پست تلگرامی بعیدی نژاد درباره عربستان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۰۷۶۲۳
۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
۱۷۶۹۲
مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه گفت:عربستان برای جبران اشتباهات خود در سوریه هنوز دنبال قربانی می گردد و حالا قصد تنبیه لبنان را دارد.
خبرآنلاین: مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه گفت:عربستان برای جبران اشتباهات خود در سوریه هنوز دنبال قربانی می گردد و حالا قصد تنبیه لبنان را دارد.

حمید بعیدی نژاد در کانال تلگرامی خود نوشت: عربستان سعودی نه تنها تا این لحظه به توصیه متحدین خود برای کاهش تنش با ایران گوش فرا نداده است بلکه با تلاش جهت مجبور کردن کشورهای عربی جهت دفاع از سیاست های غیرمنطقی خود، اتحادیه عرب را به عرصه ای برای باز شدن اختلافات میان کشورهای عربی تبدیل نموده است.

مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه در ادامه نوشت: جلسه اخیر کشورهای عضو اتحادیه عرب تماما مملو از اختلاف میان کشورهای عربی بود که تماما ناشی از فشارهای سیاسی فزاینده سعودی بر کشورهای عربی بود.

به گفته وی عربستان بعد از آنکه با فشارهای سیاسی و نادیده گرفتن برخی نقطه نظرات کشورهای عربی، سوریه را از اتحادیه عرب اخراج کرد، گمان می کرد که با این کار مقدمه سقوط دولت سوریه را فراهم نموده است. حالا بعد از ناتوانی از سرنگونی دولت سوریه، این کشور تصمیم گرفته است کشورهای عربی را علیه یک کشور دیگر عربی یعنی لبنان بسیج کند.

مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه ادامه داد:عربستان که کینه حزب الله لبنان را بخاطر حمایت از دولت سوریه در دل دارد، حالا با فشار بر دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و همراهی آنان، دولت لبنان را تحت فشار قرار داده اند که باید حزب الله لبنان را از صحنه سیاسی لبنان خارج نماید و برای اینکار اصرار داشته است که اتحادیه عرب، لبنان را یک گروه تروریستی معرفی کند.

وی با اشاره به عدم همراهی لبنان و عراق با این تصمیم اتحادیه عرب اضافه کرد:متعاقبا سعودی و متحدینش ناجوانمردانه برای تنبیه لبنان اعلام نمودند که تمامی اتباع آنها باید لبنان را ترک کنند و در این بین تنها امارات بوده است که در موضعی آسانتر تنها سفر اتباع خود به لبنان را ممنوع کرده است.

این در حالی است که به گفته بعیدی نژاد وزیر خارجه سعودی برای نشان دادن نارضایتی خود از تصمیم عراق و هنگام سخنرانی وزیر خارجه عراق جلسه را ترک کرده است.

به گفته بعیدی نژاد، بحرین، کویت، امارات و قطر نیز هنگام تصویب قطعنامه سنتی اعلام همبستگی اعراب با لبنان در برابر تهدیدات صهیونیستی به این تصمیم رای ممتنع دادند. از سوی دیگر عمان تنها کشور از اعضای شورای همکاری خلیج فارس بوده است که با هیچ یک از تصمیمات جمعی دیگر اعضای شورای همکاری همراهی نکرده است.

امروز لبنان هدف ناجوانمردانه سعودی قرار گرفته است که از جمله کمک وعده داده چهار میلیاردی خود به آن کشور را متوقف نمود.

این در حالی است که حزب الله بخش مهمی از نظام سیاسی لبنان و بویژه بخشی از دولت و مجلس این کشور می باشد و تهدید به اخراج این مظهر مقاومت علیه صهیونیسم با هیچ منطقی همخوانی ندارد.

عربستان به جای تلاش برای جبران اشتباهات خود در سوریه هنوز دنبال قربانی می گردد و حالا قصد تنبیه لبنان را دارد. در جلسه اخیر اتحادیه عرب، این عرب بود که علیه عرب و مقاومت شمشیر می کشید و صهیونیست ها هم آرام و با لبخند نظاره گر بودند.

وی در بخش دیگر از این مطلب آورده است:عربستان سعودی با فشار بر متحدین خود در نشست اخیر وزیران خارجه، اتحادیه عرب را مجبور کرد که ایران را یک تهدید قلمداد کنند و از ایران بخواهند که از دخالت در امور کشورهای عربی خودداری کند.

بعیدی نژاد همچنین در این مطلب آورده است: اگر کشورهای عرب گوش شنوا به نصیحت کشورهای دیگر و دیگر خردمندان کشورهای خود ندارند اقلا به دیدگاه متحدین خود گوش فرا دهند.

بعیدی نژاد در ادامه به مصاحبه یک سال قبل باراک اوباما با توماس فریدمن تحلیل گر معروف روزنامه نیویورک تایمز اشاره کرده است که در این مصاحبه رییس جمهوری آمریکا خطاب به عربستان و متحدینش چنین گفت:«متحدین سنی مذهب ما مانند عربستان در کنار تهدیدات واقعی خارجی با تهدیدات داخلی چندی مواجه هستند؛ مردم زیادی از جمعیت خود که در واقعی با حکومت بیگانه هستند، جوانانی که بیکارند، یک ایدئولوژی حاکم که مخرب و پوچ انگارانه است و در مواقعی این احساس که هیچ برون رفت مشروع سیاسی برای مواجهه با نارضایتیها وجود ندارد.
بنابراین بخشی از کار ما با این کشورها آنست که به آنها بگوییم: در کنار آنکه چگونه می توانیم توان آنها را در برابر تهدیدات خارجی افزایش دهیم اما همین طور چگونه می توانیم نهاد سیاسی آنها را هم در کشورهای خود تقویت کنیم تا جوانان سنی احساس کنند که چیز دیگری بغیر از داعش هم وجود دارد که آنها امکان انتخاب آنرا دارند.

من فکر نمی کنم که بزرگترین تهدیدی که آنها با آن مواجه هستند حمله ایران به آنها باشد. بزرگترین تهدید علیه این کشورها نارضایتی درونی در خود این کشورهاست.این البته مباحثه سختی است که ما با آنها خواهیم داشت اما بحثی است که چاره ای نداریم که با آنها داشته باشیم».
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1394/12/25
صدام هم از این حرکات زیاد انجام داد پادشاه عربستان عبرت بگیرد بهتر است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
ایرانیان-فوتراصلی222
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر