جوش نزنید، چروک می‌شوید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۰۲۱۶۹
۰۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
۲۱۹۲۲
استرس و نگرانی تنها به قلب شما آسیب نمی‌رساند، بلکه پوست صورت‌تان را نیز خراب می‌کند، آن‌هم به سرعت. بر کسی پوشیده نیست که استرس دشمن اصلی ظاهر است.
مجله سیب سبز: استرس و نگرانی تنها به قلب شما آسیب نمی‌رساند، بلکه پوست صورت‌تان را نیز خراب می‌کند، آن‌هم به سرعت. بر کسی پوشیده نیست که استرس دشمن اصلی ظاهر است، هورمون کورتیسول که در زمان عصبانیت و نگرانی در بدن شما ترشح می‌شود، به سرعت و به راحتی زیر پوست‌تان می‌خزد و باعث خشکی آن شده و جوانی و طراوت چهره‌تان را از شما می‌گیرد. همان خطوطی که در زمان نگرانی و ناراحتی بر چهره شما نقش می‌بندد، کورتیسول آن خطوط را برای همیشه در چهره شما تثبیت می‌کند. 

قطعا هیچ‌کسی نمی‌تواند استرس نداشته باشد، همه ما هرازگاهی دچار نگرانی و استرس می‌شویم؛ اما باید در این زمان بیش از هر زمان دیگری از پوست و ظاهرتان مراقبت کنید تا کمتر علائم نگرانی‌تان به چشم دیگران بیاید. ما در این جا برایتان 5 نشانه آورده‌ایم که اگر آنها را در پوست صورت‌تان دیدید، باید دست به کار شوید و اقداماتی انجام دهید.

جوش نزنید، چروک می‌شوید

خبری از درخشندگی نیست

 دکتر پیتر الیاس استاد دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید: «استرس‌های مداوم میزان کورتیسول موجود در بدن‌تان را افزایش می‌دهد و این اتفاق سبب می‌شود پوست‌تان

توانايی‌اش در نگهداشتن آب در خود را از دست بدهد، در نتیجه خشک و پژمرده می‌شود.» این از دست دادن رطوبت و خشک شدن پوست سبب می‌شود پوست شما درخشش خود را نیز از دست بدهد.

 چکار کنید: اگر در پوست خود متوجه خشکی شده‌اید، بهترین راه‌حل همان استفاده از مرطوب‌کننده است؛ اما باید مراقب باشید که این مرطوب کننده در پوست‌تان تولید آلرژی نکند و از طرفی در ترکیبات‌شان الکل وجود نداشته باشد. PH (اسید) پایین موجود در این محصولات جلوی خشکی بیشتر را می‌گیرد. صورت‌تان را با آب سرد یا گرم نشورید، حتما دقت کنید آب ولرم باشد. آب گرم چربی‌های طبیعی موجود در پوست‌تان را از بین می‌برد که خوب نیست. بعد از شستن هم تا زمانی که پوست‌تان خشک خشک نشده، از مرطوب‌کننده‌تان استفاده کنید.

خبری از صافی پوست نیست

کورتیسول میزان قند موجود در خون را بالا می‌برد؛ اتفاقی که به کولاژن و الاستین (فیبرهای پروتئینی که باعث نرم ماندن پوست می‌شوند) آسیب می‌رساند. این اتفاق طی فرآیندی روی می‌دهد که به آن گلیکیشن می‌گویند. زمانی که شما استرس دارید، برخی از ماهیچه‌های چهره‌تان به طور مداوم در حالتی منقبض می‌مانند و همین اتفاق منجر به ایجاد و تثبیت خطوط روی چهره شما می‌شود.

چکار کنید: شما می‌توانید با استفاده از کرم‌هایی که حاوی ویتامین A و آنتی‌اکسید آنها هستند، باعث تولید مجدد کولاژن در پوست‌تان شوید. نتایج استفاده از این کرم‌ها ماندگارتر و طبیعی‌ترند. اما اگر پی درمان‌های سریع هستید، می‌توانید این خطوط را با تزریق بوتاکس از بین ببرید، در واقع بوتاکس سبب می‌شود آن ماهیچه‌ها از منقبض بودن خارج شوند؛ اما هزینه بوتاکس زیاد است و بعد از 4 تا 6 ماه تاثیرش نیز از میان می‌رود.

جوش نزنید، چروک می‌شوید

آکنه مهمان می شود

 زمانی که شما تحت فشارید و استرس دارید، فشار خون‌تان بالا می‌رود و این اتفاق سبب می‌شود تعداد گلبول‌های قرمر موجود در بدن‌تان افزایش یابد. استرس همچنین احتمال ابتلا به آکنه روزاسه را بالا می‌برد (آکنه روزاسه التهاب‌ و قرمزی مزمن‌ پوست‌ صورت‌ معمولا گونه‌ها، بینی‌ و پیشانی است) و از آنجایی که استرس سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف می‌کند، احتمال آن‌که این التهابات درمان نشوند یا مدت درمان‌شان طولانی شود بسیار زیاد است. از بیماران برای درمان آکنه روزاسه سراغ لیزر می‌روند. درمان با لیزر طی یک جلسه انجام نمی‌شود و شما برای هر جلسه باید متحمل هزینه‌های بسیاری شوید.

 چکار کنید: شما برای درمان سرخی باید هر روز از کرم‌های ضدالتهاب استفاده کنید. برخی از بیماران برای درمان آکنه روزاسه سراغ لیزر می‌روند. درمان با لیزر طی یک جلسه انجام نمی‌شود و شما برای هر جلسه باید متحمل هزینه‌های بسیاری شوید.

 التهاب ظاهر می‌شود

 دکتر گیل یوسیپوویچ می‌گوید: «استرس سبب افزایش التهاب در پوست می‌شود، التهابی که در نهایت منجر به بیرون ریختن صورت می‌شود.»

 چکار کنید: از لوسیون‌هایی استفاده کنید که حاوی اسید سالیسیلیک لایه‌بردار باشند یا پروکسید بنزویل از بین برنده باکتری. علاوه بر این لوسیون‌ها از مرطوب‌کننده‌ها نیز استفاده کنید، مرطوب‌کننده‌ای که روی آن عبارت«noncomedogenic» به معنای ضدآکنه ذکر شده باشد، تا آن لایه‌بردارها پوست‌تان را زیاد خشک نکند، این 2 محصول را باید در کنار هم استفاده کنید. اگر بعد از چند هفته مشکل شما مرتفع نشد، حتما با دکترتان مشورت کنید.

 چشم‌ها بی‌رمق می‌شوند

استرس تبعات بسیار دارد. تبعاتی که زنجیروار از پی هم می‌آیند.  یکی از تبعات استرس بی‌خوابی است که در نهایت  منجر به خراب شدن حالت چشمان و گود افتادن آنها می‌شود.

چکار کنید: برای از بین بردن حالت چشمان‌تان می‌توانید از ورقه‌های خیار استفاده کنید.  ورقه‌ای نازک از آن را روی چشمان‌تان قرار دهید و آرام دراز بکشید.  با این کار مویرگ‌های دور چشمان شما شل شده و خون راحت‌تر به این نقاط رفت و آمد می‌کند.

جوش نزنید، چروک می‌شوید

اثرات دیگر استرس

زمانی که شما تحت فشارید و استرس دارید، فشار خون‌تان بالا می‌رود.

چروک‌ها را متوقف کنید

با استفاده از کرم‌های حاوی ویتامین A و آنتی‌اکسیدها کولاژن سازی را تقویت کنید.

صورت‌تان را در مقابل استرس مقاوم کنید

 هفته‌ای 4-3 روز ورزش کنید، تا این‌گونه تنش‌های‌تان کمتر و گردش خون‌تان بهتر شود. دکتر ریچارد فراید می‌گوید: «حتی یک پیاده‌روی طولانی هم می‌تواند نتایج ثمربخش بسیاری داشته باشد.»

خوب بخوابید

 اگر در شبانه‌روز کمتر از 8-7 ساعت بخوابید، هم اخلاق و خلق و خوی‌تان به هم می‌ریزد و تمام مدت بی‌حوصله می‌شوید، هم در بدن‌تان کورتیسول ترشح می‌شود. این‌گونه التهابات و خشکی‌ها به پوست‌تان حمله‌ور می‌شوند.
 
دفترخاطرات پوست داشته باشید

هر روز اتفاقاتی که برای پوست‌تان می‌افتد را در خاطر نگه دارید. می‌توانید در یک دفترچه بنویسد که پوست‌تان در هفته چه تغییرات مثبت و منفی کرده است. این‌گونه خیلی خوب متوجه می‌شوید که فکر کردن به کدام مسائل و مشکلات بیشترین تاثیر منفی را روی پوست‌تان می‌گذارد و به این ترتیب از فکر کردن به آنها منصرف می‌شوید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2