم میترسم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
دقیقا منم این مشکلو دارم واس من تلخ نیس وقتی نامزدم بازش داد واس اولین بار اومد ‌خودمم فشار میدم میاد علتش چیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اون شهوتی میشی
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1396/03/27
من مجردم وقتی سینه مو فشار میدم از یکیشون ترشح خارج میشه بدون رنگ مثل آب میمونه خیلی میترسم . به چه دکتری مراجعه کنم مامایی یا نمیدونم
Germany
23:44 - 1396/11/15
سلام من 19سالمه متاهلم ازاین ترشحات داشتم خیلی نگرانم میتونین بگی نشونه چیه؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:03 - 1397/01/07
ممنونم خیلی کامل و جامع بود.تشکر
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1397/03/13
سلام ممنون از اطلاعات پزشکی کامل و عالیتان
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/04/01
سلام من با فشار دادن سینه راستم مایعات زرد و شیری میاد میشه راهنمای کنید مرسی ماهیانه هم بهم خورد
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/04/10
سلام ..من بآ فشار دادن از هردوسینم ترشح سفید و ابکی میاد میشه راهنمایی کنید ؟
Iran, Islamic Republic of
02:33 - 1397/04/17
ماموگرافی چیستماموگرافی چیست؟ ؟
پاسخ ها
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
ماموگرافی دستگاهی هس که سینه رو بینش قرار میدن و اگر توده ای داخلش باشه باجوابی که میدن معلوم میشه....مثل سونو اما خیلی دقیق تر
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1397/04/22
من از هر دو سینه ام با فشاری که میدادم مایع سفید بود اما حلا سینه چپم بعد سبز حالا خونی بیرون میاد,خطرناکه؟
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/04/26
سلام من حدودا سه هفته است از سینه سمت چپم ترشح ابکی میاد بنطرتون خطرناک
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1397/06/20
سلام من این 3ساله ک بچمو از شیر گرفتم و این ی ماهه ک از نوک سینم ترشح خیلی زرد رنگ و خیلی چرب میبینم لطفا راهنماییم کنید چ باید انجام بدم
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1397/06/20
سلام.من یکماهی میشه ازسینه چپم مایع سفیدرنگ میادوقتی فشارمیدم،الان چندروزسینه چپم هم همینطوره،متاهل هستم
Netherlands
13:51 - 1397/06/25
سلام من موقع پریودم یه هفته دیکس ازسینه چپم ترشح سفید ابکی بیرون امد برای اولین باربدون فشارخواستم بدونم مشکلی نداره
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/07/12
من از سینه ام ترشح سبز رنگ میاد ...خیلی نگران هستم میشه راهنمایی کنید
وشیر دره میشه کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1397/07/25
من درد میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/08/11
من 20سالمه و مجرد هستم حدود دو ماه از سینهام ترشح سفید رنگ غلیظ میاد و سه ماه پریود نشدم مشکلم چیه ؟؟
پاسخ ها
رها
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
منم دقیقا همین طورم شما دکتر نرفتی ببینی چی میگه
Germany
00:52 - 1397/09/04
سلام من ۲ سال و نیمه که بچه مو از شیر گرفتم والان دوماهی میشه که از هر دوسینه م وقتی فشار میدم با نوک انگشتم ترشحات زرد و چرکی بیرون میاد میشه بگین باید چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/09/18
منم مث شماها از سینه م ترشح میومد بیرون اولش ترسیدم بعد با دکترم صحبت کردم گفت این ترشح ابکی سفید رنگ هیچ مشکل خاصی نداره...فقط یه قرص بهم داد ک مصرف کردم الان خیلی خوب شدم
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1397/10/01
من در سینه ام درد دارم ونوکش فشار میدهم ترشح سبز رنگ میاد نگرانم میشه بگید چکارکنم
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1397/10/07
سلام من خانوم 39ساله هستم موقه ای سینم نوکش فشارمیدم مایع سبزرنگ میادعلتش چیه من میترسم یموقه سرطان باشه چه دکتری مراجعه کنم
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1397/10/22
سلام منم مشکلم همینه از سینه هام مایعی بیرون میاد میترسم سرطاان باشه منم ۱۶ سالمه
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1397/10/30
سلام منم سینه چپم فشارمیدم مایع غلیز چسپ ناک دیدم زرد مشکل چیه
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1397/11/09
من 20سالمه امروز برا اولین بار سینه سمت چپم رو فشار دادم مایع شیری رنگی ازش بیرون زد. ماهیانمم یه هفته تآخیر داشته نامزد هستم . خیلی میترسم ؟
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1397/11/10
چرا جواب کاربران نمیدین
منم مشکل دارم از یک روز به نمامه از سمت راست سینه ی راستم. در میکنه مایع زردرنگ غلیظی انگار عفونت بیرون میاد چرا چکار کنم .
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1397/11/28
سلام من متاهلم بچه ۷ ساله دارم دوروزه سینه سمته راستموکه فشارمیدم ازش ی مایه شبیه عفونت میزنه بیرون خیلی میترسم مشکل چیه میشه لطف کنیدبگید؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1397/12/14
سلام من از وقتی که به بچم شیر نمیدم سینمو که فشار میدم یه مایع زرد رنگ و غلیظ و چسبناکی بیرون میاد و الان دو روز که یکی از سینه هام ترشح خون میاد
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1398/01/02
من تازه ازدواج کردم و مشکلیم تو سینه هام ندارم ولی بعد از هر بار سکس شوهرم میگه مایعی که از سینت ترشح میشه تلخ مزه س و اسرار داره پیگیر باشم نکنه توی سینم توده ای چیزی باشه . به نظر شما من باید چیکار کنم و آیا جای نگرانی هست؟
United Arab Emirates
22:32 - 1398/02/02
سلام من ۱۷ سالمه حدود ۳ هفته س ک از هر دو سینم مایع زرد رنگ ترشح میشه داروی ضشد افسردگی مصرف میکنم حدود دو هفته س ک قطعشون کردم ولی بازم اون مایع از سینهام ترشح میشه و رنگش زرد تر شده خیلی نگرانم ...
United Arab Emirates
00:46 - 1398/02/10
منم از هر دو سینم ترشحات زرد رنگو چرکی میاد بیرون با فشار دادن خیلی میترسم چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/02/10
من هم پنج سال ازدواج کردم یه بچه دارم الان سه سال بچه ام از شیر گرفتم دو سال میشه سینه چپم درد داره وبافشار دادنش مایع زرد رنگ و چسپناک میاد میشه یه راهنمای کنید چون چند بار هم سونگرافی انجام دادم چیزی تشخیص نمیدن من هم باز درد دارم
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1398/02/17
سلام منم سینه راستم فشار میدم مایع سبز رنگ می زنه بیرون خیلی نگرانم می شه جواب بدین
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1398/03/06
چرا کسی جواب نمیده فقط سوال پرسیده میشه
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/03/16
سلام...من ۱۹سالمه..چندماهی میشه عقدکردم..سینه سمت چپم رو وقتی فشارمیدم مایعی مانند شیر از یکی از منافذ خارج میشه..راهنمایی کنید باید چیکارکنم ...مرسی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
جواب سوالم
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1398/03/28
منم ترشحات چرکی دارم ۲۱سالمه و متاهل
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1398/05/01
سلام منم از هر دوسینم مایع هم شیری هم قهوایی رنگ میاد پسرمو چهار ساله از شیر گرفتم تو این چهارسال قطع نشده میترسم
Iran, Islamic Republic of
03:53 - 1398/06/21
جواب سوال دوستان نمیدید چرا
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1398/12/19
سلام من شونزده سالمه مجردم از سینه چپم مایه زرد رنگی میاد بیرون مثل اب ولی وقتی میزنم به دستمال زرد چسپندس خیلی میترسم دلیلش میتونه چی باشه
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1398/12/25
سلام من ۲۰ سالمه الان یک ساله سینه سمت چپم وقتی فشار میدم بعضی وقتا مایع سفید بعضی وقتا ابکی خارج میشه به دکتر گفتم یه قرص داد میخورم خوب میشه قطع میکنم دوباره مثل قبل میشه. میشه کمک کنین من خیلی نگرانم اخه ۱ ساله اقدام به بارداری کردم ولی نشده
تورو خدا کمکم کنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
ارع منم
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1399/01/11
سلام.مدتی هست که از هردو سینه ام ترشح دارم بافشار خارج میشه هورمون هم بالانیست آزمایش دادم ترشحات به رنگ تقریبا سبز هست چکار باید انجام بدم
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1399/04/07
سلام منم ۱۹ سالمه چند سالیه بعضی وقت ها از سینه هام مایع سفید رنگی ترشح میشود و غلیظ است و من ازدواج هم نکردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
شفا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر