بالون های اینترنتی گوگل به پرواز درمی‌آیند
۳۳۲۷۷۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴
۶۵۴۷ 
گوگل بالاخره در حال جلب رضایت مقامات هندی برای به پرواز درآوردن آزمایشی بالون های اینترنت رسان پروژه Loon در این کشور است.
وب سایت دیجیاتو - امیر مستکین: خبرگزاری اکونومیست تایمز گزارش می دهد که گوگل بالاخره در حال جلب رضایت مقامات هندی برای به پرواز درآوردن آزمایشی بالون های اینترنت رسان پروژه Loon در این کشور است. یکی از مقامات هندی که نامش فاش نشده، بیان کرده: «در حال حاضر می خواهیم اثربخشی و میزان مفید بودن پروژه Loon را در فضای داخلی کشور خود بسنجیم.»

گوگل به زودی اجازه به پرواز در آوردن بالون های اینترنت رسان خود را در هند کسب می کند

گفته می شود گوگل در حال حاضر مشغول رایزنی با مرکز اطلاع رسانی ملی هند برای محل انجام آزمایشات است. در صورتی که این توافق صورت پذیرد، اولین باری خواهد بود که شرکت ساکن مانتین ویو موفق می شود تا بالون های اینترنت رسان خود را بر فراز آسمان هند به پرواز درآورد.

تا کنون مقامات دولتی هند به دلایلی اجازه فعالیت پروژه Loon را نمی دادند چرا که نگرانی های خود را در رابطه با این پروژه داشتند؛ نگرانی هایی که مشمول طیف ارتباطات رادیویی، نحوه فعالیت بالون ها، امنیت آنها و البته مسئله نظارت غیر مشهود گوگل بر داده ها می شد.

البته گوگل به جز پروژه Loon، به شیوه های دیگر نیز تلاش داشته تا اینترنت را به کاربران هندی برساند. برای مثال، این کمپانی در ماه های اخیر اینترنت پر سرعت را در ایستگاه های قطار این کشور راه اندازی کرد. لازم به اشاره است که پروژه بالون های اینترنت رسان Loon حالا به شکل آزمایشی در کشورهای استرالیا، برزیل، نیوزیلند، سریلانکا و ایالات متحده در حال فعالیت است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج